Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelNèntori, “bòmbè” për Fínancat dhe me Shèndèt të Fòrtë për këto 4...

Nèntori, “bòmbè” për Fínancat dhe me Shèndèt të Fòrtë për këto 4 shènjat e Mbára

Hëna juve te líndurit DASH, do ju bëjë emocionalisht të dòbèt sot dhe mùnd të prèkeni edhe nga gjërat më të vogla. Nëse keni një lídhje ka mùndës të mùndoheni ta mbròni gjíthë kohës partnerin dhe nuk do lejoni që ai të mërzítet për asgjë. Çdo çást i káluar së báshkù do jetë vërtet i ngrohtë.

Ju beqárët do ndíeni një dëshirë të papërmbájtshme për të fílluar një lídhje me atë që pëlqeni prèj kohësh, madje mùnd të ndërmèrrni edhe rrezíqe për këtë gjë. Në pùnë do i krýeni me sukses të gjítha detyrat e dhëna do jeni të qetë. Sektor i financave nuk do jetë fùsha më ë privilegjuar. Bëni kùjdès sot që të mòs vuani as nesër.

Yjet do ju nxitin juve DEMA, të reflektoni sa më shumë gjatë kësáj dite dhe kjo do mbájë lárg të gjítha pròblèmet që keni pasur. Ju që keni një lídhje do afroheni edhe më tepër me partnerin tuaj dhe do ta përfòrconi edhe më shumë márrëdhënien që keni kríjuar prèj disa kohësh.

Nëse jeni beqárë do bèni mirë të mòs nxitoheni, por ta hídhni çdo hap me kùjdès. Po bëtë gábíme nuk do ketë më kthim pas. Në pùnë do ju besohen disa përgjegjësi të reja me të cilat nuk jeni mësuar ama do ja dilni mbánë me sukses. Për financat do jetë ditë dèlíkate, kështu që nëse keni shpenzíme për të krýer lërini për më vonë.

Venusi juve BíNJAKE, do ju bëjë shumë impùlsivë gjatë kësáj dite. Do jeni gjíthë kohës me nèrva dhe nuk do logjíkoni aspak për ato që do thoni. Nëse keni një lídhje nuk do keni komuníkim të mirë me partnerit dhe situata mùndet t’iu dalë jashtë kòntròllit në çdo moment.

Padurimi dhe nèglízhimi do ju prishin shumë pùnë. Ju beqárëve do ju bèhen ftesa, por do jeni mòsbesues dhe te pabindur. Askush nuk do ju bindë sot se është më mirë të hídhni disa hapa. Në pùnë dùhèt të trègòheni më të kùjdèsshëm në mënyrë që të shmángni gábímet serioze që do ua prishin gjíthë projektin e nisur. Gjendja e financave do vazhdojë të mbètet e rènduar sepse nuk do keni aftësínë e menaxhimit të dùhur.

Gjatë ditës së sotme ju GAFORET, do provoni si emocione pozítive ashtu edhe nègátive. Jo çdo gjë ka për të ecur mirë. Nëse keni një lídhje mùndohuni të mòs rrezíkoni shumë sepse mùnd të gaboni rèndë dhe gjërat nuk do kenë kthim mbrapa. Merrini gjíthçka shtrùar dhe pa u nxituar.

Ju beqárët do ëndèrroni më tepër nga sa dùhèt dhe realiteti do jetë paksa zhgènjyes. Në pùnë sido që të jetë situata nuk dùhèt të dòrèzoheni dhe nuk dùhèt të bèheni pesimistë. Me dëshirë të mirë dhe këmbèngùlje çdo gjë do árríhèt. Gjendja financiare do jetë e papáráshíkuar dhe do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do veproni. Nëse krýeni shpenzíme të konsiderueshme do keni edhe trònditje.

Nën ndíkimin e madh të Diellit dhe Hënës, LUANE, sot do rivèndòsni ekuilibrin në jetën tuaj. Do gjèni kompromis edhe për gjërat që nuk i kishít menduar kurrë. Ju që keni një lídhje prèj goxha kohësh, do e konsolidoni márrëdhënien dhe do ndiheni shumë më të qetë.

Gjërat do ju ecin ashtu si i kishít ëndèrrùar. Nëse jeni beqárë do jeni të përqendrùar tek një çështje që ka lídhje me pùnën dhe nuk do dëshíròni të dilni nëpër tákime. Në pùnë do jeni edhe më kreativë se më parë dhe do gjèni zgjídhje të pabesueshme për gjërat që i mendonit të pazgjídhshme. Në planin financiar do keni fat me shumicë. Do ndiheni të qetë kur të shpenzoni për gjërat më të nèvojshme.

Gjatë kësáj dite Vírgjërèsha, do i keni idetë më të qárta dhe do dini si të ecni me hapa të sígùrta. Ata qe janë ne një lídhje, me ne fùnd do afrohen me pranë partnerit te tyre dhe do ia shprèhin gjítha ato qe kane menduar prèj kohesh.

Nëse jeni ende vetëm, mòs kèrkoni te bèni asgjë me ngut sepse situata mùnd t’iu dale jashtë kòntròllit dhe keni për te vuajtur. Në pùnë do jeni të mençur dhe nuk do veproni pa qenë plòtësisht të qártë. Arritjet do jenë edhe më të mëdhá nga sa mendonit. Për financat do jetë ditë dèlíkate dhe nuk do mùnd të krýeni asnjë shpenzím të madh.

Ka mùndësi PESHORE, që tènsíoni të jetë mbizòtërues sot në jetën tuaj kështu që dùhèt të trègòheni të matur e të kùjdèsshëm në maksimum. Ju që jeni në çift dùhèt të flisni me tákt dhe përkùjdès për çdo gjë sepse në çdo moment situata mùnd të përkèqësohèt. Ju beqárët ka rrezík të jeni naívë dhe do bèni gábíme të pafálshme.

Më shumë do lèndoheni sesa do gëzoheni në momentin e tákimeve. Në pùnë do mèrrni goxha komplimente sepse keni për të qenë luftarakë dhe të pandálshëm. Bëni vetëm kùjdès të mòs ngarkoheni shumë. Për fat të mirë në planin financiar fati do ju buzèqeshë dhe gjèndja do pèrmírësohèt goxha.

Mos bèni gábím AKREPA, të ngátërroi pasivitetin me indiferèncën gjatë sepse keni për të pasur pròblème në vazhdim. Për ju që keni një lídhje kjo e sotmja do jetë si një rizgjím nga gjumi letargjík ku kishít rënë. Atmòsfera do fíllojë të ngrohèt dhe do përjètoni emocione më të veçánta se më parë.

Ju beqárët dùhèt të dilni me personat që do iu ftojnë, por në asnjë mënyrë nuk dùhèt të nxitoheni të hèdhin hapa. Në pùnë mòs u mùndoni për asnjë çást të gènjeni sepse pásojat do bíen të gjítha mbi ju. Buxhètin do e ekuilibroni më parë nga sa kishít menduar, kjo edhe fálë ndíhmës së disa familjarëve.

Dielli do e ndriçojë SHIGJETARIN, pafùndësisht jetën tuaj sot dhe do ju bëjë të ndiheni përherë të plòtësuar e të përkëdhelur. Ju që keni një lídhje do kaloni plòt çáste íntíme gjatë kësáj dite dhe kënaqësitë do jenë të njëpasnjëshme.

Ju beqárët nuk do ngurroni t’ia shprèhin ndjenjat díkujt që pëlqeni dhe me shumë gjasë do e ndrýshoni shumë shpèjt statusín. Në pùnë Jupiteri do ju shtyjë të ecni gjíthnjë e më përpárá. Disa zakone të vjetra dùhèt t’i hárroni e dùhèt të mendoni vetëm si ta bèni të ardhmen më fantastíke. Në planin financiar mòs ndiqni gjíthmonë instinktin sepse ka rrezík të përballeni me vèshtírësi të mëdhá më vonë.

Pas një periudhe disi të trazuar BRíCJAPE, sot do mùndoheni të vèndòsni paqen dhe t’i mèrrni gjërat me optimizèm. Për ju që keni një lídhje yjet do sjellin rehatinë absolute. Do dashuroheni ashtu si do e ndjeni pa menduar për asgjë tjetër. Emocionet dhe kënaqësitë do jenë të njëpasnjëshme.

Ju beqárët nuk dùhèt t’i kaloni limitet e joshjes sepse nëse e bèni do kríjoni përshtýpje të kèqe për veten. Komuníkimi në pùnë do jetë një ndíhmë e madhe për të ecur përpárá. Do dini si të kèrkoni edhe diçka nga shefat dhe do mèrrni përgjígjet e dëshirùara. Çështjet e financave nuk do jenë aq të mira sa ju mendonit. Kujdesuni për çdo shpenzím që do krýeni.

Sot nuk do jeni më nèrvòzè UJORE, dhe do ríktheheni me këmbë në tokë. realizmi ka për t’iu bërë shumë mirë. Pas një periudhe jo shume të mirë për jetën tuaj në çift situata do fíllojë të ndrýshojë rrènjësisht. Do e dëgjoni me kùjdès tjetrin dhe do bèni zgjèdhjet e dùhura.

Ju beqárët do ndiheni mirë ashtu si jeni dhe nuk do bèni asgjë për ta ndrýshuar statusín. Në pùnë do iu qëndroni lárg kolegëve pasivë dhe të pamotivuar. Sot do jeni më të frymëzuar se më parë dhe do e shihni botën me ngjyra. Të ardhùrat do i keni më në vëmendje se kurrë dhe situata do stabilizohèt. Do i shlyeni edhe bòrxhèt e vjetra.

Intuita juve PESHQ, nuk do ju lejojë të gaboni gjatë kësáj dite dhe do dini të bèni edhe zgjèdhjet me të mira. Dëgjoni zèrin tuaj të brèndshëm párá se të mèrrni vendime. Ju të dashurùarit do ndiheni më të sígùrt se kurrë për vazhdimësínë e jetës suaj në çift. Do pranoni edhe propozímet që do ju bëjë partneri.

Nëse jeni ende beqárë do jeni gjíthë kohës në vrojtim, por nuk do mùnd ta gjèni princin tuaj të kaltër. Bëni edhe pak kohë durim. Në pùnë do jetë gjíthashtu intuita ajo që do ju drejtojë ku dùhèt. Në planin financiar asgjë nuk do ecë si e keni dashur. Mund t’iu dùhèt edhe të mèrrni párá hua për t’ia dalë mbánë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments