Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel"Trònditèse" se si mbýllet Gushti, Bíngòja e paprítur e FATIT, rrùgë të...

“Trònditèse” se si mbýllet Gushti, Bíngòja e paprítur e FATIT, rrùgë të reja, por kùjdès fínancát

Yjet ne keto dite te fùndit te muajit e kane vèndsur tju japin me te miren e tyre. Çfare do te thote kjo? Te gjithe ju mùnd te mèrrni disa surpriza dhe mùnd te perjetoni mágjí te fùqíshme shpirtetore qe do tua lèhtesojne jeten.

Ti qe ke líndur Dash, Mbáje mendjen të hapur ndáj çdo mùndësie sot. Ka të ngjárë që të tákoni díkë që jep ínfòrmacion të vlefshëm. Ju mùnd të mòs e kuptoni mènjèherë se sa i rèndësishëm është ky ínfòrmacion, por mùnd të ketë një ndíkim drámatík në jetën tuaj.

E díni cfare i ndòdh Demave? Ju ka të ngjárë të jeni të vetëdijshëm për aftësitë tuaja të të shkrùarit, por mùnd të mòs e kuptoni shkallën e talentit tuaj. Do të ishte e vlefshme t’i kushtoni më shumë kohë zanatit tuaj. Nuk mùnd të pèrmírësohesh shumë nëse koha e shkrímit ndërprítet nga detyrime të tjera.

- Advertisement -

Kèshilla e Bínjakeve, tákti nuk është domòsdoshmërisht kòstumi juaj i fòrtë. Askush nuk do t’ju akùzonte se jeni tepër të ndjèshëm ndáj emocioneve të të tjerëve, por sot ju ktheni një faqe të re. Kjo faqe e re dhe e pèrmírësuar ju përshtatet me mendimet dhe ndjenjat e të tjerëve.

Gáfore te dashur dhe te ndèruar, do të bíni në kònflíkt me díkë që është shumë i rrènjosur në mënyrat e tij ose të sáj. Mbani në mend se jo gjíthçka është aq e thjeshtë dhe racionale sa mùnd të sùgjerojë ky person. Ka áktorë të paprítur që dùhèt të mèrrni párásysh të dy.

Per ju te Luanit, ka të ngjárë të jeni mjaft të zhgènjyer me ngjárjet në lídhje me pùnën. Asgjë që po bèni nuk dùket se e rregùllon situatën, dùke ju bërë edhe më të mërzítur me njerëzít dhe rrethanat tuaja. Relaksohuni dhe mòs u shqètësoni. Situata do të pèrmírësohèt.

- Advertisement -

Nuk ka me mire se sa Vírgjèreshá sepse jeni në një pozícion fantastík sot dhe keni mjetet që ju nèvojiten për të dalë në krýe të çdo situate në të cilën ndòdheni. Kíni besim te vetja dhe përqafoni të gjítha sfídat pa i gjýkuar të tjerët. Suksesi është i juaji.

Mbáni ne mèndje ju Peshore se díkush me të cilin pùnoni mùnd t’ju ketë thënë se dùhèt t’i bèni gjërat në një mënyrë të cáktuar, por tani do të jeni të lumtur që keni dëgjuar veten dhe jo këshillat e atij personi tjetër. Sot do të jetë mjaft e qártë se rruga juaj është rruga e dùhur.

Dùroni ju AKrèpa dhe mos u ndjeni kèq për veten dùke menduar se pùna juaj nuk është e rèndësishme apo kuptimplòte. Puna juaj e palòdhùr bèn një ndrýshim të madh për njerëzít përreth jush, ndáj bèni pùnën tuaj me krènari. Ju do të mèrrni një mirënjohje të madhe dhe mèríta.

Sa per ju Shígjetáre, planifíkimi juaj do të plòtësohèt me mùndësi, dùke kríjuar recetën për atë që disa njerëz do ta quajnë “fat”. Megjíthatë, kjo është shumë më tepër sesa thjesht fat. Ju keni fituar shpërblimet e jashtëzakonshme që do t’ju vijnë fálë shpirtit tuaj të guximshëm.

Mèndohuni dy here ju Brícjape dhe ngádalësoni ritmin tuaj dhe do të vini re një mùndësi që mùnd të mòs e kishít vënë re në dy ditët e fùndít – sepse po ecnit shumë shpèjt dhe ishít shumë të shqètësuar për axhendèn e njerëzve të tjerë. Tani që jeni ngádalësuar, shijoni procesín.

Ujòre e díni se çfare kèshille madhore ju japin yjet? Ndíqni fjalën tuaj. Nëse thoni se do të telefononi díkë, atëherë telefonojeni atë person. Nëse thoni se do të bèni diçka deri sot, atëherë bëjeni atë sot. Njerëz të tjerë po mbájnë shënim për veprimet tuaja.

Sa per shènjen e fùndit Peshqít, ka të ngjárë që njerëz të rinj të vijnë në jetën tuaj. Në ákt, ata mùnd të përpiqen të bëjnë një ftesë për darkë, nëse është e mùndur. Gjithçka që mùnd të prisni sot është sùrprizè.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments