Thursday, June 1, 2023
HomeGenelSòt pas orès 6 pasdite víshni kèshtu dhe qendroni gati, ngjárja qe...

Sòt pas orès 6 pasdite víshni kèshtu dhe qendroni gati, ngjárja qe do ju ndòdhè brenda shtepive

Ju qe mbáni shenjen e Dash, Shpesh thonë se fíllimi i mbárë është gjysma e pùnës. Bëjeni këtë moton tuaj, sepse së shpèjti, të martën, Venusi do të kalojë më në fùnd në shenjën tuaj dhe ashtu si me mágjí do të bèni paqe me personat pranë jush dhe do të keni márrëdhënie të mira me ta. Ju do të përpiqeni t’i bèni të pranueshme zgjèdhjet tuaja, prandáj këshillohèt që të hídheni në veprim ditën e shtunë, sepse gjíthçka do të shkòjë mirë fálë pranisë së Saturnit në shenjën e Dashít.

Ju qe mbáni shenjen e Dèmit, Venusi shënon fíllimin e një sezoni plòt me sfída për të lindurit e shenjës së Demit. Do të përpiqeni të pèrmírësoni raportet me personat pranë jush. Prania e Diellit në shenjën tuaj ditën e enjte do t’ju bëjë ta kuptoni më mirë rèndësínë e këtij vendimi, sepse do t’i keni më të qárta arsyet e kësáj zgjèdhjeje. Besojini instinktit tuaj derisa ta kaloni këtë fazè transitore që do të zgjátë deri në një dhjetor. Ndërkohë përpiquni të trègòheni të kùjdèsshëm.

Ju qe mbáni shenjen e Binjakeve, Deri më sot kanë qenë Marsi dhe Venusi ata që kanë ndíkuar në mënyrën tuaj të perceptimit të gjërave të këndshme e argëtuese. Por tani Venusi do të lárgohèt nga shenja juaj dùke ju lënë vetëm në praninë e planetit të kuq.

Duket se gjatë javëve në vazhdim do të veproni të shtyrë nga energjía që do t’ju dhùrojë ky planet. Fundjava do të jetë interesante kur prania e Saturnit dhe e Uranit do t’jua lehtësojnë peshën e pròblèmeve. Këtë herë do të keni dëshirë të ndiqni instinktin dhe të veproni sipas mendjes tuaj e do ta keni të pamùndur të trègòheni diplomatë.

Ju qe mbáni shenjen e gafores, Mbase ngaqë ndiheni të lòdhùr dùke i përjetuar emocionet në mënyrë íntíme, dùke fílluar që nga kjo javë të lindurit e shenjës së Gaforres do të vèndòsín t’i shfaqín hapur ndjenjat e tyre. Do të shfaqeni kështu më të ndjèshëm dhe të përfshirë në ngjárjet e së tashmes. Kështu do ta keni më të lehtë për ta përballuar javën. Të enjten do të përjètoni një moment intrigues të mbùshur me pasion. Të shtunën díkush do të shfaqet disi i padurùar ndáj jush, por ju mòs ia vini shumë veshin.

Ju qe mbáni shenjen e Luaneve, Venusi do të lárgohèt nga shenja juaj dhe kësisoj të lindurit e shenjës së Luanit do të hasín vèshtírësi në raportet e tyre si në aspektin profesional edhe në atë personal. Por mòs u shqètësoni se nuk është asgjë serioze dhe aty nga mesi i javës nën ndíkimin e Plutonit do të trègòheni të vèndòsur dhe entuzíastë. Asgjë s’do t’ju trembë, as ata që në fùndjavë mùnd t’ju vënë në dijeni për ndrýshime të rèndësishme. Përpiquni të mòs përfshíheni shumë në këto ngjárje, sepse do të keni mbròjtjen e planetëve.

Ju qe mbáni shenjen e vírgjèreshes, Gjatë ditëve në vazhdim ju të lindurit e shenjës së Virgjëreshës do të jeni të ndíkuar prèj Venusit, planetit që ju ndíhmon të silleni në mënyrën më të mirë të mùndshme dhe me ëmbëlsi. Mos u mèrrni për momentin me çështjet parimore, por përpiquni të trègòheni të hapur, sepse kështu do ta keni më të lehtë. Prisni momentin e dùhur për të ndrýshuar diçka dhe koha më e përshtatshme për ta bërë këtë është në fùndjavë atëherë kur Saturni do të lárgohèt nga shenja juaj.

Ju qe mbáni shenjen e Peshores, Venusi do të lárgohèt nga shenja e Peshores gjatë kësáj jave për të káluar tek Akrepi. Si pásojë e kësáj do të përballeni me disa ndrýshime, me rënie të energjíve. Do të ndiheni më pak të fòrtë e të vèndòsur dhe më pak të pavárur. Është e këshillueshme që të përpiqeni të gjèni sa më shpèjt gjuhën e përbáshkët me njerëzít më të rèndësishëm për ju. Falë ndíkimit të Marsit nuk do t’ju mungojnë angazhimet dhe për rrjèdhojë do të bènit mirë të mòs shpèrdoroni atë pak energjí që keni dhe të trègòheni të logjíkshëm.

Ju qe mbáni shenjen e Akrepave, Mërkùri prèj pak kohësh është lárguar nga shenja juaj. Por pas lárgimit të planetit që favorizon intelígjèncën në këtë shenjë, ju do të ndjeni praninë e Venusit, i cili ndíhmon në aspektin sentimental. Do të fíllojë kështu për ju një muaj gjatë të cilit do t’u kushtoni rèndësi ndjenjave. Do të jeni më të ndjèshëm ndáj të tjerëve dhe ndáj nèvojave të tyre. Aty nga mesi i javës Dielli do të shkëlqejë në shenjën tuaj, dùke ju dhùrùar energjí. Kjo do të jetë një javë mjaft interesante.

Ju qe jeni SHígjetar, Kjo ka për të qenë një javë e qetë për ju të lindurit e shenjës së Shigjetarit. Por të shtunën, nën ndíkimin e Saturnit dhe të Uranit, do të përpiqeni të bèni ndrýshime dhe të trègòheni disi të padurùar. Do të keni ndjesínë se mùnd t’i përshpèjtoni gjërat, por kështu do të rrezíkoni të prishni pùnë. Prandáj është e këshillueshme që të mòs nxitoheni dhe të prisni që të piqen kushtèt párá se të veproni. Kësisoj gjíthçka do të zgjídhèt më lehtë.

Ju qe mbáni shenjen e Brícjapit, Paprítur Venusi s’do të jetë më një ndíkim nègátiv dhe një sfídë e vazhdueshme për shenjën tuaj. Do të keni hapësirën e nèvojshme për t’u márrë me çështjet profesionale dhe me jetën private. Kushtojini aspektit profesional rèndësínë e nèvojshme pa u përfshirë më shumë seç dùhèt në çështjet në fjalë. Të enjten do të ndiheni të shpërblyer për këtë zgjèdhje tuajën, sepse díkush do të ketë dëshirë t’ju ngjallë entuzíazmin. Të shtunën, nën ndíkimin e Uranit do të ndiheni të çlirùar nga pesha e pròblèmeve.

Ju te dashur Ujore, Ky sezon është zakonisht i mbùshur me sfída, të cilat nuk mùnd t’i ínjòroni në asnjë mënyrë. Kështu, píkërisht tani që e keni vënë shpirtin në paqe, fálë ndíkimit të Mërkùrit në shenjën tuaj, është píkërisht Venusi ai që jua ndërlíkon situatën në aspektin e ndjenjave. Personi juaj i zemrës do të trègòhèt i afërt me ju dhe do të presë që ju t’u jepni zgjídhje pròblèmeve tuaja. Përpiquni të zbehni ndíkimin e Venusit dùke u treguar sa më entuzíastë në fùndjavë.

Ju qe mbáni shenjen e Peshqve, Tregohuni të durùar këtë periudhë që Mërkùri do të lárgohèt nga shenja juaj. Tani do të keni një aleat të ri mes yjeve. Bëhèt fjalë për Venusín, një planet mjaft i dashur për ju, i cili dùke fílluar që nga dita e martë do t’ju ndíhmojë të përjètoni dhe të perceptoni më mirë gjíthçka dhe këdo. Përpiquni të bèni tuajën moton: ç’ndjell, mbështjell. Ndërkohë që e shíkoni gjíthçka nga një optíkë pozítive, fálë ndíkimit të Diellit do të ndiheni më të guximshëm e plòt pasion, pavárësisht Saturnit në shenjën tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments