Saturday, December 2, 2023
HomeGenelJu ka rènë bíngòja e Janarit dhe 2023, ja 7 shenját e...

Ju ka rènë bíngòja e Janarit dhe 2023, ja 7 shenját e hòròskòpít me FAT me Miliona

Sot do jeni shumë të pasígùrt dhe do hezítoni për çdo gjë. Në mbrëmje nèrvòzízmi do rritet edhe më tepër. Nëse jeni në një lídhje dhe keni pasur pro bleme nuk do dini çfarë vendimesh të mèrrni dhe çfarë rruge të zgjídhni. Kjo ndòdh për shkák të pasígùrisë dhe debáteve që keni pasur së fùndmi.

Ju beqárët do doni të joshni, por nga ana tjetër kur t’iu afrohèt díkush nuk do keni guxim t’ia shprèhni ndjenjat apo të bèni ndonjë gjest. Në pùnë, mjedisi yjor, ka për të sjellë shumë trònditje dhe vèshtírësi. Kolegët do i keni kùndèr dhe ata do nxitin shefat t’iu kritíkojnë. Për të riorganizuar buxhètin dùhèt të prisni edhe pak ditë.

Demi Marsi dhe Saturni do sjellin momente të ftohta dhe të nxèhta. Shumë gjëra do ndërlíkohen dhe do doni t’i jepni njëherë e mirë fùnd çdo gjëje. Nëse keni një lídhje dùhèt të trègòheni të durùar dhe të mòs ja vini veshin ndonjë fjalë më tepër të partnerit. Nëse ai e tepron dhe bèn gjëra të papranueshme më mirë përfùndoni çdo gjë.

- Advertisement -

Sipas hòròskòpit, ju beqárët dùhèt të jeni të kùjdèsshëm sepse disa persona do ju gènjejnë për të përfituar nga ju dhe për t’iu rrèmbyer gjërat më të shtrènjta. Në pùnë do ushtroni áktivitetin në kushte shumë të vèshtíra dhe nuk do árríni as në mesín e asáj që keni menduar. Financat nuk do jenë të mjaftueshme dhe nuk do árríjnë as për gjërat më të domòsdoshme.

Binjakët Sot do zgjídheni me humor më të mirë dhe do mùndoheni t’i vini gjërat në vijë. Nëse keni një lídhje do jeni shumë më të gatshëm për të folur pa dorashka me partnerin, për të zgjídhùr pro blemet dhe për të ríkthýer ngjyrat si díkur. Edhe partneri nga ana tjetër do mendojë t’iu kënaqë sa më shumë.

Për ju beqárët është koha e përshtatshme për të bërë deklárata dashùrie kështu që mòs hùmbisni asnjë rast. Në pùnë mbájini lárg vetes kolegët xhelòzè sepse ata do fùsín hundët tek projektet që keni nisur dhe mùnd t’iu prishin gjíthçka. Yjet páráshíkojnë një ditë pozítive. Në planin financiar nuk do jetë e nèvojshme të kufizoheni shumë.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do ndiqni rrugën që keni ndërmárrë dhe nuk do hasni asnjë lloj pèngese. Nëse keni një lídhje do mèrrni shume dashùri dhe ngrohtësi nga partneri. Ai do lërë edhe veten dhe çdo gjë tjetër pas dore vetëm për t’iu përkushtuar dhe për t’iu bërë të ndiheni sa më mirë.

Ju beqárët nuk do mërzíteni asnjë moment sepse do realizoni njohje të reja mjaft interesante. Për të márrë vendime nuk dùhèt të nxitoheni. Në pùnë do gjèndeni edhe ne pozíta të vèshtíra, por me pak mùndim dhe përkrahje do i realizoni objektivat. Në planin financiar Hëna do sjellë pèrmírësime të pabesueshme.

Luani Sot edhe síkur të doni të trègòheni indiferèntë ose të mbýllur nuk do mùndeni dot. Nëse keni një lídhje do mrekùlloheni nga disa gjeste të partnerit dhe nuk do mbáni më ínát as për ndonjë pro blem që keni pasur më parë.

Pas mesditës do i shtoni dozat e fantazísë si ju ashtu dhe partneri dhe do kaloni çáste fantastíke. Ju beqárët nuk e keni márrë ende veten nga një zhgènjim dhe nuk do preferoni të hídhni ndonjë hap pavárësisht mùndësive që do iu jepen. Në pùnë gjèni mùndësínë për të folur me shefat për disa ide inovative që do keni sepse keni për të përfituar shumë. Financat do fíllojnë të kenë pèrmírësimet e párá.

Vírgjëresha Mëngjesi do jetë i qetë sot, mesdita disi më e zhurmshme dhe mbrëmja e kënaqshme. Ju të dashurùarit mùnd të keni kùndèrshtime për gjëra të vogla, por asgjë alármuese. Nëse keni gjëra të paqárta flisni hapur dhe mòs mbáni gjëra përbrènda.

Për ju beqárët ka mùndësi që të vijë paprítur një dashùri e madhe, e cila do ua ndrýshojë jetën njëherë e përgjíthmonë. E gjíthë bota do dùket me ngjyra tashmë. Në pùnë do jeni shumë profesionistë dhe nuk do bini pre e ndonjë intrige të kolegëve. Do i përmbùshni me përpíkmëri të gjítha ato që iu janë kèrkuar. Financat nuk do jenë të këqíja, por mòs i shlyeni sot bòrxhèt. Prisni edhe pak sa të vijë një moment më i mirë.

Peshorja Dite e mbùshur me shumë vèshtírësi ka për të qenë kjo e sotmja sidomòs për planin familjar. Nëse jeni në një lídhje do përballeni me një ambíent të turbùllt e të mbùshur me debáte të njëpasnjëshme. Po nuk u treguat të kùjdèsshëm dhe herë pas here diplomatë situata do vijë gjíthmonë dùke u përkèqësuar më shumë.

Sipas hòròskòpit, ju beqárët do tákoni një person që do ju dojë me të vërtetë shumë që në fíllim, por do jeni në dýshim dhe të pabindur për të hèdhùr hapa., Në pùnë do keni konflíkte edhe me kolegët e rinj çka do ju bëjë të mèrrni kritíka dhe ùlje në pozícionin që keni. Sektori i financave do vazhdoje të jetë i trazuar.

Akrepi Hëna dhe Dielli do kríjojnë një ambíent shumë të bukur gjatë kësáj dite dhe do ndiheni më të plòtësuar se më parë. Nëse keni një lídhje do jeni në hármoni me partnerin, do dashuroheni, do përkëdheleni dhe do i shprèhni ndjenjat pafùndësisht.

Mbrëmja pastaj do jetë fantastíke dhe plòt shkëlqím. Ju beqárët nuk dùhèt të trègòheni indiferèntë edhe síkur personat që do iu joshin të mòs dùken shumë të përshtatshëm. Ndonjëherë gjërat ndrýshe dùken dhe ndrýshe janë. Në pùnë do ju pùshtojë dinamizmi dhe do realizoni projekte fantastíke. Mbështètjen e shefave do e keni përherë. Në planin financiar prindërit do ju gjèndjen pranë për të mòs ju lënë të gjèndeni në situata të këqíja.

Shigjetari Sot Hëna do ju nxitë t’i përkushtoheni më shumë familjes. Do jeni shumë të lídhùr me rrènjët tuaja dhe do e kuptoni mirë se pa to nuk do ishít personi që jeni. Nëse keni një lídhje nuk do kaloni vèshtírësi të mëdhá, por mòs shpresoni as për momente të mbùshura me ndjenjat dhe përkëdheli.

Ju beqárët do meditoni shumë dhe nuk do hídhni hapa derisa të qártësoni mendimet. Në pùnë do jeni të organizuar dhe do i keni përcáktuar më së miri objektivat në mënyrë që të mòs ju dali pro bleme më pas. Sektori i financave nuk ka për të qenë i kèq kështu që trègòhuni më të lirshëm me shpenzímet.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do prisni më kòt gjërat që nuk do mùnd të vijnë. Nëse keni një lídhje diskutimet me partnerin ka rrezík të dalin jashtë kòntròllit dhe mùnd të ndiheni kèq. Edhe ai që keni në krah do jetë i ndjèshëm dhe mùnd të përlòtet nga zènkat.

Nëse jeni ende beqárë asgjë nuk ka për të ndrýshuar edhe pse disa persona do mùndohen t’iu kríjojnë kushte për të realizuar tákime. Në pùnë nuk do árríni dot të frymëzoheni sepse kolegët do ju mbájnë me muhabet dhe do ju shpërqendrojnë tërësisht. Nëse doni që financat të mbèten të mira nuk dùhèt të tundoheni për të shpenzuar pambárimisht.

Ujori Neptuni nuk do jetë planet shumë i favorshëm sot prandáj mirë është të jeni sa më të matur me hapat që do hídhni. Nëse keni një lídhje do keni nèvojë të papërmbájtshme për të bërë ndrýshime, por për të mòs gabuar më mirë të flisni me partnerin.

Po ratë në të njëjtat mendime bèni atë që dëshíròni në të kùndèrt prisni edhe pak kohë. Ju beqárët do fílloni disa aventura shumë të bukura dhe do ndiheni mirë. Në pùnë nuk do i keni gjërat e lehta. Nuk do árríni dot t’i qártësoni mendimet dhe për pásojë nuk do veproni dot. Paratë do jenë në një gjèndje shumë më të mirë se më parë.

Peshqít Sot Hëna do ju nxitë të jeni më të hapur dhe do i zgjídhni edhe disa çështje dèlíkate që ju kanë mùnduar pafùnd. Priten ndrýshime shumë të mëdhá që do ju qetësojnë shpirtin dhe mendjen. Nëse keni një lídhje do mbáni përgjegjësi për gjíthçka që keni bërë dhe do i pranoni gábímet.

Marsi do ju nxitë të shprèhni më tepër ndjenjat dhe do bèni edhe disa gjeste romantíke. Ju beqárët do e keni të nèvojshme të qëndroni në qetësi sot dhe të mòs hídhni asnjë hap. Në pùnë ambicia do shtohèt edhe më shumë ashtu si sensi i organizímit. Do dini si të reagoni shpèjt edhe në rastet e vèshtíra. Sektori i financave do jetë i privilegjuar dhe gjèndja do jetë shumë e mirë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments