“Të hënën do shlýeni një bòrxh…”/ Mèri shpèton nga hállet këtë shenjë, lùmturòhuni

E keni degjuar nje shprehje qe thote se nga míresia e nje stine verore mùnd te líndin shume sùrpriza ne jete qe mùnd na shoqerojne gjate te gjithe viteve. Pozicionet planetare te ketij gushti sjèllin nje favorizim per 8 nga shenjat e hòròksòpit te cilave do tu çèlen rruge te reja ne jeten e tyre madheshtore.

Periudhe qetesie per Dashin, Nivelet tuaja të energjísë thjesht nuk janë aq sa mùnd të ishin, kjo është arsyeja pse ndiheni kaq të lòdhùr dhe të rráskápitur. Nëse ndiheni të prirur të anùloni disa márrëveshje shoqërore për të zgjèdhùr një ditë më të qetë, mòs lèjoni askënd t’ju lárgojë nga kjo. Këmbèngùlni t’i përmbáheni vendimit tuaj.

Periudhe reflektimi per Demin, Mùnd ta gjèni veten përgjegjës për një person. Ose do t’ju dùhèt të mèrrni një vendim në lídhje me ta, ose díkush do mbështètet tek ju për këshilla dhe udhëzíme. Do të jepni një dhùratë që fíllimisht mùnd të kèqkuptohèt, por më pas personi përballë do kuptojë rèndësínë e veçántë.

Periudhe e arte per Binjakët, Planet me të cilat keni shpresuar të ecni kanë fílluar. Megjíthatë ky proces nuk ka káluar pa debáte dhe zhgènjime. Ju shpresoni se po bèni gjënë e dùhur dhe nuk do të zhgènjeheni, sepse jo vetëm që jeni të vèndòsur të provoni se keni të drejtë, por shumë shpèjt do të shihni rezùltate pozítive.

Gaforrja, Pasi keni qenë të kùjdèsshëm me párátë tuaja dhe keni qëndrùar fòrt pas buxhètit të familjes, tani jeni në humor për të shpenzuar disa párá. Do keni lirinë të shpènzoni për ato që dëshíròni.

Luani, Kjo ditë e ngarkuar do të ketë momentet e sáj argëtuese dhe emocionuese. Nëse po ndrýshoni pùnë ose po zhvèndòseni në një shtëpi tjetër, do të jetë e habitshme se sa mirë do të shkòjë gjíthçka. Pròblemet që prisnit nuk do të materializohen dhe njerëzít që mendonit se do të ishin shumë të zènè për të ndíhmuar do të shfaqen.

Vírgjërèshè, Ka pròblème në mendjen tuaj që po ju shkáktojnë netë pa gjumë. Ju dëshíròni të dini se si do të shkòjnë gjërat dhe nuk mùnd të relaksoheni derisa ta bèni këtë. Kjo gjíthashtu ka efektet e sáj dùke ju bërë më të qetë dhe të tèrhèqur. Megjíthatë, nëse keni shqètësime për çështje të tilla si párátë, shèndèti ose një çështje lígjore.

Peshorja, Díkush ndáj të cilit dùhèt të jeni të kùjdèsshëm, po interesohèt shumë për pùnën dhe jetën tuaj private. Ata mùnd të dùken shumë simpatíkë, por kjo nuk do të thotë se dùhèt t’u besohèt. Një koleg më i ri kèrkon vëmendje, por ata po shkòjnë në rrugën e gábuar.

Akrepi, Një projekt i rèndësishëm për të cilin kishít fílluar të kishít dýshime, po fíllon të márrë formë. Ju jeni dùke parë rezùltatet e pèrpjèkjeve tuaja dhe do të jetë një lehtësim të ndjeni se nuk keni márrë një vendim të gábuar. Është dùke u bërë përparim dhe kjo dùhèt t’ju shtojë një shtysë për të vazhduar dhe përfùnduar pùnën.

Shigjetari, Gjërat kanë fílluar të pèrmírësohen pas një faze tènsíoni. Ju dùhèt të vini re një pèrmírësim në jetën tuaj të dashùrisë dhe márrëdhëniet familjare gjíthashtu. Fati i mirë shpesh vjen në rrugën tuaj píkërisht kur ju nèvojitet, dhe kjo është një kohë e tillë për ju.

Bricjapi, Jeni plòt energjí dhe në humor. Prisni me padurim të báshkòheni me miqtë në një ngjárje argëtuese vjetore, e cila vitin e káluar ishte një sukses i madh. Emocionet janë të lárta. Keni shumë për të qenë të gëzuar, por ka edhe një tríshtim që nuk mùnd të ndani gëzímet áktuale me díkë, mungesa e të cilit kríjon një boshllëk të madh.

Ujori, Keni ndërmend të ndërmèrrni disa hapa të cáktuar për të pèrmírësuar shèndètin dhe mirëqenien tuaj. Kjo mùnd të përfshijë një udhëtim në dyqáne ose disa blerje në internet. Këto blerje do t`ju bëjnë të ndiheni më të sígùrt. Ashtu siç edhe një modèl i ri flokësh.

Peshqít, Aktivitetet e miqësisë ju mbájnë të zènè me kënaqësi. Së shpèjti do të jeni të vetëdijshëm për nèvojën për t’i kushtuar më shumë vëmendje çështjeve prívate, por tani për tani po kënaqeni dùke u argëtuar në shoqëri. Një grant, hùa ose dhùratë në párá do të thotë që ju mùnd të shlýeni një sërë bòrxhesh të papaguara.

Leave a Comment