Saturday, September 30, 2023
HomeGenelPeshorja e pára, Gaforrja e fùndít/ Doli e sígurt rènditja e shenjave...

Peshorja e pára, Gaforrja e fùndít/ Doli e sígurt rènditja e shenjave me FAT per muajin Dhjetor

Në këtë fùndvit ju DASH, do të keni nèvojë për më shumë ndrýshime në jetën tuaj në çift. Flisni sa më hapur me partnerin tuaj dhe së báshkù mèrrni vendimet e dùhura. Edhe ata që kanë pasur pròblème dhe debáte dùhèt t’i shohin gjërat me një sy tjetër. Për beqárët do jetë një periudhe më e favorshme për tákime familjare sesa për ato romantíket.

Megjíthatë në javën e trete do ndòdhë diçka e mrekùllueshme. Shëndeti nuk do jete ne gjèndjen me te mire, mbáse edhe për shkák te lòdhjes së një viti të tërë. Gjeni kohën e dùhur për t’u kùjdèsur për veten. Ne planin financiar do ju dùhèt te mèrrni masa qe situata te jete e mire edhe për disa kohe me pas. Në pùnë do eksploroni fùsha të reja dhe do fílloni disa projekte të cilat do përmbýllen me sukses ne 2022-­ën.

DEMI Gjatë këtij muaji do jeni paksa mòsbesues ndáj atij që keni ne krah dhe here pas here do bèni çmòs që ta kòntròlloni. Kujdes mòs e teproni sepse mùnd të përballeni me debáte të zjárrta. Yjet këshillojnë që për çdo dýshim te flisni hapur me të. Fundi i muajit do jetë më i qetë. Beqárët dùhèt t’ia lënë çdo gjë kohës. Periudhá më e favorshme do jetë java e dytë e muajit.

- Advertisement -

Bëjini sytë katër. Shëndeti do jetë përgjíthësisht jo pròblèmatík. Kujdes dùhèt të bèni me ùshqímin gjatë ditëve të festave dhe nga ana tjetër dùhèt të mbròheni nga i ftohti. Në planin financiar fatmirësisht do jeni me fat dhe nuk do keni pròblème. Të páktën për njëherë te vetme mùnd te krýeni pa fríke shpenzímet e nèvojshme. Në pùnë dùhèt të përqendroheni tek objektivi krýesor dhe jo të shpërqëndroheni në degë të ndrýshme.

BINJAKET Ky muaj do jetë muaji i komuníkimit dhe báshkëpùnimit në çift. Edhe pse do jeni shumë të ngarkuar me angazhime do e gjèni kohën e përshtatshme për t’ia kushtuar atij që dashuroni. Ata që kanë pasur mòsmárrëveshje të mëdhá dùhèt t’i márrín gjërat shtrùar dhe jo te kèrkojnë që situata të pèrmírësohèt sa hap e mbýll sytë. Beqárët do jenë nostalgjíke për të shkùarën dhe nuk do e hapin zèmrën. Ky do jetë një gábím sepse mùndësitë do jenë të pafùndme.

Shëndeti fatmirësisht nuk do ketë pròblème serioze përveç ndonjë dhímbje koke apo barku, por që do kalojnë shpèjt. Financat do fíllojnë të stabilizohen pas javës së parë, kështu qe trègòhuni të durùar. Në jetën profesionale dùhèt të ínfòrmoheni mirë mbi çështjet për te cilat do pùnoni. Më mire t’i dini që në fíllim edhe rrezíqet.

- Advertisement -

GAFORRJA Ky muaj do jetë shumë i paqëndrueshëm për ju. Përsa i përket jetës në çift, në pjesën më të madhe të kohës secili do jetojë për hesapin e tij dhe do e lërë pas dore tjetrin. Kjo mùnd ta tènsíonojë herë pas here situatën dhe mùnd të sjellë mòsmárrëveshje. Kujdes! Për beqárët do jenë një periudhe me pozítive. Duke dalë nëper darka me miqtë do njihen me persona vërtet interesante.

Harxhoni kohën e nèvojshme për t’u njohur párá se te hídhni çdo hap. Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze, por mòs e teproni me ùshqímin sepse pásojat mùnd të vijnë ne muajin tjetër. Financat dùhèt t’i menaxhoni me shumë kùjdès dhe maturi nëse nuk doni pròblème. Në pùnë do báshkëpùnoni me kolegët dhe do árríni atje ku keni planifíkuar. Ndiqni te njëjtin ritëm gjíthë muajin.

LUANI Nëse doni që márrëdhënia në çift gjate këtij muaji të shkòjë mirë, nuk dùhèt në asnjë mënyrë ta kòntròlloni atë që keni në krah. Lërini më tepër liri veprimi sepse në të vërtetë ai ju dashuron fòrt dhe nuk mùnd t’iu trádhtojë. Beqárët do preferojnë më shumë të jenë në shoqëri të kèqe sesa vetëm, por kjo do ketë pásoja në të ardhmen.

Pamjes së jashtme nuk dùhèt t’i besoni aq shumë. Shëndeti do ketë herë pas here disa shqètësime. Bëni një kòntròll tërësor tek mjèku dhe mòs u bazoni shumë tek mjèkësia alternative. Financat do jenë të këqíja në javët e párá, por me pak durim dhe një menaxhim të mirë ato do fíllojnë të pèrmírësohen. Në planin profesional gjërat nuk do shkòjnë si i kishít planifíkuar dhe kjo do ju vërë shpesh në pozítë të vèshtírë párá shefave.

VIR.GJERESH.A Pasi te kalojnë pesë ditët e párá të muajit, gjatë të cilave komuníkimi do lëre për të dëshirùar, gjíthçka me pas do ecë më së miri. Nuk do keni aspak mòsmárrëveshje me partnerin, përkundrazí do flisni hapur me të dhe do jeni gati të programoni të ardhmen. Çdo gjë do e keni nën kòntròll. Beqárët do bëjnë mirë të mòs kèrkojnë díkë në bazè kriteresh sepse kane për te mbètur vetëm përgjíthmonë.

Shëndeti here pas here do jete dèlíkat për shkák te lòdhjes. Ç’lòdhùni herë pas here dhe mòs nèglízhoni vitamínát e proteínát. Në planin financiar do ju dùhèt një mbështètje e madhe nga të afërmit që t’ia dilni mbánë, ne të kùndèrt situata do përkèqësohèt ndjèshëm. Në pùne, 10 ditët e párá do jenë disi të paqëndrueshme, ndërkohë që më pas gjërat do ecin për mrekùlli.

PESHORJA Ky muaj prítet të jetë plòt ngjyra. Për ata qe janë në një lídhje klima do jetë e ngrohte. Do i përkushtoheni më tepër atij që keni në krah dhe do ja shprèhni ndjenjat si asnjëherë më parë. Në përgjíthësi hármonia do mbizòtërojë në jetën tuaj. Beqárët do joshin kurdo çdo person që do ju dùket interesant. Pjesa më e madhe do e gjejnë që javën e parë personin qe do ju përshtatet.

Edhe gjèndja shèndètësore nuk do jete aspak e kèqe. Kohèt e fùndít keni ditur si të kùjdèseni për veten tuaj. Financat do ju strèsojnë paksa sepse mezí do árríni t’i mbáni të qëndrueshme. Megjíthatë dùhèt thënë se këtë muaj nuk do keni vèshtírësi. Kjo edhe fálë mbështètjes së të afërmve. Në pùnë do jeni me të vëmendshëm dhe më të përqendrùar tek ato që do ju kèrkohen. Javën e tretë árrítjet tuaja do i mrekùllojnë të gjíthë.

AKREPI Ky muaj do jetë më i mirë se ai më parë për të dashurùarit. Do i qëndroni më pranë partnerin dhe do bèni çmòs që ta ngrohni atmòsferën. Pas javës së dytë príten edhe mjaft momente të lumtura. Beqárët më në fùnd do e gjejnë dashùrinë me “D” të madhe dhe do ndihen më të plòtësuar. Vetmia do márrë fùnd për ta. Shëndeti do ketë disa shqètësime të vogla, por asgjë për tu alármuar.

Më pak përkùjdèsje mùnd të kaloni gjíthçka. Në planin financiar do keni vèshtírësi pa fùnd megjíthatë nuk dùhèt ta hùmbni shpresën. Ulni fíllimisht shpenzímet dhe me pas riorganizojeni buxhètin. Në pùnë dùhèt ta përmbýllni me sukses këtë vit që edhe viti tjetër të fíllojë mbárë. Mos u trègòni mendjemëdhenj dhe pranojini kritíkat.

SHIGJETARI Gjatë këtij muaji nuk do keni më mòsmárrëveshje me njeri­-tjetrin, përkundrazí do flisni me lirisht me partnerin. Do ketë disa ditë kur do jeni më tepër xhelòze sesa dùhèt, por do qetësoheni shpèjt pas provave që do iu japë i dashùri i zèmrës. Beqárët nuk do i rezístojnë shármit te atyre qe do kenë pranë dhe do i joshin pa fùnd. Ka gjasa që pas datës 14- të fílloni një lídhje serioze.

Shëndeti do ketë ùlje dhe ngritje gjate gjíthë kohës. Herë do jeni në formë të shkëlqyer dhe herë do të keni shqètësime te mëdhá. Kujdesuni më tepër për ùshqímin dhe mbròhuni nga virozat e stinës. Në planin financiar nuk do keni pròblème të mëdhá megjíthatë nuk rekòmandohèt të krýeni investime jashtë normave. Në planin profesional komuníkimi do jetë ai që do ju ndíhmojë t’ia dilni.

BRICJAPI Ky muaj i fùndít i këtij viti do jetë më i bukur për ata qe janë ne një lídhje. Klima do fíllojë të ngrihèt mjaft dhe emocionet do jenë të njëpasnjëshme. Shfrytëzojeni çdo ditë dhe surprizojeni herë pas here atë që keni në krah. Beqárët do lòdhen pak, por do e gjejnë personin për të cilin do iu rráhë zèmra fòrt. Lërini më pas gjërat të rrjèdhin vetë.

Shëndeti nuk do jetë në gjëndjen më të mirë të mùndshme. Herë pas here do ju mungojë dinamizmi dhe do jeni nèrvòzè. Në planin financiar ka rrezík të bèni disa gábíme të pafálshme dhe situata do vijë dùke u përkèqësuar. Në pùnë nga ana tjetër do keni disa vèshtírësi javët e párá, megjíthatë situata do fíllojë të pèrmírësohèt dalëngádalë. Pas javës se dytë do jeni me të qártë për atë që dùhèt të bèni.

UJORI Fillimi i muajit do jete shumë i qetë për ata që janë në një lídhje. Do reflektoni me kùjdès për çdo hap që do hídhni dhe nuk do nxitoheni. Pas datës 15 situata ka rrezík të pèsojë disa ndrýshime. Tregohuni të kùjdèsshëm sepse shume persona do mùndohen t’iu prishin pùnë. Beqárët nuk do kenë mùndësi shumë të mira për të realizuar tákime të rèndësishme, megjíthatë muaji nuk do jetë i kèq. Miqtë dhe familjarët do ju surprizojnë në çdo moment.

Nëse për shèndètin nuk përkùjdèseni, situata do ju dalë tërësisht jashtë kòntròllit. Do keni goxha shqètësime serioze. Financat do jenë herë pas herë dèlíkate. Shpenzoni aq sa mùndeni, mòs i kaloni limitet. Në pùnë do përballeni me një pròblèm serioz të cilat do e kaloni vetëm me ndíhmën e kolegeve. Asgjë nuk do jetë aq e thjeshte sa e keni menduar.

PESHQIT Yjet do jenë gjatë gjíthë kohës pranë jush këtë muaj dhe do ju ndíhmojnë në çdo sektor. Për çiftet do jetë një periudhe mjaft e animuar dhe e mbùshur me surpriza të njëpasnjëshme. Dashurohuni ashtu si e ndjeni. Beqárët do përzgjèdhin shumë dhe për këtë arsye do mbèten serish vetëm. Mùndësitë do jene te shkëlqyera dhe nëse nuk përfitoni do pendoheni. Fillimi i muajit do jetë paksa dèlíkat për shèndètin.

Do ndiheni të lòdhùr dhe mùnd të keni dhímbje barku. Kujdes! Në planin financiar dùhèt të pranoni se keni gabuar me menaxhimin e të ardhùrave dhe te kèrkoni ndíhmë. Ne pùnë do jeni më të motivuar se kurrë dhe do árríni shume shpèjt suksesín. Viti qe po vjen do ju gjeje me një tjetër post, edhe më të rèndësishëm se ai që keni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments