5 shenjat qe fatin do ta gjejne te PARATE/ Hòròskopi e jep me detaje PASURINE tuaj

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në pùnë dhe në dashùri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shèndèti dhe a do të bèni investime

Lexoni hòròskòpin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është párá jush në mënyrën më të mirë të mùndshme.

DASHI (21.03. – 20.04.) Puna: Një përparim i suksesshëm do t’u ndòdhë të gjíthë atyre që mèrrèn me tregti. Kini kùjdès të mòs përkèqësoni situatën tuaj financiare. Çdo lloj udhëtimi në distanca të shkùrtra do të jetë shumë prodùktiv. Jini të durueshëm!

Shëndeti: Organizoni një udhëtim apo fùndjavë në mal, për shèndèt dhe relaksim.

Dashuria: Ju mùnd të ndiheni shumë të tèrhèqur nga një person i cáktuar, por nuk jeni të sígùrt se si dùhèt t’i përgjígjèni pèrpjèkjeve të tij. Ngadalë por me sígùri – durimi do t’ju japë besim dhe sígùri në çdo hap. Nuk páráshíkohen konflíkte në familje. Atmòsfera familjare do jetë e qetë dhe e këndshme. Do të jeni të lumtur të dëgjoni për ngjárjet e lumtura që ju presín. Ju rrezíkoni të fùteni në një situatë pròblèmatíke, nëse nuk i diskutoni pèrpjèkjet dhe planet tuaja me njerëzít e afërt.

DEMI (21.04. – 21.05.) Puna: Humbjet financiare dhe dështimi i márrëveshjeve tuaja janë të mùndshme nëse nuk jeni mjaft fleksibël dhe nëse jeni dakord me çdo propozím që ju vjen. Do të ndiheni në një pozícion mjaft të fòrtë për të qenë në gjèndje të bèni plane të cáktuara për të ardhmen.

Shëndeti: Duke qenë se prèj disa kohësh jeni nën strès, planifíkoni një pùshim díku në një vend ekzòtík.

Dashuria: Të gjítha pèrpjèkjet do të jenë të frytshme, nëse besoni në fòrcën tuaj dhe nuk dòrèzoheni. Mos lejoni që emocionet tuaja të dominojnë nëse doni të mèrrni njohjen që mèrítoni. Ndíkimi i planetëve mùnd t’ju inkurajojë të shprèhni se si ndiheni për díkë të dashur për ju. Mùndohuni të mòs e teproni në análizè të statusit tuaj áktual. Ju e dini prèj disa kohësh se dùhèt të ndrýshoni nëse doni të gjèni lumturinë e vërtetë.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.) Puna: Ndoshta dùhèt të investoni të páktën një pjesë të páráve tuaja për stabilitetin e ardhshëm. Merrni párásysh të bèni diçka të improvízuar.

Shëndeti: Është koha për të qenë áktiv në të gjítha fùshat – fizíkisht, mendërisht, emocionalisht. Lëvízni, shoqërohuni, lexoni, për hir të ekuilibrit të shèndètit mendor dhe fizík.

Dashuria: Ju keni fùqínë për të korrigjuar një situatë të vèshtírë dhe për ta kthýer atë në një histori suksesi. Plòtësoni kèrkesat e njerëzve tuaj të dashur dhe mòs u nxitoni nëse diçka nuk ju pëlqen. Energjía nga planeti kríjon një humor të hármonishëm për ju. Konsideroni të keni një durim të mirë, veçánërisht tani. Dëshira juaj e kahershme do të realizohèt. Mos e teproni në análizèn e çdo detaji të vogël që hasni. Mos ia impononi në mënyrë agresive mendimin tuaj personit të dashur.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.) Puna: Bëni atë që ju pëlqen të bèni dhe situata financiare do t’ju pèrmírësohèt. Vështirësitë do t’ju shqètësojnë, por do i kapërceni. Ndryshime të mëdhá ju presín. Një udhëtim pùne do t’ju sjellë një humor të mirë dhe relaksim. Vendosni një qèllim të qártë dhe konkret dhe qasuni realizímit të tij.

Shëndeti: Ju dùhèt të ndrýshoni rutinën tuaj të pèrditshme – nëse keni zèvendësuar ditën me natën, kthejeni ritmin në normalitet. Shmangni alkoolin dhe dùhanin dhe lèvízni më shumë.

Dashuria: Çelësi i prosperitetit është ndërgjegjja juaj. Për të shmángur lígèsínë nga ármiqtë tuaj – mòs i ndani me të tjerët qèllimet tuaja. Më shpesh qëndroni vetëm me mendimet tuaja. Tani për tani, nuk do të jeni në gjèndje të vlerësoni se çfarë mendimi kanë njerëzít përreth jush dhe në lájthítjen tuaj rrezíkoni t’i lini t’ju afrohen.

LUANI (23.07. – 22.08.) Puna: Ju mùnd të kënaqeni plòtësisht me planet dhe qèllimet për të cilat keni vèndòsur të pùnoni, ose mùnd të fílloni t’i zgjeroni të gjítha me kùjdès dhe análiza të teprùara të detajeve. Veprimet ju kanë sjellë suksese dhe të mira financiare. Përgatituni për ndrýshime serioze në jetën tuaj personale që nuk kanë lídhje me personin tuaj të dashur dhe që mùnd të ndíkojnë në mënyrat tuaja profesionale.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe plòt energjí.

Dashuria: Grindjet familjare nuk dùhèt t’ju shqètësojnë, sepse ndonjëherë në një moment të vèshtírë njerëzít thonë gjëra që nuk i mendojnë. Planetët rrezatojnë energjí që ju sjell në qendër të vëmendjes më shumë se kurrë. Rrugët tuaja janë të suksesshme nëse nuk jeni të ngarkuar me premtime të mëdhá që nuk mùnd t’i përmbùshni. Vlerësoni hapat tuaj, mendoni për veprimet tuaja dhe shmángni rrugën e rrezíkut. Mbani lárg ata që ju kanë zhgènjyer shumë herë.

VIR GJËRESHA (23.08. – 22.09 Puna: Do të ndíeni zíli për suksesín tuaj, por është e zakonshme dhe nuk dùhèt ta keni pròblèm. Po ju lind një ide apo projekt i ri që do t’ju sjellë shumë lumturi dhe sukses në planin afatgjatë. Refuzoni një udhëtim që është i shtrènjtë dhe që do të redùktojë kursimet tuaja. Mos u tundoni të nënshkruani dokumente financiare dhe bankáre.

Shëndeti: Shpërndani fòrcën në mënyrën e dùhur për të shmángur mbingarkimin.

Dashuria: Gjithçka që ndòdh në jetën tuaj dùket se është e zakonshme, ndáj ndonjëherë ndiheni të tènsíonuar. Mùndohuni të jeni më të durueshëm. Ju jeni gati të bèni gjíthçka për të bërë ndrýshimin e dùhur dhe për të gjetur një zgjídhje për një pròblèm të cáktuar të márrëdhënies me partnerin tuaj të dashur. Është koha për të qenë práktík në një mënyrë shumë të kùjdèsshme, në vend që të shpenzoni kohë dùke kríjuar shumë plane joreale. Vëzhgoni se si reagojnë të tjerët ndáj jush dhe më pas zbatoni njohuritë për një rezùltat pozítiv.

PESHORJA (23.09. – 22.10.) Puna: Yjet ju lájmërojnë se është më mirë të jeni të durueshëm për të shpètuar veten nga dështimi. Relaksimi dhe mbështètja në sígùrinë tuaj të vjetër përfùndimisht do të çojë në rënien tuaj. Jeta po ndrýshon vazhdimisht dhe ndoshta një pjesë juaja do të shpërblehèt.

Shëndeti: Ndjeshmëria e tepërt emocionale mùnd të ndíkojë në shèndètin tuaj, aty ku është më i ndjèshëm – fyti, stòmaku, çekuilibri hormonal – i cili do të kalojë shpèjt, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Stabilizoni márrëdhëniet tuaja me njerëzít përreth jush. Ky cíkël do t’ju japë mùndësínë të análizoni thèllësisht sjelljen e njerëzve që ju rrethojnë, gjë që do t’ju sjellë përfitime të mëdhá. Udhëtimi me partnerin, madje edhe në një ditë me shi, do të jetë freskues. Ju nuk dùhèt të nègòcioni ndonjë kredi. Rreshtimi áktual planetar së shpèjti do t’ju sjellë lájme të mira. Vështirësitë do t’ju ndíhmojnë të provoni se për çfarë jeni të aftë.

AKREPI (23.10. – 22.11.) Puna: Për prosperitet është e nèvojshme të trègòheni me tákt dhe të mòs flisni shumë, sidomòs tani. Do përballeni me pròblème serioze financiare nëse nuk trègòheni të kùjdèsshëm gjatë kësáj periudhe. Udhëtimet e pùnës do të jenë të pasuksesshme dhe dùhèt t’i shtýni ato.

Shëndeti: Trajtojeni veten me një mbrëmje relaksimi me të dashùrit tuaj, ose në vetmi, pas një dite pùne, për të lehtësuar prèsionin që po ndíeni. Rekreacioni i lehtë do t’ju kënaqë.

Dashuria: Jo gjíthmonë dùhèt të kòntròlloni gjíthçka që ndòdh në një márrëdhënie me partnerin. Gjatë kësáj periudhe, keni tendencë të tákoni njerëz të padëshirùar. Jeni lárg hármonisë që po përpiqeni të árríni prèj ditësh. Mendoni për planet tuaja për të ardhmen e afërt. Ndryshimi është në ajër dhe ju mùnd të shfrytëzoni sa më shumë mùndësínë për të ndrýshuar mënyrën se si e përjètoni realitetin. Mos e kritíkoni partnerin tuaj pa arsye.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.) Puna: Suksesi juaj është i garantuar nëse nuk bèni gábíme nga pakùjdèsia. Në periudhën e ardhshme mùnd të përballeni me ármiq, qèllimi i të cilëve është për të prishur planet tuaja. Prisni tèlashe për shkák të suksesit financiar që ka shqètësuar kolegët tuaj.

Shëndeti: Mùndohuni të përshtateni me dozat e áktivitetit, relaksimit dhe pùshimit.

Dashuria: Mùnd të ndiheni mjaft emocionalë tani, por ju mungon ndjenja e qártësisë. Njohjet e reja janë burim i tèlasheve. Ju do të rrezíkoni të shkátërroni një márrëdhënie të qëndrueshme nëse nuk trègòni qetësínë dhe vèndòsmërinë e nèvojshme.

Nëse mùnd t’i rezístoni tùndímit áktual për të qenë shumë i fòrtë, jini më të kùjdèsshëm dhe análitíkë. Informacioni i ri së shpèjti do t’ju detyrojë të rishíkoni veprimet tuaja dhe të ndrýshoni stilin e jetës suaj. Kini kùjdès që të mòs e lèndoni partnerin ose të mòs ia impononi mendimin tuaj.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)  Puna: Për ata që mèrrèn me art, yjet japin një sháns për të kríjuar diçka vërtet të bukur. Do të jeni të kënaqur me rezùltatet e árrítura në nivel personal, gjë që sjell sígùri edhe në të ardhmen tuaj si profesionist. Sigurisht që nuk jeni në gjèndje të bèni asnjë premtim pa shqyrtim dhe análizè shumë të kùjdèsshme. Së shpèjti do të keni mùndësi të mëdhá financiare.

Shëndeti: Përpiquni ta kanálizoni këtë padurim nëpërmjet áktivitetit fizík ose përfshirjes në áktivitetet që doni.

Dashuria: Në familjen tuaj mùnd të ketë mòsmárrëveshje të cilat mùnd t’i shmángni në mënyrë që të shmángni edhe dèprèsionin e shkáktuar nga fjalët fyese të shkëmbyera. Mos bèni asnjë gjýkim në këtë moment, por prisni kohën kur mùnd të mèrrni një vendim më konkret. Tensionet mùnd të rriten nëse besoni lájmet e pakëndshme të shpíkura nga ármiqtë tuaj. Shkoni në një udhëtim me personin tuaj të dashur.

UJORI (21.01. – 19.02.) Puna: Mos u mbështètni te fati, nëse keni vèndòsur të jepni lejen tuaj për investime financiare. Ndíkimi i jashtëm mùnd ta bëjë shumë të vèshtírë për ju që të fílloni rrugën drejt prosperitetit. Është e rèndësishme të mòs huazoni párá në këtë kohë. Planet tuaja ose do t’iu nënshtrohen rregùllimeve të mëdhá, ose nuk do i realizoni fare.

Shëndeti: Gjatë kësáj periudhe, mùnd të ndíeni një rënie të energjísë, lòdhje dhe letargjí, pa ndonjë arsye të veçántë.

Dashuria: Rreshtimi i planetëve mùnd të provokojë një sërë emocionesh. Qëndroni lárg mòsmárrëveshjeve dhe konflíkteve të panèvojshme. Ndoshta mùnd të bini dakord me personin tuaj të dashur që të dilni díku ku nuk keni qenë kurrë, por keni dashur gjíthmonë të shkòni.

An.aliza ju ndíhmon të árríni standardet e nèvojshme në márrëdhënien tuaj. Kini kùjdès, mùnd t’ju dùhèt të riorganizoni paprítur agjèndèn tuaj për shkák të lájmeve të pakëndshme.

PESHQIT (20.2 – 20.03.) Puna: Tani jeni në një rrugë krejtësisht të re dhe kjo rrugë do të çojë drejt suksesit. Është më mirë të shmángni udhëtime të pakufizuara, sepse mùnd të hùmbisni tákime të rèndësishme me potencial për sukses në të ardhmen. Mùndësitë për fitime kreative me sígùri do t’ju vijnë nëpërmjet internetit ose një rrjèti tjetër kompjuterík në të cilin jeni përfshirë.

Shëndeti: Organizoni një udhëtim me të dashùrit, relaksohuni dhe argëtohuni.

Dashuria: Një shtrirje e mènjèhershme planetare mùnd të kríjojë një ndjenjë konflíkti në márrëdhënien tuaj të dashùrisë. Ju mùnd të hyni në një shoqëri që do të ndrýshojë plòtësisht idetë tuaja për botën dhe jetën. Së shpèjti do të ketë një ndjenjë të mrekùllueshme hármonie dhe rreth jush mùnd të ketë ndrýshime befasuese dhe ngjárje të reja. Filloni të análizoni motivet tuaja për pranimin e modèleve të cáktuara të sjelljes. Kaosi dhe joefíkasiteti janë dy situata që dùhèt të përpiqeni t’i shmángni me çdo kusht.

Leave a Comment