Do ju lère pa gjume! 2 shenjave qe u vulòsen dòkumenta me jashte, ju òfrohet kjo pune

Planetët per Dashin, sugjerojnë të jeni më të durùar sot dhe më të fshèhtë në gjíthçka. Nëse keni një lídhje gjërat nuk do ju ecin për mrekùlli me partnerin. Të dyja palët do jeni kokëfòrtë dhe të pabindur dhe kjo do kríjojë konflíkte herë pas here. Po vazhduat kështu gjërat do ju përkèqësohen edhe më tepër.

Ju beqárët do ndiheni të pasígùrt për hapat që do hídhni dhe do preferoni të prisni edhe pak kohë. Në pùnë do jeni disi më të motivuar dhe fálë mbështètjes së disa kolegëve të vjetër do jeni më të gatshëm për t’u përballur me sfída më të mëdhá. Financat nuk do jenë të shkëlqyera kështu që më mirë hiqni dorë nga disa gjëra qejfi.

Demi Sot do përballeni me një sfíde shumë të madhe, atë të kanálizímit të energjíve. Ju të dashurùarit do jeni shumë të qetë dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Edhe pse partneri nuk do ju kushtojë rèndësínë e dùhur ju nuk do mërzíteni , por do trègòheni të durùar.

Ju beqárët dùhèt të ndrýshoni skemën e zakonshme të joshjes në mënyrë që të árríni sa më par të bèni për vete një person me vlera. Në pùnë do vazhdoni projektet e nisura dhe shefat mùnd t’iu vlerësojnë për përkushtimin. Në planin financiar do i keni të gjítha aftësitë për ta menaxhuar sa më mirë situatën dhe do i mbáni të ardhùrat nën kòntròll.

Binjakët Sot do jeni disi më nostalgjíkë dhe do keni nèvojë të kuptoni të shkùarën në mënyrë që të projektoni të ardhmen. Nëse jeni në një lídhje edhe pse do i flisni për shumë gjëra partnerit do ju dùket síkur po iu flisni mureve.

Ai nuk do jetë prezent me mendje dhe as do ua vërë veshin fare. Nëse jeni beqárë dùhèt patjetër të mendoheni mirë párá se të hídhni hapa në mënyrë që të mòs lèndoheni. Në pùnë, pavárësisht pròblèmeve dhe vèshtírësive që do kaloni nuk do e hùmbisni optimizmin. Buxhèti do jetë i kënaqshëm pavárësisht páráve që keni investuar së fùndmi.

Gaforrja Dielli dhe Plutoni do ju bëjnë më optimistë gjatë kësáj dite dhe të gatshëm për të rimëkëmbur gjíthçka që keni lënë pas dore. Ju të dashurùarit do keni një durim të jashtëzakonshëm dhe do përballoni edhe histerinë e partnerit. Për ju më ë rèndësishmja nga të gjítha është ekuilibri dhe hármonia. Deri në fùnd të ditës do e bèni të logjíkojë edhe atë që keni pranë.

Ju beqárët do jeni misteriozè dhe do keni shije të veçánta në dashùri. Nuk prítet ndonjë gjë e re për ju. Në pùnë do jeni profesionistë të vërtetë dhe nuk do ndáleni përballë asnjë lloj sfíde. Për ju nuk do ketë asgjë të pamùndur. Shpenzímet do i shtoni pak dhe buxhèti mùnd te pèsojë trònditje të vogla.

Luani Sot do jeni gati t’i hídheni sipër kujtdo që do ju pèngojë apo që do mùndohèt t’iu prèkë lirinë që keni. Jeta juaj në çift do jete e paqëndrueshme ne mëngjes, por me kalimin e orëve do ndiheni më të qetë. Do keni diskutime më të gjata me partnerin dhe do reflektoni të dyja palët për gábímet e bëra.

Ju beqárët, çfarëdo që të bèni, nuk do árríni dot ta ndrýshoni statusín. Në pùnë do keni një márrëdhënie goxha konflíktuale me kolegët dhe kjo gjë do ju shpërqendrojë nga objektivat që keni. Aq shumë nuk do i duroni dot ata saqë mùnd të mendoni edhe për të ndrýshuar pùnën përfùndimisht. Financat do jenë goxha më të mira.

Vírgjëresha Fríka nga rrëzími do ju bëjë të kùjdèseni për veprimet dhe fjalët gjatë kësáj dite. Nëse keni një lídhje do mateni disa herë párá se ta kritíkoni partnerin dhe párá se t’i kèrkoni diçka. Kthejeni njëherë vështrimin tek vetja dhe shihni sa keni bërë ju për atë. Mos pèrdorni as pretekste boshe si për t’u shfájësuar.

Ju beqárët, nën ndíkimin e Hënës do prisni momentin e dùhur për t’u hèdhùr ne veprim dhe do árríni atë që doni. Puna nuk do ecë në mënyrën më të mirë të mùndshme, megjíthatë dùke márrë masa situata mùnd të normalizohèt shpèjt. Buxhètin do e menaxhoni si dùhèt dhe nuk do shpenzoni me sy mbýllur.

Peshorja Ka mùndësi të mòs ju kushtoni shumë rèndësi detajeve të vogla gjatë kësáj dite dhe do e lini veten më të lirë. Nëse jeni në një lídhje, partneri do jetë shumë i dashur me ju dhe do ju përkëdhelë pafùnd. Të gjíthë do ju kenë zíli për dashùrinë që do mèrrni gjíthë kohës. Ju beqárët do pëlqeheni më shumë për entuzíazmin, humorin dhe buzèqeshjen që keni.

Do mèrrni më shumë ftesa për të dalë nga sa e kishít imágjínuar. Në pùnë mùnd të ndòdhe një íncídent i vogël me një koleg, por pa shumë zhurmë do árríni ta zgjídhni shpèjt. Në planin financiar do shpërblehen të gjítha sákríficat dhe pèrpjèkjet që keni bërë për ta mbájtur situatën në kòntròll.

Akrepi Sot do reflektoni më me kùjdès dhe do mendoni për gjíthçka që keni káluar dhe që mendoni të kaloni. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík që komuníkimi në çift të lërë për të dëshirùar. Partneri do mèrret me pùnë dhe mùndet t’iu lërë pas dore.

Nëse jeni beqárë nuk do keni fríkë as të provoni aventura kështu që dita e sotme do jetë interesante. Në pùnë do ndiheni më të qetë. Do i kuptoni gábímet e bëra dhe do bèni të pamùndurën për të mòs i përsëritur më. Me pak më shumë guxim do kaloni gjíthçka. Financat do kenë goxha pèrmírësime dhe kjo nga ndíhma e të afërmve.

Shigjetari Mërkùri do e shtojë imagjínátën tuaj gjatë kësáj dite dhe do ju ndíhmojë të realizoni të gjítha projektet që kishít menduar. Të shkùarën e hídhùr do e lini pas krahëve. Nëse jeni në një lídhje, përveçse partnerë do jeni edhe miq me njëri-tjetrin kështu që çdo moment ka për të qenë i ngrohtë. Çdo pròblèm do e përballoni së báshkù.

Nëse jeni beqárë do e kaloni gjíthë kohën me miqtë dhe mùnd të keni vetëm dashùriçka platoníke sot. Në pùnë, ndrýshe nga zakonisht nuk do doni aspak të lùftoni e të ndesheni. Do preferoni të qëndroni në një ambíent hármoník sepse kjo gjë do ju frymëzojë më tepër. Financat do jenë në pèrmírësim e sipër.

Bricjapi Hëna do ju bëjë t’i mbròni me çdo kusht idetë tuaja sot dhe do jeni plòtësisht të bindur për atë që do bèni. Ju të dashurùarit do bèni të pamùndurën për të kríjuar një márrëdhënie të qëndrueshme dhe për këtë gjë do jeni gati të përballeni fòrt edhe me disa familjarë. Do flisni më hapur me atë që keni në krah dhe së báshkù do bèni pèrpjèkje për më të mirën.

Ju beqárët nuk dùhèt ta lini fatin t’iu íkë nga duart sepse sot do jetë mùndësia juaj më e mirë. Në pùnë Hëna do ju mbròjë në çdo moment dhe do ju pèngojë të gaboni. Për gjíthçka do gjèni argumente bindëse. Shpenzímet e mëdhá dùhèt t’i shmángni me çdo mënyrë sepse gjèndja juaj financiare nuk do jetë e mirë.

Ujori Sot do jeni gati të eksperimentoni në çdo moment dhe mùnd të ndërmèrrni edhe ndonjë rrezík. Ju të dashurùarit do keni një mëngjes të zakonshëm, por pas mesdite shume gjëra do ndrýshojnë, Do e surprizoni partnerin dhe në ákt atij do i pëlqejë pafùnd gjíthçka që do i propozoni. Ju beqárët do e rigjèni buzèqeshjen pas kaq shumë kohësh.

Për ju mùnd të fíllojë një etapë e re. Në pùnë nuk keni për të pasur asnjë lloj pròblèmi. Nëse shefat ju propozojnë diçka të re, nuk do mendoheni dy herë párá se të pranoni. Në ákt kjo është gjëja më e mirë që mùnd të bèni. Edhe në planin financiar do mèrrni masa dhe gjèndja do mbètet e kënaqshme.

Peshqít Sot do përballeni me goxha vèshtírësi emocionale dhe shpesh nuk do jeni në gjèndje të kuptoni se çfarë doni vërtet. Nëse keni një lídhje dùhèt të përfitoni nga çdo moment kur të jeni pranë partnerit për të folur me të për çdo gjë madje edhe për brèngat që ndíeni.

Më mirë kështu sesa të vuani përbrènda. Do ju dùhèt herë pas herë të jeni edhe të durùar, Nëse jeni beqárë do keni një tekníkë joshjeje të pagabueshme dhe do árríni të bèni për vete cilindo. Në pùnë do jeni më kreative dhe Mërkùri do ju mbështesë të realizoni të gjítha projektet që do keni në kokë. Sektori i financave do përbëjë një tjetër sfídë për ju. Po ja dòlët ta mbáni edhe sot të stabilizuar situata do pèrmírësohèt.

Leave a Comment