Keto 3 shenja do bèhen me Kontrata pune/ Zonja Mèri lumturon keto shenja hòròskòpi

Dashi Hënën do e keni aleatin më të fòrtë gjatë kësáj dite. Çdo gjë ka për t’iu ecur më së miri nëse nuk i kùndèrshtoni të tjerët pa logjíkuar. Për ju që jeni në një lídhje çdo gjë do shkòjë më së miri. Secili nga partneret do përgatisë surpriza për tjetrin dhe në mbrëmje emocionet do árríjnë kùlmin.

Ju beqárët edhe pse nuk do keni ndrýshime të statusit do jeni optimistë. Miqtë nuk do iu lënë të mërzíteni për asnjë moment. Në pùnë mùnd të keni edhe disa vonesa, por nuk dùhèt të acároheni. Kush duron fiton. Për shkák të shpenzímeve të tejskajshme që do bèni, financat do jenë dèlíkate.

Demi Herë pas here do e hùmbisni arsyen gjatë kësáj dite dhe mùnd të bèni gjëra që në periudhá të zakonshme nuk do i bènit. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që dëshira sèksuale të shtohèt. Do kaloni momente të paharrùara pranë atij që dashuroni. Ju beqárët nga ana tjetër dùhèt të trègòheni të durùar dhe të mòs mèrrni vendime të pamenduara.

Në pùnë do keni më shumë besim tek vetja dhe do jeni akòma më të përgjegjshëm. Sot do dini të menaxhoni edhe ndonjë të paprítur të pakëndshme. Sipas Dritare.net, në planin financiar dùhèt të bèni kursime të mëdhá nëse doni t’ia dilni. Familjarët do iu gjènden pranë dhe do iu ndíhmojnë pafùndësisht.

Binjakët Gjatë gjíthë kësáj dite nuk do jeni të qetë dhe do druheni të krýeni nègòciata. Fríka e lèndimit nuk do ju lejojë të hídhni hapa. Ju të dashurùarit do jeni shumë dýshues për partnerin dhe shpeshherë do mendoni se ai ju trádhton.

Mos bèni asgjë pa qenë të sígùrt sepse do ta lèndoni tjetrin dhe do shkátërroni gjíthçka që keni ndërtuar deri më sot. Nëse jeni vetëm do festoni me miqtë më të ngushtë dhe nuk do mendoni aspak për dashùrinë. Në pùnë do jeni shumë kompetèntë dhe do i kënaqni eprorët me árrítjet. Mùndet të mèrrni edhe një promocion që as e kishít menduar. Financat do kenë pèrmírësime. Mùnd të bèni edhe ndonjë investim.

Gaforrja Dita e sotme do jetë më e qetë dhe më e këndshme. Do fílloni ose do përmbýllni disa projekte që i keni për zèmèr. Nëse kohët e fùndít keni pasur pasígùri në jetën tuaj në çift, sot do jeni më të sígùrt për atë që doni. Mos keni druajte t’ia shprèhni partnerit gjíthçka që mendoni. Ju beqárët dùhèt të përgatiteni për surpriza të këndshme.

Ka mùndësi të fílloni edhe një histori të bukur dashùrie ashtu si e keni ëndèrrùar. Në pùnë do e fòrconi akòma më shumë pozícionin që keni dhe askush nuk do guxojë t’ua márrë atë. Shefat do ju kenë përzèmèr dhe do ju vlerësojnë për cdo gjë që do árríni. Plutoni do ndíkojë nègátivisht tek financat. Mos shpenzoni pa u menduar nëse nuk doni pròblème.

Luani Sot është dita e dùhur për të márrë vendime dhe për të ndrýshuar drejtimet në çdo fùshë. Guxoni dhe keni për të fituar. Më në fùnd juve që jeni në një lídhje do i zgjídhni mòsmárrëveshjet që keni pasur dhe do ndiheni më të qetë.

Do flisni edhe për tema dèlíkate që díkur as nuk keni guxuar t’i mendoni. Ju beqárët do e keni të vèshtírë ta gjèni shpirtin binjak edhe pse do mùndoheni mjaft. Në pùnë do i jepni shumë prioritet gjíthckaje dhe nuk do ju trembin aspak vèshtírësitë që do kaloni. Në planin financiar mùnd të lindin pròblème të vogla sepse nuk do i rezístoni tùndímit për shpenzíme.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite do keni nèvojë për mbështètje për të ecur párá dhe për të bërë disa zgjèdhje. Ekzíston edhe rrezíku për ndonjë moment konfuzíoni. Fale mbështètjes që do iu japë Dielli dhe Hëna ju të dashurùarit do keni mùndësi ta stabilizoni jetën.

Ai që keni në krah është mashkùlli i jetës suaj kështu që ia vlen të bèni ndonjë tolerim të vogël. Ju beqárët do keni tákimin që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Zemra do iu rráhë shumë fòrt. Puna nuk do ju kënaqë dhe do fílloni të kèrkoni një post të ri. Do ju dùhèt pak më shumë energjí, por ju mùnd t’ia dilni. Financat do kenë pèrmírësime. Kujdes, kjo nuk do të thotë që iu të fílloni mènjèherë shpenzímet.

Peshorja Fati nuk do ju buzèqeshë shumë gjatë kësáj dite dhe ka rrezík që ëndrrat të mòs iu realizohen. Nëse jeni në një lídhje do keni debáte të zjárrta me partnerin dhe do lèndoheni. Do vèndòset distanca dhe ka gjasa që lídhja të ftohèt ndjèshëm.

Beqárët nga ana tjetër nuk dùhèt të keni fríkë të dilni nëpër tákime. Askush nuk iu detýron të mèrrni vendime të padëshirùara kështu që shfrytëzojini rastet. Në pùnë, cilado qoftë fùsha juaj e veprimit, gjërat nuk kanë për të qenë të lehta. Kujdes nga konkurrènca që nuk dùket. Në planin financiar bèni kùjdès nga influenca nègátive e planetëve dhe mòs shpenzoni pa u menduar.

Akrepi Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësáj dite dùhèt të reflektoni párá se të shprèheni. Mùnd të keni edhe kùndèrshtime, por nuk dùhèt të dòrèzoheni. Ju që keni një lídhje do bèni gjíthçka që ta pèrmírësoni ambíentin dhe të ndiheni më mire. Me pak pèrpjèkje dhe përkushtim do ia árríni. Nëse jeni ende vetëm nuk do keni mùndësi as sot ta ndrýshoni statusín.

Gjithsesi shpresa nuk dùhèt hùmbur për asnjë moment dhe sytë dùhen bërë katër. Në pùnë do ju pëlqejnë çështjet me të cilat do mèrrèni, por do ndiheni shpesh në strès dhe mèrak. Në planin financiar ka ardhùr koha për të bërë investimet e mëdhá. Do árríni suksesín e dëshirùar dhe do gëzoheni.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do keni tendencë të flisni shpèjt dhe kjo gjë mùnd të shkáktojë disa kèqkuptime të padëshirùara. Mùndohuni të trègòheni të kùjdèsshëm. Për sa iu përket çështjeve të zèmrës për ju të dashurùarit, gjíthçka do ndrýshojë. Do keni më tepër nèvojë për qetësi dhe do bèni më shumë tolerime sesa mendonit.

Ju beqárët do keni një mùndësi të mirë për të pasur tákimin e ëndrrave kështu që mòs e hùmbni rastin. Në pùnë ambicia nuk do shtèrojë asnjë moment. Ju do fíksoni disa qèllime dhe nuk do ndáleni së bëri çdo pèrpjèkje. Sado të mùndohen t’iu bllokojnë, nuk do ja dalin dot. Në planin financiar do jeni me fat dhe çdo gjë do rrjèdhë sipas páráshíkimeve. Nuk keni për çfarë të shqètësoheni.

Bricjapi Herë pas here mùnd të bèheni edhe nèrvòzè gjatë kësáj dite, por do dini si të qetësoheni dhe si të ndálni prèsionin. Për ju që keni një lídhje, ndíkimi i Venusit do jetë mjaft pozítiv. Klima do jetë më e ngrohtë dhe më hármoníke sesa ju e mendonit.

Nëse jeni beqárë do bèni mirë të kaloni më shumë kohë me miqtë dhe jo të kèrkoni dashùrinë. Nuk do jeni të favorizuar në këtë sektor. Për pùnën ka për të qenë një ditë vendimtare. Do i realizoni një e nga një të gjítha objektivat dhe do ndiheni më krènarë për veten. Shefat mùndet edhe t’iu lavdërojnë párá të gjíthëve. Në planin financiar do jetë Urani ai që do iu ndíhmojë ta pèrmírësoni situatën.

Ujori Nën ndíkimin e Hënës dhe Mërkùrit ka rrezík të përballeni me konflíkte gjatë kësáj dite. Do jeni impuslivë dhe do thoni gjëra të pamenduara. Ju që keni një lídhje do jeni shumë të ngarkuar me pùnë dhe nuk do i kushtoni rèndësínë e dùhur atij që keni në krah.

Nëse flisni dhe ja sqároni situatën ai edhe mùnd t’iu kuptojë. Për ju beqárët ka shumë gjasa të mbárojë vetmia. Personi që do tákoni do iu bëjë të drithëroheni. Në pùnë do vazhdoni ta bèni me pasion atë që keni nisur dhe do keni sukses të garantuar. Do keni kurajën të përballeni me të gjítha sfídat që do ju dalin párá. Me financat mòs u trègòni të pamatur sepse do keni goxha pròblème më vonë.

Peshqít Gjatë kësáj dite do keni shumë gjëra më të rèndësishme për të bërë sesa të mèrrèni me çështje pa vlerë. Ju të dashurùarit do jeni shumë sensuale dhe partneri do ketë dëshirë t’iu mbájë gjatë gjíthë kohës pranë.

Përkëdheljet dhe ngrohtësia e tij do t’ju bëjnë të ndiheni si në párájsë. Ju beqárët do kèrkoni pa pùshim personin ideal, por më kòt. As sot nuk ka për të qenë dita me fat. Në pùnë Dielli do sjellë të reja. Pavárësisht kushteve të vèshtíra ju do árríni të përmbùshni objektivat dhe do ju trègòni të gjíthëve sesa vleni. Plutoni do ndíkojë mjaft në sektorin e financave. Kujdes me vendimet që do mèrrni nëse nuk doni të keni pròblème të mëdhá.

Leave a Comment