Friday, September 29, 2023
HomeGenelTermometri do ngrihèt, CMENDURI kjo qe do te perjètoni ne Shqíperi

Termometri do ngrihèt, CMENDURI kjo qe do te perjètoni ne Shqíperi

Moti për ditën e nesërme prítet të jetë nën ndíkimin e kushteve relativisht të qëndrueshme atmòsferíke,

ku pjesa e parë e ditës do të jetë me alternime vranësirash kalimtare të cilat do të jenë më të theksuara në relievet malore në lindje.

Vranesirat në relievet kodrinore – malore do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ùlët.

- Advertisement -

Në relievet e lárta malore reshjet të herëpashershme me intensitet të ùlët dhe lokalisht në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve shoqërùar me shkárkesa elektríke dhe breshër.

Era do te fryjë me drejtim veriperèndim – verilindje me shpèjtësi mesatare 1-6m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina fiton shpèjtësi 8 – 12m/s dùke bërë që valëzími në dete të jetë i fòrcës 1-2 ballë.

Temperaturat:

- Advertisement -

zonat malore 17 deri 34°C

në zonat e ùlëta 17 deri 36°C

në zonat bregdetare 21 deri 35°C

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments