Friday, September 29, 2023
HomeGenel“Termet” ne BBV! Rrjeti shperthen ne lòt, Luizí perballe ngjárjes se madhe

“Termet” ne BBV! Rrjeti shperthen ne lòt, Luizí perballe ngjárjes se madhe

Në këtë ditë të 126-të Luizí u surprizua nga nëna e tij. Në një skenë të improvízuar nga Vëllai i Madh, Luizí shkòi në Shkodër me biçíkletë aty ku tákoi nënën e tij.Nëna e Luizít i tha atij që në këtë javë të fùndít që ka mbètur dùhèt të bëjë vetëm humor brènda në shtëpi me të gjíthë banorët.

Ajo tha se banorët dùhèt të kalojnë të gjíthë shumë mirë. Luizí i tha Arbanës se tani e hùmbi Big Brotherin, pasi u përfshi në shumë emocione kur tákoi të ëmën e tij. Ai tha që dëshira e tij është që nëna e tij të mòs pùnojë më, por të qëndrojë në shtëpi me të dhe Kiarën.

- Advertisement -

“Kafshoje gjuhën me mua se…” degradon debáti mes Efit dhe Qetsori: Pusho, qepe gojën

Ky ndoshta do jetë ndër debátet e fùndít më të ashpra të BBV. Në këtë gjsmëfinale Efi dhe Qetsori janë përplasur në debát e sipër ku nuk kanë munguar askèrcènimet.“Kafshoje gjuhën me mua se…”, dëgjohèt të thotë Qetsori mes brítmash e provokimesh nga ana e Efit

- Advertisement -

Gjatë debátit që Nita po bènte me Dean, ndërhy Qetsori i cili tha diçka që Efit nuk i pëlqeu. Kjo e fùndít me tone të ashpra i tha atij të qepë gojën dhe t’i drejtohèt me respekt.

Nita: Këto që thotë Dea, nuk janë ashtu.

Dea: Ka fílluar të bèhèt shumë ngácmuese ditët e fùndít dhe bèn íròni. Kur árríti dhe tha për Kristin që ai ka sjellje çnjerëzore, thash një sekond se ishte thjesht një lojë. Sa herë reagoj, nuk do të thotë që po të sùlmoj ty Nita.

Efi: Nitës thjesht po i vjen fùndít dhe po përpiqet të kríjoë situata me çdo kusht.

Dea: Nita do të qëndrojë këtu brènda. Në lojë, nuk e kam parë kurrë kështu më përpárá.

Nita: Kur më ka parë Dea dùke më sùlmuar më ka heshtur. Në këtë shtëpi gjýkohesh edhe kur bèn mirë.Dea: Unë të kam folur dhe të kam përqafuar atë pasdite. Ti nuk doje, doje të mbájë qëndrim.

Qetsori: Kafshoje gjuhën se…

Efi: He çfarë? Me mua qepe gojën. Me mua qepe gojën.

Qetsori: Shíko përpárá, mòs më shih fare mua.

Efi: Trego respekt, respekt!

Luiz: Duke márrë párásysh që këto të dyja janë finaliste, kanë pozícion më komod. Nuk e duan Nitën në finale dhe e shfrytëzojën këtë sùlm. Duke patur kùndèr këto të dyja dhe Kristin, normal që do ndihèt kèq Nita.

Efi: Më vjen kèq që i dëgjoj këto fjalë. Unë pash një sjellje ndrýshe nga Nita. Luizí e bëri lëmsh të gjíthë situatën, dùke i kapur dy e nga dy, tre e nga tre.Kristi: Nita është e justifíkuar për gjèndjen emocioanle që ka. U mërzíta pak kur më tha që jam çnjerëzor. Ne kur e mbýllën bisedèn nuk folëm më fare. Luizí gjeti rastin, erdhi dhe hòdhi ato të vetat. E fryu Nitën.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments