Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMos ta bèsoni po te doni, por edhe bíngoja e muajit ju...

Mos ta bèsoni po te doni, por edhe bíngoja e muajit ju biè nese beni kete gje qe sot

Vizíoni i gjerë që do keni për jetën do ju ndíhmojë të kaloni çdo sfídë të vèshtírë që do ju dalë dhe do dhe ecni në rrugën e dùhur. Planetët do influencojnë pafùnd sektorin e ndjenjave për ju të dashurùarit. Nuk do keni për çfarë të qaheni sepse partneri do kùjdèset mjaft për ju. Fríka dhe hezítimi do iu pèngojë as juve që jeni vetëm për të gjetur dashùrinë.

Hiqíni komplekset dhe lërèni veten të lirë. Në planin financiar do trègòheni më të matur se kurrë. Buxhèti do jetë i mirë dhe ju do mùnd të bèni edhe ndonjë investim të vogël. Tek shèndèti do ndíkojë Mërkùri. Ai do iu mbròjë, por dùhèt me patjetër të bènin kùjdès me ùshqímin e teprùar. Po nuk morët masa tani do keni pròblème më vonë. Në pùnë do keni vèshtírësi për t’u përqendrùar. Mos i drámatizoni gjërat párá kohe.

Demi Dëgjojeni më shumë zèmrën tuaj këtë javë dhe ndiqni intuitën pasi ato nuk do ju çojnë në drejtim të gabuar. Ju të dashurùarit do jeni akòma më shumë pasionantë dhe do e mbáni në pëllëmbë të dorës atë që keni në krah. Nuk do mungojnë as surprizat nga ju dhe gjíthashtu nga ai që keni në krah. Ju beqárët dùhèt të njihen më mirë me disa persona párá se të japin fjalën.

Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe do árríni t’i shlyeni një e nga një të gjítha bòrxhèt. Jupiteri do ju mbròjë nga çdo lloj pròblèmi shèndètësor dhe do ndiheni plòtësisht të qetë. Në pùne do përfùndojë periudhá e vèshtírë dhe çdo gjë për ju do jetë më e lehtë për t’u árrítur.

Binjakët Ka ardhùr koha t’u shkòni gjërave deri në fùnd këtë javë dhe të mòs keni aspak fríkë. pròblèmet e së shkùarës mùndohuni t’i lini pas krahëve. Ju që jeni në një lídhje dùhèt të përgatiteni për kënaqësi pa fùnd. Marsi do iu mbështesë gjatë gjíthë kohës dhe do jeni shumë sensualë. Ndonjë ditë mùnd të përjètoni edhe net plòt pasion. Ju beqárët do i shtoni aventurat e dashùrisë.

Shármi dhe bukùria juaj do tèrhèqë vëmendjen e të gjíthëve. Nuk do kùjdèseni fare për buxhètin këtë javë, por gjíthsesi planetët nuk do iu lënë në baltë. Me shèndètin nuk do keni pròblème. Edhe nëse vuani prèj kohësh nga diçka do keni pèrmírësime të dùkshme. Në pùnë do jeni të vèndòsur t’iu shkòni gjërave deri në fùnd dhe do ia dilni mbánë. Bravo për guximin.

Gaforrja Javë e zakonshme dhe pa pròblème serioze. Ju të dashurùarit nuk dùhèt te bèni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mùnd të keni pròblème serioze me të. Merrèni çdo gjë shtrùar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqárët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zènè me pùnë dhe angazhime të tjera. Buxhèti nuk do jetë aspak i kèq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi.

Po u treguat të pamatur situata do márrë tatëpjetën. Shëndeti dùhèt pasur më në kùjdès se asnjëherë më parë. Do keni dhímbje barku, shpine dhe koke. Në pùnë do jeni të durùar dhe këmbèngùlës. Mùnd të lòdheni paksa, por në fùnd do árríni atje ku e keni planifíkuar.

LuaniKjo ka për të qenë një javë pozítive për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje gjíthmonë do bèni gjënë e dùhur dhe më të mirën për të dyja palët. Në fùndjavë nuk do mungojnë as surprizat nga të dyja palët. Ju  beqárët do jeni me fat dhe do e gjèni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fíks ashtu si e keni ëndèrrùar gjíthmonë.

Në planin financiar do i kuptoni gábímet e bëra deri me tani dhe do mùndoheni të gjèni një zgjídhje për çdo pròblèm. Shëndeti për fat të kèq do ketë pròblème të mëdhá. Do hani pa fùnd dhe kjo mùnd t’iu sjellë pròblème edhe me stòmakun përveçse me jashtëqítjen. Kujdes edhe më të nxèhtin që do fíllojë. Në pùnë do lòdheni pak, por do kënaqeni kur të árríni atje ku keni dashur.

Vírgjëresha Mërkùri do ketë ndíkimin më të madh këtë javë dhe do jeni më të ndërgjegjshëm për të komuníkuar e për t’u shprèhur. Planetët do iu shtyjnë t’i jepni më shumë ngjyra jetës suaj në çift. Në ndonjë moment mùnd të ketë edhe debáte të vogla, por që do kalojnë pa u kuptuar shumë. Ju beqárët do udhëhiqeni nga një energjí shumë e madhe dhe nga pasioni.

Do dashuroni në çmènduri sepse do gjèni edhe personin e dùhur. Në planin financiar reagoni mirë párá se të veproni sepse situata nuk páráqítet shumë e favorshme. Në përgjíthësi shèndèti do jetë i mirë. Kujdes dùhèt të bèni vetëm me ùshqímin e teprùar. Ruajeni veten edhe nga infeksionet. Në pùnë do mèrrni shumë kënaqësi dhe ato që prisnit do iu realizohen.

Peshorja Këtë javë asgjë nuk do ju ecë mirë dhe do e hùmbisni tërësisht arsyen. Influenca e planetëve në planin sentimental të çifteve do jetë nègátive. Do përballeni me vèshtírësi dhe do debátoni fòrt. Ju beqárët do keni mjaft tákime, por përsëri nuk do e tákoni dot atë që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Nëse nuk ndiheni të sígùrt mòs kríjoni kòt së kòti një lídhje.

Në planin material do fíllojë një periudhe mjaft pozítive. Do keni mùndësi edhe të shpenzoni, por edhe të hiqni disa lek mënjanë. Shëndeti do jetë krýesisht i mirë, përveç ndonjë gripi sezonal. Konsumoni më shumë fruta dhe perime. Në pùnë do trègòheni më të hapur dhe do mèrrni iniciativa të reja. Díkush do iu bëjë një ofertë të cilën dùhèt ta mendoni njëherë.

Akrepi Hidheni pak krahëve të shkùarën e hídhùr këtë jave dhe ecni përherë me skema. Ju që jeni në një lídhje do keni disa mòsmárrëveshje me partnerin sepse sjellja e tij do iu dùket e papranueshme. Do kishít preferùar që ai të trègòhej më i hapur me ju. Më në fùnd, fálë mbështètjes së Venusit edhe ju beqárët do mùnd të tákoni personin ideal. Jeta juaj do të ndrýshojë rrènjësisht.

Edhe me financat do keni shumë fat. Buxhèti juaj do të rritet mjaft dhe kjo do iu lejojë të bèni pak më shumë shpenzíme. Falë mbështètjes së Marsit dhe Venusit tek shèndèti, nuk do keni për çfarë të shqètësoheni. Merruni edhe me pak sport. Në pùnë do jeni të vèndòsur të realizoni të gjítha objektivat dhe do ia dilni mbánë me sukses.

Shigjetari Në disa momente do ndiheni si të përhùmbur këtë javë megjíthatë nuk do dòrèzoheni dhe do mùndoheni ta bèni jetën më të bukur. Çdo gjë do jetë e qetë për ju çiftet dhe kjo sepse lídhja juaj do bazohèt tek ndershmëria dhe sínqeriteti. Që ne momentin parë që shihni se diçka nuk po shkòn mirë, ju mèrrni iniciativën dhe flisni me partnerin.

Edhe për ju beqárët do jetë një javë shume e mirë. Mos besoni tek reklamat për te bere shpenzíme, por kurseni sa me shumë te mùndni. Dielli dhe Saturni do jenë planetët që do e mbròjnë shèndètin tuaj. Kujdes me ùshqímin e tepërt sepse mùnd të sjellë pásoja tek stòmaku. Pozítiviteti do iu ndíhmojë të zgjídhni të gjítha pròblèmet profesionale. Mos ngurroni as të kèrkoni të drejtat tuaja.

Bricjapi Në shumë ditë do ndiheni të ngarkuar dhe aspak mirë emocionalisht, megjíthatë do e shtýni javën. Kohët e fùndít keni pasur goxha debáte me të dashùrin tuaj të zèmrës dhe kjo klimë e tènsíonuar nuk iu pëlqen aspak. Humori i partnerit do ndrýshojë ashtu si edhe klima në çift. Nëse jeni beqárë dhe tákoni díkë interesant mòs u ngutni për asgjë.

Nëse ju dùhèt një këshillë kèrkojuani miqve. Kujdes me financat sepse po nuk e bëtë sot nesër do jetë shumë vonë. Shëndeti do shkòjë mirë dhe ju do jeni dinamíke. Gjithsesi mòs pùnoni shumë sepse do lòdheni. Në pùnë, Jupiteri do iu ndíhmojë të kaloni çdo pèngesë. Do árríni objektivat krýesore që i keni vënë vetes.

Ujori  Këtë javë do jeni shumë më të vèndòsur dhe të bindur plòtësisht për të hèdhùr hapa párá. Mirëqenia do mbizòtërojë gjíthë kohës në jetën tuaj në çift. Do kaloni vetëm momente të bukura pranë partnerit dhe as që do mendoni t’i hídhni sytë díku tjetër. Ju beqárëve do ju rèndojë pafùnd vetmia dhe kjo mùnd t’iu shtyjë të bèni gjëra të gabuara.

Kujdes sepse prèj tyre do váret gjíthë e ardhmja. Buxhèti nuk do jetë ashtu si keni dashur dhe mùnd të bèni edhe sákrífica për të mòs u rrènuar plòtësisht. Nëse familjaret ju ofrojnë ndíhme pranojeni e mòs u trègòni krènarë. Shëndeti për fat të mirë do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do keni asnjë lloj shqètësimi. Në pùnë do jeni të motivuar dhe do árríni atje ku keni ëndèrrùar gjíthmonë.

Peshqít Në disa momente do ndiheni si të përhùmbur këtë javë megjíthatë nuk do dòrèzoheni dhe do mùndoheni ta bèni jetën më të bukur. Çdo gjë do jetë e qetë për ju çiftet dhe kjo sepse lídhja juaj do bazohèt tek ndershmëria dhe sínqeriteti. Që ne momentin parë që shihni se diçka nuk po shkòn mirë, ju mèrrni iniciativën dhe flisni me partnerin.

Edhe për ju beqárët do jetë një javë shume e mirë. Përfitoni sa me shume! Mos besoni tek reklamat për te bere shpenzíme, por kurseni sa me shumë te mùndni. Dielli dhe Saturni do jenë planetët që do e mbròjnë shèndètin tuaj. Kujdes me ùshqímin e tepërt sepse mùnd të sjelle pásoja tek stòmaku dhe mèlçia. Pozítiviteti do iu ndíhmojë të zgjídhni të gjítha pròblèmet profesionale. Mos ngurroni as të kèrkoni të drejtat tuaja.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments