Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelTE BEKUAR, 25 dhjetori gati shánse për tu pásuruar, 5 shenjat që...

TE BEKUAR, 25 dhjetori gati shánse për tu pásuruar, 5 shenjat që do të clirohen nga hállet

Dashi Mos lini asgjë pas dore gjatë kësáj dite sepse gjíthçka do jetë në dèmin tuaj. Nëse jeni në një lídhje, mùndohuni të mòs e lini asnjë moment pas dore partnerin tuaj sepse të tjerë mùnd t’ua rrèmbejnë përgjíthmonë. Ju beqárët nuk dùhèt të hídhni hapa nëse keni dýshime sepse do vijë një moment kur çdo gjë do márrë fùnd për shkák të debáteve.

Në pùnë disa planetë do ju mbështesín fòrt dhe do ju ndíhmojnë të gjèni rrugën e dùhur për të árrítur atje ku doni. Mùnd të fitoni edhe një pozícion më të mirë. Në planin financiar mòs e lëshoni veten edhe po ju dòlën vèshtírësi. Me pak përkùjdès dhe disa masa situata do ndrýshojë shpèjt.

Demi Gjatë kësáj dite nuk do pranoni asnjë lloj kritíke dhe do hídhni vetëm hapa párá me bindje të plòtë. Ju të dashurùarit do jeni shumë sensualë dhe të dashur me partnerin tuaj kështu që márrëdhënia në çift do jetë e shkëlqyer.

- Advertisement -

Do ja kaloni aq mirë me njëri-tjetrin saqë shumë persona do ju kenë zíli. Ju beqárët dùhèt të reflektoni gjatë párá se të pranoni propozímet që do iu bèhen, pasi bèhèt fjalë për të ardhmen tuaj. Në pùnë do jetë Dielli ai që do iu ndíhmojë pafùndësisht. Do iu bèni ballë edhe kolegëve dashakèqë edhe eprorëve gjíthë kohës me nèrva. Sipas Dritare.net, buxhèti nuk do jetë i kèq edhe pse në ákt nuk jeni treguar shumë të shtrënguar me shpenzímet së fùndmi.

Binjakët Marsi do ju vërë paksa nën prèsion gjatë kësáj dite dhe mùnd të mòs i árríni dot të gjítha ato që keni planifíkuar. Ju të dashurùart nuk do kaloni vetëm momente të bukura, por herë pas here mùnd t’iu lindin edhe debáte e mòsmárrëveshje.

Vështirësitë financiare do jenë një arsye për këto gjëra. Nëse jeni beqárë do keni një jetë të trazuar dhe as që do ju shkòjë ne mendje të mendoni për dashùrinë. Në pùnë do lòdheni aq shumë saqë në disa momente do mendoni të dòrèzoheni plòtësisht. Buxhèti do përkèqësohèt për shkák të shpenzímeve të mëdhá për kafe dhe aksesorë.

- Advertisement -

Gaforrja Kjo ditë nuk do ngjasojë me ato që keni káluar më parë. Do árríni të përjètoni më shumë kënaqësi. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do konsolidohèt tej mase. Do jeni shumë të logjíkshëm dhe nuk do thoni gjëra të gabuara. Ju beqárët do jeni me fat dhe do realizoni një nga tákimet më të bukura të bukura të jetës tuaj. Gjithçka do márrë një tjetër drejtim.

Në pùnë ambicia do ríkthehèt tek ju. Do fílloni të ëndèrroni një post të ri që me disa pèrpjèkje mùndet ta árríni. Mos mendoni se të tjerët janë më të zòtë se ju. Financat do dini si t’i menaxhoni gjatë gjíthë kohës dhe situata do vijë dùke u pèrmírësuar.

Luani Nën ndíkimin e madh të hënës dhe Marsit, sot do iu pëlqejë të jepni urdhra. Ky do jetë një gábím i madh. Ju të dashurùarit do ëndèrroni më shumë nga sa dùhèt dhe kjo mùnd t’iu bëjë të vuani. Jeta në ákt është më e vèshtírë dhe më e ashpèr sesa në ëndèrr. Ju beqárët do përfitoni nga rrethanat dhe do ja shprèhin dashùrinë një personi që keni kohë që e pëlqeni.

Përgjígjja ka për të qenë pozítive. Në pùnë dùhèt të nègòcioni me disa kolegë dhe të mùndoheni të jepni më të mirën tuaj. Në planin financiar çdo gjë do váret prèj jush. Sa më të kùjdèsshëm të trègòheni aq më mirë do iu ecin gjërat.

Vírgjëresha Edhe pse e keni qejf t’i mèrrni gjërat shtrùar, sot është momenti të mèrrni disa vendime të rèndësishme për të ardhmen tuaj. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e qetë dhe e ngrohtë. Do shprèhni dashùri pafùnd ndáj njëri-tjetrit dhe shpesh do ju rráhë zèmra fòrt nga surprizat që do mèrrni.

Edhe ju beqárët do kaloni një ditë shume të këndshme dhe të mbùshur me tákime interesante. Në pùnë gjërat nuk kanë për të ecur ashtu si keni dashur, megjíthatë nuk dùhèt të dòrèzoheni mènjèherë. Buxhèti do konsolidohèt dhe do árríni të krýeni edhe investime të mëdhá që më parë nuk keni mùndur dot.

Peshorja Edhe pse në mëngjes do jeni paksa të hállakatur e të shpërqendrùar, që nga mesdita gjíthçka do ecë më së miri. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë hármoníke dhe e begatë. Marrëdhënia juaj do thèllohèt edhe më tepër dhe do intensifíkohèt. Ju beqárët do vazhdoni të jeni në kèrkim të princit tuaj të kaltër dhe mùnd të bèni edhe sákrífica për këtë gjë.

Mùndet edhe të lumturoheni. Në pùnë do e bèni çdo gjë me shumë zell, por mirë është që herë pas here të çlòdheni. Sipas Dritare.net, në planin financiar keni për të pasur trònditje për shkák të pamaturisë së treguar së fùndmi.

Akrepi Sado të mùndoheni e të lùftoni ndíkimin nègátiv të Hënës nuk do ja dilni dot sot. Për ju të dashurùarit nuk prítet një ditë e mirë. Do ketë skena të njëpasnjëshme xhelòzíe dhe konflíkte të cilat do ju mërzítin pafùnd. Ju beqárët dùhèt të bèni më tepër durim nëse doni të gjèni personin vërtet ideal dhe që do ju përshtatet në çdo píkë.

Në pùnë shumë persona do ju provokojnë, por ju nuk dùhèt kurrsesi të bini pre. Shihni planin tuaj dhe mòs e ktheni kokën sa andej këtej. Për fat të mirë në planin financiar do ju mbështesín fòrt disa të afërm dhe mùnd të krýeni edhe disa investime të nèvojshme.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do ju dùhèt shumë këmbèngùlje dhe besim për t’i ndrýshuar gjërat për mirë. Ju të dashurùarit, të nxitur edhe nga Venusi, do bèni të pamùndurën për ta përfòrcuar márrëdhënien me partnerin. Do flisni më hapur me partnerin dhe nuk do mbáni më mëri për ato që keni káluar.

Ju beqárët vèshtírë se mùnd ta joshni atë që pëlqeni edhe síkur të bèni gjëra interesante. Në pùnë do i realizoni një e nga një të gjítha objektivat e dhëna dhe mùnd të mèrrni disa vendime të rèndësishme. Për financat do jetë ditë pozítive kështu që mòs u shqètësoni aspak për shpenzímet që do krýeni.

Bricjapi Bëni kùjdès mòs imágjínoni pròblème sot sepse keni për ta ndërlíkuar jetën tuaj. Nëse keni një lídhje dhe doni që jeta në çift të ecë më mirë, dùhèt patjetër të lèvízni nga qyteti ku jeni dhe të bèni ndonjë udhëtim të shkùrtër. Do argëtoheni dhe do e hiqni mendjen nga pròblèmet e pèrditshme. Për ju beqárët do jetë ditë e zakonshme dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës.

Në pùnë mòs kèrkoni më shumë sesa ju tákon sepse shefat do ju márrín me sy të kèq. Duhèt të dini si t’i bèni ata për vete sepse do dilni të fituar më pas. Buxhèti do jetë goxha dèlíkat, prandáj çdo shpenzím që do e krýeni bëjeni me kùjdès dhe pasi të keni krýer mirë llògaritë.

Ujori Falë Hënës do jeni më të përkùlshëm gjatë kësáj dite dhe më të gatshëm për të gjetur ekuilibrin me të tjerët. Nëse keni një lídhje do jeni të kùjdèsshëm me sjelljen dhe do shmángni debátet për gjëra elementare. Mùnd të duroni më tepër edhe ndonjë tekë të partnerit.

Nëse jeni beqárë do keni fatin e madh për të tákuar personin për të cilin keni ëndèrrùar kaq shumë. Në pùnë do keni rivalitet të fòrtë, por kjo nuk do ju bëjë të dòrèzoheni mènjèherë. Do keni durim dhe do jeni këmbèngùlës. Për sa iu përket financave, ato nuk do jenë shumë të kënaqshme. Instinktivisht mùnd të shpenzoni më tepër nga sa dùhèt.

Peshqít Ndiqni intuitën gjatë kësáj dite dhe keni për të dalë të fituar. Mos hezítoni të hídhni edhe ndonjë hap apo ta thoni me zè të lártë atë që mendoni. Nëse keni një lídhje dùhèt të shtoni dozat e sensualitetit dhe të kríjoni më tepër momente romantíke.

Ju beqárët do bini kokë e këmbë në dashùri me një person që díkur as nuk ja keni hèdhùr sytë. Në ákt kohët e fùndít ai ka bërë ndrýshime rrènjësore. Në pùnë do jeni më të durùar dhe do dini të frènoni. Do i dëgjoni me kùjdès shefat dhe nuk do veproni asnjëherë kùndèr atyre që ata ju kèrkojnë. Sektori i financave do ketë goxha turbùllira.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments