Friday, September 29, 2023
HomeGenelPune per Gaforen, Prona per Ujorin/ Ndryshim fati per 7 shenjat, ja...

Pune per Gaforen, Prona per Ujorin/ Ndryshim fati per 7 shenjat, ja surprizat e 2023

Dashi: Favorizoni ndjenjat I nderùar Dash këtë javë qíelli favorizon ndjenjat për shenjën tuaj. Venera ndíhmon çiftet për të fòrcuar báshkëveprimin dhe mirëkuptimin e tyre, ndërsa për beqárët premton tákime interesante veçánërisht në fùndjavë. Ndërsa përsa i përket fùshës profesionale do të ketë një ngádalësim për shkák të një pozíte jo të favorshme të Jupiterit dhe Mërkùrit. Megjíthatë Marsi në shenjë ju jep energjí ti përballoni këto pèngesa.

Demi: Ditët nèrvòze I dashur Dem java juaj fíllon me tre ditë paksa nèrvòzè: të hënën, të martën dhe të mërkurën një Hënë në një pozítë të pafavorshme rrezíkon që ju të hùmbni durimin me lehtësi. Çdo projekt që mùnd të keni ta fílloni ditën e enjte kur mùnd të mbështèteni në një Hënë të bukur por edhe fálë pozítës së favorshme të Jupiterit dhe Mërkùrit të cilët janë të gatshëm t’ju japin lájme të mira dhe kënaqësi në vendin e pùnës. Suksesi i mèrítuar po afrohèt.

Binjakët: Lajm i mirë po vjen Të nderùar Binjakë planeti Venus ka zgjèdhùr të qëndrojë në shenjën tuaj dhe këtë muaj: fati në sferën sentimentale sígùrishtë që nuk do të dështojë. Jeta në çift është gjíthnjë e më e qëndrueshme dhe e gatshme për të bërë plane konkrete. Edhe në vendin e pùnës lájme të mira do të vijnë, veçánërisht në fíllim të javës kur keni një Hënë të shkëlqyeshme në anën tuaj. Ditët e pùshimit: E entje dhe e premte

- Advertisement -

Gaforrja: Më intuitiv se kurrë E dashur Gaforre Mërkùri në lídhje ju bèn më intuiv se kurrë: fálë ndíkimit të tij, aftësia juaj e lindur për të kuptuar të tjerët edhe të për tu báshkùar me ta do të theksohèt, dùke ju favorizuar në márrëdhënie ndërnjerëzore në familje, me miq ose në zyrë. E entja dhe e premtja do të jenë dy ditë veçánërisht të favorshëm për emocionet të ‘puthur’ nga një Hënë e bukur. Megjíthatë një tènsíon mùnd të lind në fùndjavë.

Luani: Përballë Hënës I dashur Luan java juaj fíllon me tre ditë mjaft të ‘rènda’: të hënën, të martën dhe të mërkurën në ákt do të dùhen të ‘mbáni në shpinë’ një Hënë kùndèrshtare e cila mùnd t’ju bëjë nèrvòz dhe jo shumë tolerant. Ndërsa fùndjava do të jetë shumë ndrýshe: e shtuna dhe e djela do të jenë dy ditë plòt emocion në të cilat Venera dhe Hëna do të pùnojnë së báshkù për t’ju sjellë fatin në kontekstin e ndjenjave .Marsi i favorshëm ju ndíhmon të ríkuperoni energjínë.

Vírgjëresha: Te.nsione në çift E dashur Vírgjëreshë qíelli është ríkthýer për t’ju dhënë buzèqeshje për sa i përket fùshës profesionale: Mërkùri i favorshëm së báshkù me Jupiterin dhe Saturnin janë të gatshëm të shpërblejnë të gjítha pèrpjèket e tuaja, dùke ju ndíhmuar të árríni rezùltate të mira. Situata planetare nga píkëpamja e ndjenjave nuk është aq me fat. Venus vazhdon të jetë në një pozítë jo të favorshme dùke sjellë gríndje dhe tènsíone në jetën tuaj si çift.

- Advertisement -

Peshorja: Çfarë strèsi E nderùar Peshore java juaj ka të ngjárë të jetë pak e ‘rèndë’ në fùshën profesionale. Hyrja e Marsit në kùndèrshtim- ku do të mbètet për disa muaj- së báshkù me Jupiterin, Saturnin dhe Mërkùrin e pafavorshëm kríjon blloqe dhe ju bèn të ndjeheni të lòdhùr dhe të strèsuar. Për fat të mirë ju mùnd të mbështèteni në një Venus të bukur të gatshëm për t’ju dhùrùar – të páktën në kontekstin e ndjenjave –emocione të bukura. Ditë e pùshimet: e shtuna dhe e djela.

Akrepi: Në humor jo të mirë I dashur Akrep java juaj fíllon me tre ditë mjaft të tènsíonuara ( të hënë, të martën dhe të mërkurën) në të cilat një Hënë nèrvòze mùnd të ju sjell disa pèngesa dhe humor jo të mirë. Mos u mërzísni pasi dùke fílluar nga e entja fati do t’ju buzèqesh veçánërisht në ambjentetet ku ju pùnoni. Dita e premte do të jetë veçánërishtë me fat.

Shigjetari: Forcë dhe energjí I dashur Shigjetar javë fíllon me një Hënë të bukur dhe të gatshme për t’ju favorizuar në fíllim të javës ( e hënë, e martë dhe e mërkurë) ditë në të cila mùnd t’ju vijnë supriza. Marsi më në fùnd i favorshëm ju jep energjí dhe fòrcë për të reaguar në mënyrën më të mirë ndáj krízès sentimentale e cila për fat të kèq ka zgjátur disa muaj. Ditët që dùhèt të keni kùjdès janë e entja dhe e premtja kur mùnd të lind një tènsíon midis jush dhe partnerit tuaj.

Bricjapi: Mos u dòrèzoni I dashur Bricjap ríkthimi i Saturnit në shenjënë tuaj është gati të jap frytet por do të dùhèt akòma disa muaj për të árrítur rezùltatet e dëshirùar. Ndërkohë për fat të kèq ju do të keni një Mars dhe Mërkur në kùndèrshtim gjë që do t’ju jap një kohë të vèshtírë. Energjía mùnd t’ju mungojë ju mùnd të gjèni disa pèngesa më shumë në rrugën tuaj, por mòs e hùmbisni shpresën: fitorja do të jetë e juaja në periudhá afatgjate.

Ujori: Ditë romantíke I dashur Ujor java juaj fíllon mirë për shkák të Hënës në lídhje me shenjën tuaj: të hënë, të martën dhe të mërkurën do të ndiheni të mbùshur me energjí, gjíthashtu fálë kthimit të Marsit të favorshëm do të keni mùndësi ríkuperoni kohën që keni hùmbur. Lajm i mirë dhe në frontin e ndjenjave: Venera është në anën tuaj dhe është e gatshme të mbròjë dhe të fòrcojë márrëdhënien tuaj. E shtuna dhe e djela në veçánti do të jenë dy ditë të mbùshura me romanticitet.

Peshqít: Një ríkuperim i shkëlqyer Të dashur Peshq kjo do të jetë java e shèrímit për shenjën tuaj. Hëna do të jetë në shenjën tuaj të enjten dhe të premten kur do të mèrrni disa lájme të mira. Sfera e pùnës favorizohèt nga Jupiteri dhe Saturni mòs kini fríkë të bèni plane të mëdhá. Ndërsa përsa i përket sferës sentimentale Venusi në një pozítë jo të favorshëm vazhdon t’ju jap kohë të vèshtíra.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments