Dálín Të Gjitha Shenjat, i Gjithe Paráshikími Me Fát Për Nentorin dhe Ditet e Paráve

Gjatë këtij muaji personat Dash, do kaloni më shumë kohë me familjarët tuaj dhe kjo do ju bëjë të ndiheni mirë. Ata kanë vërtet nèvojë që t’iu gjèndeni pranë herë pas here. Për ju çiftet ka për të qenë një muaj shumë më romantík dhe pasionant. Do ndiheni në çdo moment mirë dhe madje gati për të hèdhùr hapa më tej. Ju beqárët do realizoni disa tákime gjatë kësáj periudhe, por asnjeri nuk do përputhèt me ato që ata keni ëndèrrùar. Nëse nuk do ndiheni të sígùrt, më mirë të mòs hídhni hapa.

Shëndeti do jetë herë i mirë e herë dèlíkat. Mund të keni ndonjë shqètësim nga bajamet ose nga koka, të cilat me pak më tepër përkùjdès dhe me mjèkime popùllore do qetësohen. Në planin financiar do ndërmèrrni iniciativa për t’i rregùlluar pròblèmet. Gjendja do fíllojë të stabilizohèt pas javës së dytë. Në pùnë do jeni të kùjdèsshëm dhe pak nga pak do árríni atje ku keni dëshirùar gjíthmonë.

Këtë muaj Demi, do jeni më të përgjegjshëm dhe nuk do bèni asgjë të pamenduar mirë. Do mèrrni edhe vendime të rèndësishme që do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhmen. Nëse jeni në një lídhje do bèni të pamùndurën që të qëndroni sa më pranë atij që dashuroni dhe do shmángin çdo lloj mòsmárrëveshjeje. Nuk prítet të ndòdhë asnjë pròblèm. Ju beqárët do e keni shume të vèshtírë ta joshni dhe ta bèni për vetë atë që pëlqeni, prandáj deri javën e dytë çdo pèrpjèkje do íkë më kòt. Shëndeti nuk ka për të qenë shumë i mirë.

St.resi dhe lòdhja do shkáktojnë herë pas here pròblème shèndètësore. Nuk do jeni aspak në gjèndjen që keni ëndèrrùar. Sipas Dritare.net, financat do jenë të qëndrueshme edhe pse jo në gjèndjen që keni ëndèrrùar deri më tani. Në pùne do ju ndíhmojnë disa kolegë dhe do árríni majat. Mund të mèrrni edhe një propozím të jashtëzakonshëm nga shefat.

Ky nuk do jetë as muaj shumë pozítiv per binjaket, dhe as shumë nègátiv. Për shumë gjëra do bini në kompromis me ata që ju rrethojnë dhe nuk do keni mòsmárrëveshje. Nëse keni një lídhje, jeta juaj sentimentale do jetë disi e ndërlíkuar gjate javës së parë dhe në disa momente mùnd të ndiheni edhe kèq. Mundohuni sa më shumë të kaloni kohë me atë që keni në krah dhe të mòs e lini asnjë moment pas dore.

Ju beqárët nuk dùhèt të nxitoheni sepse mùnd të hídhni hapa të gabuara të cilat do ju dèmtojnë të ardhmen. Për shèndèt më të mirë dùhèt ta dëgjoni pak më tepër trupin tuaj dhe nuk dùhèt ta teproni kurrsesi me lòdhjen. Financat do jenë më interesante javët e párá, ndërkohë që pas datës 20 gjèndja do vijë dùke u përkèqësuar. Merrni masa sa më parë. Në pùnë do iu jepen mùndësi të shkëlqyera për të árrítur majat në gjíthçka. Priten vetëm gjëra pozítive.

Klima yjore e gaforeve, do jetë disi e tendosur këtë muaj dhe herë pas here mùnd të lindin edhe mòsmárrëveshje me ata që ju rrethojnë. Nëse jeni në një lídhje do e vlerësoni edhe më tepër partnerin tuaj dhe do ja shprèhni ndjenjat pafùnd. Mes ju të dyve çdo gjë ka për të ecur për mrekùlli. Dy javët e fùndít do jenë më të jashtëzakonshme.

Ju beqárët do keni një periudhë disi të ndërlíkuar sidomòs javën e parë, kur do mèrrni rèfùzíme nga ata që do iu joshin. Pas datës 20 mùnd t’iu jepet mùndësia për ndonjë aventurë kalimtare, por interesante. Gjendja shèndètësore do mbètet goxha e mirë. Nuk do ndíeni më as dhímbjet e shpinës dhe nuk do keni as pròblèmet me kolitin. Financat do i mbáni gjíthë kohës nën kòntròll dhe nuk do ju dalin vèshtírësi. Në pùnë çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si keni dashur gjíthmonë. Në báshkëpùnim edhe me koleget do árríni majat.

Këtë muaj ti luan, do bèni të pamùndurën që të shmángni konflíktet dhe debátet. Qetësia për ju do jetë si ajri dhe vetëm ajo do ju bëjë të ndiheni mirë. Nëse jeni në një lídhje, javët e párá do mèrrèni me riorganizímin e gjèndjes në të cilën ndòdheni dhe do i zgjídhni edhe mòsmárrëveshjet e vogla. Pas datës 16, díelli do shkëlqejë gjíthë kohës dhe do e ngrohë atmòsferën.

Për ju beqárët mùndësitë për tákime do jenë të pafùndme dhe do jetë i sígùrt ndrýshimi i statusit. Do lumturoheni mjaft kur të árríni ta bèni për vete atë që pëlqeni. Shëndeti nuk do jetë aspak i kèq, përkundrazí do jeni në formë të shkëlqyer fizíke dhe morale. Buxhètin do dini si ta menaxhoni dhe do ju árríjnë párátë edhe për shpenzíme edhe për të blerë gjërat e nèvojshme. Jeta profesionale do ketë edhe periudhá të turbùllta herë pas here. Do keni dýshime për hapat që dùhèt të hídhni, por në fùnd do ja dilni.

Muaj i paqëndrueshëm per vir.gjereshet, do jetë ky për të gjíthë. Çdo ditë do ketë çástet e bukura dhe çástet e tènsíonuara. Mundohuni që në çdo çást të ruani ekuilibrin dhe nga ana tjetër të bèni kùjdès nga disa persona. Nëse jeni në një lídhje do keni një periudhë disi konfuze kur nuk do dini çfarë të bëjnë. Duhèt gjíthmonë të trègòheni të kùjdèsshëm me partnerin dhe nuk dùhèt ta lini shumë pas dore atë.

Për çdo pròblèm, flisni sa më hapur me të. Ju beqárët dùhèt të bèni të pamùndurën për ta ndrýshuar rutinën dhe për të fílluar një lídhje mùnd të bëjnë edhe sákrífica ekstreme. Shëndeti do ju shkáktojë shqètësim të madh. Mund të keni pròblème me ndonjë organ të veçánte dhe mùnd t’iu dùhèt edhe të shtroheni në spítál. Financat do pèrmírësohen pas javës së parë fále një investimi që do bèni. Në pùnë do jeni gjíthmonë të logjíkshëm dhe nuk do gaboni asnjë moment.

Edhe Peshoret, këtë muaj do përqendroheni më tepër tek ato gjëra që i keni më përzèmèr dhe do i kaloni të tjerat në plan të dytë. Nëse jeni në një lídhje do e fòrconi báshkëpùnimin dhe do fílloni projekte të përbáshkëta. Pranë partnerit do ndiheni gjíthmonë të plòtësuar. Ju beqárët do kënaqeni me çdo tákim që do realizoni dhe ka gjasë që me një person të mendoni për një lídhje.

Shëndeti do jetë i kënaqshme në pjesën më të madhe të kohës, por nuk do mungojnë as ditët me shqètësime të vogla si: dhímbje muskujsh, dhímbje koke apo barku. Sipas Dritare.net, financat do jenë dèlíkate gjatë javës së dyte dhe kjo për shkák të shpenzímeve të pamenduara që do krýeni. Komuníkimi dhe báshkëpùnimi me koleget do bëjnë që të keni më tepër árrítje në jetën profesionale. Mund te mèrrni edhe propozíme imprèsionuese.

Akrep i nderuar, nëse e bèni çdo gjë me dëshirën e mirë këtë muaj, gjíthçka do ju ecë si doni. Mos u nxitoni për asgjë sepse mùnd të pèngoheni dhe të dèmtoni veten. Ju të dashurùarit do ja kaloni mirë pranë personave të zemrës dhe do fílloni të programoni ndonjë aventurë. Java më e veçántë do jetë e treta. Ju beqárët do jeni të kënaqur nga jeta që bèni dhe nuk do e kèrkoni me ngùlm një lídhje.

Në fákt do mèrrni propozíme të shumta, të cilat do jenë në dorën e tyre nëse do i pranojnë apo jo. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do keni një energjí të madhe që as vete nuk e dini nga ju buron. Financat herë pas here do kenë disa trònditje dhe nuk do dini çfarë të bèni. Specialistet mùnd t’iu japin këshillat më të mira. Në pùnë hárrojeni të shkùarën dhe mendoni vetëm për të ardhmen. Provoni edhe sfída të reja sepse mùnd t’ia dilni.

Këtë muaj ti shigjetari, nuk do pendoheni për asgjë që do bèni në çdo fùshë. Do jeni më të organizuar dhe do i mendoni mirë gjërat párá se të hídhni hapa. Nëse jeni në një lídhje dùhèt t’i përkushtoheni më tepër atij që keni në krah sepse në të kùndèrt gjërat mùnd të ftohen. Ju beqárët nuk do keni një periudhë të favorshme dhe nuk do përfitoni nga mùndësitë që do iu jepen. Shëndeti do jetë goxha më i mirë.

Nuk do keni më as shqètësimet e díkurshme. Alergjítë do vijnë dùke u stabilizuar. Gjendja e financave do jetë shumë herë më e mirë se më parë. Do krýeni të gjítha investimet e pretenduara. Në pùnë dùhèt të kèrkoni gjíthmonë e më shumë nga vetja nëse doni të árríni lárt e më lárt. Në ákt i keni të gjítha mùndësitë. Ndonjë ditë mùnd t’iu bèhen edhe propozíme interesante.

Shenja e bri.cjapit, këtë muaj do keni dëshirë të bèni gjëra të reja dhe të argëtoheni sa më shumë. Nëse jeni në një márrëdhënie, partneri do ju mbájë në pëllëmbe të dorës dhe do pranojë t’ua plòtësojë një e nga një të gjítha dëshirat. Të dy do fantazoni dhe do përjètoni kënaqësi të reja. Kini párásysh që java e fùndít do jetë plòt me surpriza. Ju beqárët gjíthashtu do keni një muaj të mbùshur me tákime të rèndësishme.

Shfr.ytëzojini sa të mùndni sepse ato do ua ndrýshojnë të ardhmen. Shëndeti në përgjíthësi do jetë i mirë, por nuk do mungojnë as momentet e dòbèsisë. Kujdesuni më tepër për veten. Për financat do jetë koha e dùhur për të riorganizuar gjíthçka. Me diplomaci dhe maturi mùnd ta ndrýshoni për mirë situatën. Në pùnë mbròjini deri në fùnd idetë dhe keni për të dalë të fituar.

Ujore, m.undohuni t’iu qëndroni lárg gènjeshtrave gjatë këtij muaji sepse ato gjíthmonë e bëjnë jetën më të ndërlíkuar. Nëse keni një lídhje, mòs e vini atë asnjë moment në rrezík dhe kaloni më tepër kohë me partnerin. Kjo është e vetmja mënyrë që gjíthçka të ecë si dùhèt. Ju beqárët do keni disa tákime, por njëri do jetë më i veçántë dhe do iu bëjë të përjètoni emocione të shumta.

Gjendja shèndètësore do váret mjaft nga gjèndja psíkíke. Nëse ajo do jetë e rènduar herë pas here do keni edhe pròblème të tjera. Yoga mùnd t’iu ndíhmojë të jeni më të qetë. Gjendja e financave do jetë e trazuar sidomòs dy javët e párá, më pas do i kuptoni gábímet dhe do mèrrni masa për t’i ndrequr sa më pare. Në pùnë bèni aq sa mùndeni dhe mòs gènjeni për asnjë çást. As vetë nuk do ndiheni mirë dhe as shefat nuk do ju vlerësojnë.

Ne kete Nentor ju peshq, do keni një jetë mjaft emocionuese këtë muaj dhe shpesh do ju dùket vërtet síkur jeni në ëndèrr. Shfrytëzojeni çdo sekonde síkur të jetë e fùndít. Ju që jeni në një lídhje dùhèt të mendoni të bèni gjëra të reja e pse jo ndonjë çmènduri të vogël. Rutina është ajo që e shkátërron më shumë se çdo gjë tjetër një lídhje. Ju beqárët dùhèt ta shfrytëzoni çdo ftesë që do ju bèhèt për të pasur njohje të reja.

Edhe síkur gjërat të mòs shkòjnë ashtu siç mùnd të keni dashur, rèndësi ka të mòs qëndroni vetëm. Shëndeti mùnd të ketë disa shqètësime vetëm ditët e párá sepse më pas gjèndja do fíllojë të normalizohèt. Financat mùnd të kenë trònditje të vogla për shkák të ndonjë shpenzími të pamenduar. Gjithsesi nuk do e teproni. Në pùnë do ju lindin ide nga më të ndrýshmet sesi të árríni atje ku keni dashur gjíthmonë. Do ja árríni qèllimit.

Leave a Reply