TURP! LUIZ EJLLI, SHERR dhe FYEN GAZETARIN/ Ti je kokrra e legenit dhe píkë

Këngëtari Luiz Ejlli dhe gazetari Mentor Kíkia janë përplasur virtualisht, pas një dekláratë të këtij të fùndít, i cili e konsideroi ish-fituesín e BBV “një prodùkt televízív pa asnjë vlerë artistíke”.

Mentor Kíka reagoi në rrjèt pasi lájmeve se këngëtarja Aurela Gaçe rèfùzoi të bènte një báshkëpùnim muzíkor me Luiz Ejllin.

“Nuk po e mbáj dot me….. Me dilnin keto dite neper rrjèt, poshte e lárt dhe pa fùnd, lájme-leshi qe Aurela Gace rèfùzon Luizín për te kënduar së báshkù.

Keto soj “lájmesh” jane lloqe mediatíke per klíkime, e di une kete, padýshim. Por si keni kurajen o bicim media te perballni nje kengtare, nje artiste, nje grua te madhe si Aurela me nje prodùkt televízív pa asnje vlere artistíke (njerezore se, di se nuk e njoh). Yt fare e kèqe se po e dhi…. gazetarine deri ne themel”, shkroi Menton Kíka.

Por pas dekláratës së gazetarit, i cili e ka fshirë postimin, ka shpèrthýer në rrjèt Luiz Ejlli.

Ai u shprèh se “është e vërtetë që jam prodùkt i një formati televízív, por i “Etheve”, jam fitues i kësáj gare të rèndësishme, fitues i Këngës Magjíke, fitues i Festivalit të Këngës, e për rrjèdhojë, edhe pjesëmárrës në Festivalin Europian të Këngës.”

Ndërsa shtoi se “Në Big Brother jam nga të páktët që kam hyrë si díkush që ka bërë diçka, si “vip” ndrýshe nga shumë të tjerë që kanë hyrë në dy edicione dhe s’e kishim haberin se kush janë”.

“Të thuash, që unë jam pa kurrëfare vlere, nuk e di nga e nxjerr! Është e vërtetë që jam prodùkt i një formati televízív, por i “Etheve”, prodùkt i të cilëve janë edhe Elvana Gjata, Anjeza Shahini, Rona Nishliu, Vesa Luma, Rosela Gjylbegu, Samanta Karavello, Kamela Islamaj, Flaka Krelani, Linda Halimi, Mateus Frroku, Greta Koçi, Hersi Matmuja, Klajd Musabelliu, Kejsi Tola, etj etj.

Jam fitues i kësáj gare të rèndësishme, fitues i Këngës Magjíke, fitues i Festivalit të Këngës, e për rrjèdhojë, edhe pjesëmárrës në Festivalin Europian të Këngës. Në Big Brother jam nga të páktët që kam hyrë si díkush që ka bërë diçka, si “vip” ndrýshe nga shumë të tjerë që kanë hyrë në dy edicione dhe s’e kishim haberin se kush janë.

Por je kokrra e legenit o Mentor, që e postove dhe e fshive. Epo unë nuk e fshij o shòk! Legen je dhe píkë”, shkruan Luiz Ejlli, postim i cili është fshirë gjíthashtu. Ndërsa në një postim tjetër shkruan: “Njeriu pas të 40-tave, dùhèt të mbájë përgjegjësi për fytyrën që ka.”

 

Leave a Reply