Monday, October 2, 2023
HomeGenelUnë e hùmba thèsarin tim! Brèd Pít pèrlot gjithë botën me fjálimin...

Unë e hùmba thèsarin tim! Brèd Pít pèrlot gjithë botën me fjálimin hýjnor

Pas dívòrcít që pasoi 11 vite martesë, aktori Brèd Pit vèndosi të jèpte një “còpëz këshillë” mbi mártesën.

“Natyrisht, unë nuk jam një èkspert në márrëdhënie. Unë do të kisha bèrë ndrýshe… Pas hùmbjes së një gruaje që e desha dhe mártesës gati 11-vjeçare, kjo është kèshilla që unë do të dòja të më kishin dhènë edhe mua”.

Mbròni zèmrën tuaj, ashtu si jeni ángázhuar për të qenë mbròjtës të zèmrës së saj, ju dùhet të rùani tuajën me të njëjtën vígjílencë. Të duash veten plòtësisht, ta dùash botën, por ka një vend të vèçantë në zèmrën tënde, ku askush nuk dùhet të hýjë përveç gruas.

- Advertisement -

Bíni në dáshuri pa pushim, ju vazhdimisht do të ndrýshoni. Ju nuk jèni të njëjtët njerëz që keni qènë kur jeni mártuar, dhe për pesë vjet më vònë nuk do të jeni i njëjti pèrson që jeni sot. Ndrýshimi do të vijë, dhe në këtë rást, ju duhet të rizgjídhni njëri-tjetrin çdo ditë.

Gjithmonë shíh më të mirën tek ajo, pèrqendròhuni vetëm në atë që dòni. Ajo në të cilën do të përqèndroheni do të zgjèròhet.

Përqèndrohuni në pikën ku nuk mùnd të shíhni më asgjë veç dashùrisë dhe e dini pa dýshim se jeni njeriu më fátlum në tokë që e kèni atë grua përkráh jush.

- Advertisement -

Kurrë mòs e fájësoni gruan tuaj në asnjë rast, nëse acáròheni ose zèmëròheni me të, kjo është vetëm për shkák se ajo është duke shkáktùar diçka brenda jush. Ato janë emòcionet tuaja dhe pèrgjègjësia juaj.

Plòtësòje shpirtin e saj përditë, mèsoni gjuhët e saj të dashùrisë dhe mënyrat spècifíke që ajo të ndihet e rèndèsishme dhe e vlefshme dhe e shènjtë.

Kèrkòjini asaj të krijojë një listë prej 10 gjèrash që e bèjnë atë të ndíhet e dashur dhe mèsojini përmèndësh ato gjëra dhe bèjeni një përpárësi çdo ditë për ta bèrë atë të ndíhet si një mbrètërèshë.

Mos u shqètëso për párátë, lèku është një lojë, gjèni mënyra për të pùnuar së bashku si një ekíp për ta fítùar atë. Përcaktoni mënyrat se si mùnd të rrítni fùqínë e personit jo pásùrinë.

Dashùria gjithmonë do të fítöjë, në fùnd, martesa nuk është të qenët gjithmonë të lùmtur deri në përjètësi. Ka të bèjë me punën dhe një ángázhim për t’u rrítur së bashku dhe një gátishmèri për të ínvèstuar vazhdimisht në kríjimin e diçkaje që mùnd të dùròjë pèrjetësínë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments