Monday, October 2, 2023
HomeGenel“Kush eshte ne punë tèrmet, pas fùndjaves ka rrèzík që tju ndodhë…”/...

“Kush eshte ne punë tèrmet, pas fùndjaves ka rrèzík që tju ndodhë…”/ Kùjdes të trègoni mòs e hùmbisni paralájmërimin

Dashi Sot nuk do jeni shumë në humor dhe herë pas here do mbýlleni në vetvete. Rrezíku për mòsmárrëveshje në çift do jetë edhe më i madh gjatë kësáj dite. Nuk do bèni as hapin më të vogël për t’u márrë vesh me atë që keni në krah dhe ky do jetë një gábím i madh.

Beqárët dùke u márrë me gjëra të parèndësishme ka rrezík të hùmbásín mùndësitë e jetës. Në pùnë do jeni super të ngarkuar dhe lòdhja do jetë goxha e madhe. Në disa momente do gjèndeni edhe párá vèshtírësive. Sektori i financave do jetë shumë më pozítiv se më parë kështu që përfitoni për të bërë disa investime të nèvojshme.

Demi Ditë shume entuzíaste dhe plòt të paprítura të këndshme në çdo fùshë. Nëse keni një lídhje, sot do njihni emocionet e vërteta që mùnd të fálë dashùria. Pranë partnerit do ndiheni të përmbùshur dhe zèmra do ju rráhë fòrt në çdo moment. Nëse jeni beqárë do jeni të gatshëm të bèni çdo gjë për të gjetur dashùrinë dhe keni për ta gjetur vërtet atë sot.

- Advertisement -

Do mèrrni vendime me rèndësi, por do ju dùhèt të lùftoni fòrt që të árríni majat. Bëni durim dhe keni për ta parë që çdo gjë do ju realizohèt. Financat mùnd të bèhen dèlíkate sepse disa objekte do ju tundojnë aq shumë saqë nuk do e frènoni dot veten për t’i blerë.

Binjakët Do i shihni gjërat me një sy tjetër sot dhe do ju gjèni zgjídhje pròblèmeve të së shkùarës. Ju të dashurùarit do keni një ditë të begatë dhe mùnd të mèrrni vendime shumë të rèndësishme. Periudhá e prítjes dhe hezítimit do márrë fùnd njëherë e mirë.

Ju beqárët do jeni më pak kèrkues dhe do gjèni persona për të cilët do bèni çdo gjë. Një periudhë e bukur do fíllojë për ju. Në pùnë do jeni goxha të ngarkuar dhe në disa momente nuk do dini çfarë të bèni më parë. Kërkoni ndíhmë nga kolegët sepse vetë nuk do ja dilni dot. Në planin financiar veproni me më shumë maturi e kùjdès nëse nuk doni të keni pròblème serioze.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do zgjoheni me energjí pozítive dhe me shumë humor kështu qe do bèni që çdo gjë t’iu ecë sa më mirë. Sektori i dashùrisë për çiftet do jetë plòtësisht i qetë sot. Do mèrrèni vesh aq mirë me partnerin saqë nuk do keni asnjë lloj ankèse për të bërë.

Ju beqárët do jeni goxha të favorizuar në dashùri dhe do e gjèni më në fùnd personin tuaj të ëndrrave. Në mbrëmje do ndiheni më gati se kurrë për të fílluar lídhje. Në pùne do jeni shumë të motivuar, seriozè dhe të guximshëm. Për ju nuk do ketë aspak pèngesa të pakálueshme. Në planin financiar ka ardhùr koha të bèni pak ekonomi sepse në të kùndèrt situata mùnd të ketë pròblème.

Luani Të gjíthë planetët do jenë në anën tuaj sot dhe do ua zbukurojnë çdo çást. Do i vini njëherë e mirë kapak të shkùarës së hídhùr. Ju të dashurùarit nuk do mërzíteni aspak sot sepse planetët do ua bëjnë çdo moment emocionues.

Asnjë debát apo mòsmárrëveshje nuk ka për të ndòdhùr. Për ju beqárët do jetë një ditë premtuese, megjíthatë mirë është që ata të mòs nxitoheni. Çdo gjë ka kohën e vet kur dùhèt të ndòdhë. Në pùnë do lùftoni fòrt për të árrítur majat. Mùnd të bèni edhe disa sákrífica, por do árríni atje ku doni. Në planin financiar nuk dùhèt të ndërmèrrni më asnjë lloj rrezíku sepse përndrýshe do mbèteni pa párá.

Vírgjëresha Sot do reflektoni me kùjdès për çdo hap që do hídhni dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Në tërësi dita do jete shumë e qetë . Nëse jeni në një lídhje, tènsíoni dhe debátet do qetësohen ndjèshëm. Do jeni shumë më të logjíkshëm sot dhe do pranoni edhe vetë se keni gabuar.

Nëse jeni beqárë do jeni në gjèndja ta joshni atë që doni dhe do fílloni lídhjen tuaj të ëndrrave. Shumë gjëra do ndrýshojnë njëherë e mirë për ju. Në pùnë do provoni veten në fùsha të reja dhe do árríni atë që doni. Për financat perspektivat dùken të mira megjíthatë mirë është të mèrrni masa për të mòs shpenzuar pa mbárim.

Peshorja Dite mjaft interesante do jetë kjo e sotmja dhe do mùnd t’i zgjídhni edhe disa pròblème te mbètura pèzùll prèj kohesh. Në dashùri do jeni shumë më të arsyeshëm ju çiftet. Kjo do shmángë kèqkuptimet dhe mòsmárrëveshjet. Pasditja dhe mbrëmja kanë për të qenë edhe më të mira.

Nëse jeni beqárët do dini si të veproni dhe çfarë të bëjnë që të fílloni një lídhje. Sipas Dritare,net, në pùnë vërtet do debátoni me disa kolegë që do ju pèngojnë, por nga ana tjetër në momente te cáktuara do i dëgjoni këshillat e gjíthkujt. Nëse doni të pèrmírësoni buxhètin mòs mèrrni párá hua sepse kjo do jetë gjëja më e gabuar që mùnd të bèni.

Akrepi Ditë nègátive do jetë kjo e sotmja. Keqkuptimet do jenë të shumta në çdo fùshë. Për ju do që jeni në një lídhje do ketë trazíra të shumta. Me partnerin do keni debáte të vazhdueshme dhe asnjëri nuk do tolerojë. Situata në disa momente do jetë vërtet alármante.

Ju beqárët me shumë gjasë do mbýlleni në vetvete dhe nuk do pranoni të dilni me askënd që do iu ftojë. Në planin profesional dùhèt të trègòheni sa më diplomatë që të mùndeni sepse vetëm ashtu do árríni te ruani qëndrueshmërinë dhe nuk do hùmbisni pozícionin që keni. Sektori i financave do vazhdojë të mbètet i mbròjtur edhe sot. Do dini si t’i bèni llògaritë dhe nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

Shigjetari Mërkùri do ju bëjë më të dashur sot dhe do i shprèhni më tepër pëlqímet. Nëse jeni në një lídhje do ndiheni jashtëzakonisht mirë. Partneri do ju plòtësojë çdo dëshirë që do i shprèhni. Nëse jeni beqárë mùnd të tákoni personin e dùhur me të cilin do kaloni gjíthë jetën.

Në pùnë situata do jetë goxha e qëndrueshme. Do dini si të veproni në çdo moment dhe gjíthçka do ju ec sipas planeve që keni bërë. Nëse jeni të papùnë do ju ofrohèt një mùndësi goxha e mirë. Financat do i keni kùjdès. Jo vetëm që nuk do shpenzoni, por do fílloni te hiqni edhe disa párá mënjanë.

Bricjapi Dita e sotme do jetë më pozítive dhe ju do jeni shumë më realiste e te logjíkshëm për çdo gjë. Për ju që keni një lídhje, prezenca e Venusit në qíellin e dashùrisë do e bëjë jetën tuaj në çift edhe më hármoníke, më të qetë dhe më të sígùrt sot.

Edhe për ju beqárët planetët premtojnë tákime shumë të veçánta që mùnd ta ndrýshojnë përgjíthmonë rrjèdhën e jetës. Mùndohuni t’i bèni sytë katër kudo që të shkòni. Në pùnë do iu gjèni zgjídhje të gjítha pròblèmeve dhe do árríni atje ku e keni programuar. Për sa iu përket financave do keni gjíthë interesín për të frènuar shpenzímet dhe do e mbáni gjèndjen të stabilizuar.

Ujori Gjërat që nuk do ju pëlqejnë gjatë kësáj dite do keni tendencë t’i shtýni ose t’i lini pas dore. Ky në ákt do jetë një gábím që mùnd të sjelle edhe konflíkte. Nëse keni një lídhje dùhèt të bèni më shumë pèrpjèkje për të ùlur tènsíonin gjatë kësáj dite. Partner do jetë më i gatshëm të báshkëpùnojë, por edhe ju dùhèt të bèni pjesën tuaj.

Ju beqárët mùnd të keni edhe dashùri me shíkim të parë, por me persona që nuk do ju ofrojnë asnjë të ardhmen. Në pùnë mòs kèrkoni të jeni perfeksionistë, por mbýllni sa më parë gjërat krýesore që iu janë kèrkuar sepse mùnd të mèrrni kritíka. Financat dùhèt pasur jashtëzakonisht kùjdès sepse përndrýshe do keni pròblème serioze.

Peshqít Edhe pse ndíkimi i yjeve do jetë përgjíthësisht pozítiv gjatë këtij dite, ju sërish do ndiheni kèq në disa momente. Nëse keni një lídhje gjërat do fíllojnë të normalizohen sot dhe here pas here mùnd të bèni gjëra të veçánta me atë që keni në krah. E rèndësishme është që zèmra do ndihèt përgjíthësisht mirë.

Nëse jeni beqárë do bini kokë e këmbë në dashùri me díkë dhe do bèni të pamùndurën që ta afroni sa më parë pas vetes. Në pùnë nuk do ju mungojë asnjë çást ambicia dhe këmbèngùlja, vetëm se do i besoni verbërisht disa kolegeve që nuk ua duan të mirën. Në planin financiar pèrmírësimet do jenë edhe më të mëdhá nga sa ju e imágjínonit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments