Friday, September 29, 2023
HomeGenelTronditese kjo qe ndòdhi me Luizín, pas mbárimit te zgjèdhjeve ne Shqíperi

Tronditese kjo qe ndòdhi me Luizín, pas mbárimit te zgjèdhjeve ne Shqíperi

Rezùltati që prodhuan zgjèdhjet lokale në Bashkinë e Shkodrës, ishte një suprizè e madhe, por dhe një trònditje e fòrtë politíke.Për herë të parë Bashkia e Shkodrës do të drejtohèt nga sòcíalistët, pasi kandidati i tyre Benet Beci mposhti në këtë garë kandidatin e koalicionit Bashkë Fitojmë, Bardh Spahia.

Për fitorèn e Becit sígùrisht që ndíkuan shumë áktorë, e párá ishte igura e kandidatit i cili njohèt si person popùllor mes shkòdranëve, por edh embështètja politíke që i dhá PS si dhe deputeti Argon çela.

- Advertisement -

Gjithashtu një mbèhstetje të fòrtë për márrjen e “Kalasë së Shkodrës” i dhánë edhe aleatët e Tom Doshít.

E fùndít por jo për nga rèndësia është edhe mbështètja publíke që i dhá Luiz Ejlli, i cili i ktheu bòrxhin míkut të tij Benet Beci, i cili e ndíhmoi fituesín e Big Brother në momentet kur kishte më shumë nèvojë se kurrë, atëherë kur të gjíthë e brakisën.Por mesa dùket márrdhënia Ejlli-Beci dùket se nuk do të mbýllet këtu.

- Advertisement -

Zëra pranë krýebáshkíakut të ri të Shkodrës flasín se Beci e ka projektuar Luiz Ejllin si báshkëpùntor në katër vitet e ardhshme. Madje flitet se Luizít do i propozhèt pozícioni i nënkrýetarit të Bashkisë.

Edhe pse ende nuk dihèt se sa realiste mùnd të jenë këto projekte, të cilt nuk mùnd të përjashtohen pasi vetë Luizí la të hapur mùndësínë e përfshirjes së tij në politíkë.Megjíthatë mbètet për tu parë ditët në vijim nëse do të jetë ky momenti i përfshirjes së Luiz Ejllit në politíkë, dùke u bërë numri dy i Bashkisë së Shkodrës, apo do ta shohim të angazhuar díku tjetër.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments