Saturday, December 2, 2023
HomeGenelPesë yje për Gaforen, Akrepi s'ka kríza/ Ja fati juaj për 15...

Pesë yje për Gaforen, Akrepi s’ka kríza/ Ja fati juaj për 15 ditët që do të víjnë

Yjet juve njerzve te Dashít, do ju bëjnë më të logjíkshëm këtë jave dhe më të matur me hapat që do hídhni. Nëse keni një lídhje dùhèt të shmángini sa më shumë debátet me partnerin sepse pròblèmet që mùnd të lindin do jenë tepër të mëdhá.

Mùndohuni të lùftoni edhe me kokëfòrtësínë. Ju beqárë, nëse doni të kríjoni një lídhje dùhèt t’i mèrrni párásysh të gjítha gjërat. Jeta juaj do jetë e ndarë edhe në një pjesë më shumë. Në sektorin e financave do keni pèrmírësime të ndjèshme. Neptuni do jetë në anën tuaj. Shëndeti nuk do páráqesë pròblème nëse ju vèndòsni disa limite me ùshqímin dhe me lòdhjen e teprùar. Ambicia në jetën profesionale do jetë e madhe. Gjithsesi mòs u nxitoni për asgjë sepse do bèni gábíme. Merrini gjërat shtrùar.

Demi Pranojini gjërat ashtu si t’iu vijnë këtë javë dhe mòs kèrkoni nga të tjerët atë që nuk e jepni dot vetë. Nëse lídhja juaj me partnerin nuk është aq e fòrtë sa dùhèt te bèni shumë kùjdès sepse gábími më i vogël mùnd ta përkèqësojë edhe më tepër situatën. Ju beqárët do jeni shármante në maksimum dhe ka shumë gjasa që të mërkurën të ndrýshoni edhe statusín.

- Advertisement -

Për financat nuk do ketë aspak pròblème. Përveçse do trègòheni te kursyer me shpenzímet, do mèrrni edhe disa párá nga një pùnë e mbárùar me sukses. Sipas Dritare.net, shèndèti nuk do jetë gjatë gjíthë kohës i mirë kështu që do dùhèt herë pas here më tepër përkùjdès. Çlòdhùni dhe ùshqehuni në mënyrë të ekuilibrùar. Në pùnë mòs nisni projekte pa márrë garanci për mbështètje dhe financim.

Binjakët Këtë javë do jeni të gatshëm të bèni çdo gjë vetëm për t’u ndíer mirë dhe të lumtur. Klima yjore e kësáj periudhe do kontribuojë në hármoninë dhe paqen e jetës tuaj në çift. Për të përfituar sa më shumë bèni më tepër lëshime për njeri-tjetrin.

Kësáj jave ju beqárët do keni mùndësínë të realizoni një tákim premtues. Për të menaxhuar më mirë të ardhùrat dùhèt të kèrkoni ndíhmën e díkujt. Sigurisht që párája nuk sjell gjíthmonë lumturinë, por nuk mùnd të jesh i lumtur pa të tilla. Kujdesuni më shumë për veten dhe ruajuni nga pròblèmet me tretjen e ùshqímit. Në jetën profesionale do keni goxha ndrýshime pozítive. Díkush do iu bëjë edhe një propozím interesant.

- Advertisement -

Gaforrja Shumë do mùndohen t’iu prishin hármoninë këtë javë, por nuk do ja dalin. Ju të dashurùarit do keni një periudhë mjaft romantíke të mbùshur me dashùri e pasion. Gjithçka do të ndòdhë dhe rutina do të lárgohèt.

Yjet do iu ndíhmojnë edhe ju beqárëve të keni tákime interesante nëpër vende shumë të veçánta Hëna do iu ofrojë ndíhmën e sáj në planin financiar. Pas sákríficave që do bèni do mèrrni mjaft përfitime. Shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni pasur shqètësime kohët e fùndít do keni pèrmírësime të ndjèshme. Në pùnë do ndíkoheni nga Mërkùri i cili do iu bëjë më këmbèngùlës dhe të durùar. Do përballeni edhe me disa kolege për diçka.

Luani Jo çdo gjë do ju ecë shumë mirë këtë javë megjíthatë nuk dùhèt ta lëshoni veten. Nëse keni një lídhje, ka rrezík që márrëdhënia me partnerin të pèsojë trònditje. Do keni debáte serioze të cilat nuk do përfùndojnë mirë. Ju beqárët do jeni të lirë të bèni atë që do doni.

Ditët më me fat për të tákuar persona interesantë do jenë e mërkura dhe e shtuna. Buxhèti do jetë i qëndrueshëm dhe pa pròblème, megjíthatë sa herë t’iu dùhèt të krýeni shpenzíme dùhèt t’i bèni me kùjdès llògaritë. Shëndeti do vijë dùke u pèrmírësuar ditë pas dite. Nuk do i ndíeni më dhímbjet e kohëve të fùndít. Në pùnë do e dini mirë ku të fokusoheni më tepër që ta keni më të lehtë árrítjen e objektivit. Beni vetëm kùjdès nga disa kolegë që iu kanë ínát.

Vírgjëresha Gjatë kësáj jave do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që dùhèt të hídhni dhe do e dëgjoni zèrin tuaj të brèndshëm. Nëse keni një lídhje márrëdhënia juaj do ketë prioritet absolut. Mùnd të lini shumë gjëra të tjera pas dore vetëm e vetëm që të kaloni më tepër kohë me partnerin dhe të dashuroheni si ta ndíeni.

Ju beqárët do jeni flírtues në pafùndësi dhe do e keni shumë më të thjeshtë ta bèni për vete këdo që do pëlqeni. Buxhèti nuk do jetë i kèq në fíllim të javës, por për shkák të shpenzímeve të konsiderueshme që do krýeni, gjèndja mùnd të përkèqësohèt. Mùndohuni vetëm mòs árríni fùndin sepse zor se do rimëkëmbeni më pas. Shëndeti do lërë për të dëshirùar. Do keni shqètësime të njëpasnjëshme. Në pùnë mòs u trègòni të pamatur, por mendohuni párá se të veproni.

Peshorja Do bèni gábíme të vazhdueshme gjatë kësáj jave. Ju që keni një lídhje nuk do jeni në humorin e dùhur dhe herë pas here mùnd të mbýlleni në vetvete. Ky do jetë një gábím që mùnd ta lárgojë partnerin prèj jush. Ju beqárët do jeni me shumë fat në dashùri dhe do fílloni një lídhje e cila ka për të vazhduar gjatë.

Në planin financiar gjèndja nuk ka për të qenë shumë e mirë. Mos i lini për nesër zgjídhjen e pròblèmeve sepse situata mùnd të ndërlíkohèt edhe më tepër. Për fat të mirë shèndèti do jetë i shkëlqyer. Do jeni në formë perfekte. Sipas Dritare.net, në pùnë do i bèni të gjítha pèrpjèkjet e mùndshme për të árrítur atje ku e keni planifíkuar.

Akrepi Asnjë fùshë nuk do kalojë krízè këtë javë, përkundrazí optimizmi do mbizòtërojë. Për ju të dashurùarit do jetë periudhë e begatë dhe e mbùshur me emocione. Pranë partnerit do ndiheni më mirë se asnjëherë më parë. Ju beqárëve do ju plòtësohen ëndrrat më të bukura dhe e gjíthë jeta do ju márrë një tjetër rrjèdhë. Për asnjë moment nuk do ndihen vetëm dhe zèmra do iu përmbùshèt.

Në planin financiar do iu gjèni shpèjt zgjídhje pròblèmeve dhe do jeni më të qetë. Edhe shèndèti do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do keni shqètësime. Në pùnë do jeni të kùjdèsshëm, diplomatë dhe gati për të provuar edhe sfída të reja. Më të privilegjuarit do jeni nëse pùnoni në áktivitete private.

Shigjetari Planetët që në përgjíthësi ju kanë nxitur të jeni lùftarakë dhe të kùndèrshtoni, këtë javë do ju nxitin të jeni më të qetë dhe të kèrkoni përherë paqen. Juve që jeni në një lídhje do i mèrrni gjërat më seriozísht dhe do e konsolidoni márrëdhënien me partnerin.

Do kaloni vetëm momente të këndshme. Ju beqárët do keni flírtime, joshje dhe dashùriçka kalimtare. Ende nuk do ketë ardhùr koha për të fílluar lídhje të qëndrueshme. Në planin financiar mòs luani shumë me zjárrín, por hídheni çdo hap të mirëmenduar. Shëndeti mùnd të ketë disa pròblème të vogla ditët e párá. Mùnd të keni rrufe, dhímbje koke ose fyti, por pas të mërkurës do ndiheni më të qetë. Në pùnë do iu jepen detyra të reja që do kèrkojnë më shumë maturi dhe përgjegjësi.

Bricjapi Mos kini fríkë të guxoni këtë javë dhe t’i shprèhni sa më shumë idetë tuaja. Po u treguat edhe më të përgjegjshëm do keni më shumë árrítje. Lidhja juaj këtë jave nuk do jetë aspak e qetë. Në disa momente do mendoni síkur partneri është një kùndèrshtar për ju dhe do e shihni me dýshim. Takimi qe do realizoni ju beqárët do jetë sensacional dhe do ndiheni mirë që herën e parë.

Në planin financiar do dini si ta menaxhoni situatën dhe gjèndja do mbètet e mirë. Nëse keni ndërmend për investime serioze bëjeni sot pa u menduar gjatë. Shëndeti do jetë më i mirë se më parë. Falë mbështètjes së Diellit do jeni edhe më dinamíke dhe plòt energjí. Edhe në pùnë çdo gjë do shkòjë ashtu si kishít menduar. Do jeni realiste dhe kjo do iu ndíhmojë më tepër.

Ujori Urani do ju nxjerrë nga rutina ku keni rënë gjatë kësáj jave. Çdo ditë ka për të qenë më e veçántë. Nëse keni një lídhje kjo periudhë nuk do fíllojë shumë mirë. Shpesh do ndiheni konfuzè dhe nuk do dini çfarë hapash të hídhni. Vetëm pas të premtes situata do normalizohèt. Ju beqárët dùhèt të trègòheni sa më realistë dhe nuk dùhèt të kèrkoni gjëra të pamùndura.

Saturni do ju ndíhmojë të ruani ekuilibrin në planin financiar. Do ecni me llògari dhe kjo do i mbájë lárg pròblèmet. Shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni qenë me grip apo keni pasur shqètësime të ndrýshme, do ndiheni disi më të qetë. Në pùnë do keni pèngesa të njëpasnjëshme dhe me zor do i árríni objektivat që i kishít vënë vetes.

Peshqít Po u treguat të logjíkshëm dhe po nuk u nxituat për asgjë çdo gjë ka për t’iu ecur mirë këtë javë. Nëse nuk doni të keni debáte e pròblème në jetën tuaj në çift, dùhèt t’i dëgjoni me kùjdès këshillat dhe sugjerimet e partnerit. Mos bèni gjëra që atij nuk i pëlqejnë sepse vetëm sa do mërzíteni të dy palët. Ju beqárët më mirë të prisni edhe disa kohë në vend që të hídhni hapa pa qenë të bindur.

Në planin financiar mòs krýeni shpenzíme të shumta sepse do ju nèvojiten párá për ditët në vijim. Shëndeti do jetë goxha më i mirë se më parë. Edhe nëse keni pasur shqètësime nga mesi, shpina apo barku do jeni më të qetë. Në pùnë do jeni guximtarë, këmbèngùlës dhe sfídues. Arritjet do jenë edhe më të mëdhá nga sa mendonit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments