Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelShenjat qe do kene fat pergjíthmone, Keto jane 3 qe do kene...

Shenjat qe do kene fat pergjíthmone, Keto jane 3 qe do kene kthese 180 grade

Astrologu Jorgo Pùlla në një intervistë për emisionin “Rreze Dielli’’ ka bërë páráshíkimin javor të hòròskòpit nga data e sotme e deri me 15 dhjetor dùke páráshíkuar një javë të mirë për të gjítha shenjat.

“Kjo javë do të jetë shumë e mirë në përgjíthësi për të gjítha shenjat dhe pa pròblème. Do të jetë një javë ku gábímet e së shkùarës do të kenë mùndësi të rregùllohen. Ndryshime të mëdhá me ndíkime pozítive príten për të gjítha shenjat

Shenjat më të favorizuara janë Gaforre,  Binjakët dhe Demi. Më të vemendshëm, lárg kredive dhe çështjeve ekonomíke dùhèt të trègòhen Ujori, Akrepi dhe Luani.

- Advertisement -

Dashi Duket se në këtë periudhë jeni konkurrènt më vetveten. Mùndësi të mëdhá do të ketë 10-ditëshi i dytë, dùke qenë më i favorizuar.  Çështje juridíke do të márrín zgjídhje. Sa i tákon fùshës sentimentale fokusi do të jetë tek lídhjet me pròblème. Të mërkurën dhe të enjten është ditë e mirë për diskutime me  mùndësi pozítive si në fùshën shpirtërore ashtu dhe në atë ekonomíke.

Demi Mùnd të themi se do të jetë një javë e dobishme në familje.  Fokusi më i madh do të jenë udhëtimet.  Kjo javë është vendimtare për kòntráta pùne. Në fùshën sentimentale lídhjet me Ujor dhe Peshore janë pozítive.  Një mùndësi e re do t’ju vijë në fùshën e pùnës.  Mùnd të keni lèvízje për mirë në pùne, mbáse në  profilin që ju tákon.

Binjakët Dhjetë ditëshi i tretë dùhèt të trègòjë  kùjdès në vendim márrje për çështje pùne. Dita e sotme do të jetë ditë e mirë për bisedime sidomòs pasdite për mbýllje kòntrátash. Në fùshën shpirtërore lídhjet me Bricjap dhe Vírgjëreshë dùken se janë më pozítive. Dita e enjte dhe e premte ditë më të favorizuara për dhënie provimesh. Një pròblèm i párá 2 muajve do të márrë zgjídhje përgjatë kësáj jave.

- Advertisement -

Gaforrja Ndíkimi i Diellit në trekëndësh në Jupiter do të sjellë ndíkime pozítive. Mùnd të keni një rritje në detyrë.  Mùndësi ideale për të árrítur majat,  ndáj mòs qëndroni gjatë kësáj jave në heshtje, zhvilloni tákime pasi është javë ideale me shánse shumë të mira për një vazhdimësi të mbárë.  Në fùshën sentimentale kùjdès, një debát me Peshqít mùnd të agravohèt, mòs përfshini të tretë në lídhjet tuaja.  Sot është një ditë ideale për zgjídhjen e një pròblèmi që ju shqètëson.

Luani Edhe pse keni patur pak vèshtírësi gjatë kësáj periudhe dùket se gjërat do të sistemohen. Vetëm dùhèt të trègòheni më të kùjdèsshëm në komuníkim. Dita e sotme dhe dita e Diel janë ditë shumë të favorizuara për investime dhe ortákëri. Në fùshën shpirtërore lídhje me Peshore pozítive.  Sa i tákon stabilizímit ekonomík është në dorën tuaj.

Vírgjëresha Doni të árríni të gjítha qèllimet që keni vèndòsur. Jeni këmbèngùlës pasi ky është muaj ideal dhe do të vazhdojë  dhe përgjatë muajit Korrík. Një ndrýshim në pùnë apo biznes është për mirë. Më të kùjdèsshëm trègòhuni në udhëtime,  kòntròlloni dokumentacionin dhe mòs i lini gjërat në moment të fùndít. Në fùshën shpirtërore të pa lídhùrit janë më të pa vèndòsurit, nuk dùhèt të mendohen 1000 herë.  Hidheni ju hapin të parët, një njohje e re do të jetë e mbárë.  Zhvillime të reja príten në  fùshën e biznesit.

Peshorja Dini shumë mirë se çfarë doni të bèni dhe çfarë doni të árríni.  Dita e martë është ditë e mirë për tákime. Ky është nje moment pozítiv për të stabilizuar anën ekonomíke dhe shpirtërore.  Moment ideal për të zgjídhùr një çështje.  Në fùshën sentimentale do të  keni vijueshmëri pozítive. Për të pa lídhùrit nje tákim apo një njohje e re mùnd të kthehèt në serioze.

Akrepi Jeni pak në mëdýshje për një ndrýshim pùne. Ditën e mërkurë mùnd të keni një komuníkim për ndrýshim pùne,  por mòs u shqètësoni, pasi ndrýshimi do të jetë pozítiv. Dhjetë ditëshi i parë dhe i tretë është më  i favorizuar.  Moment i mirë për të  zgjídhùr pròblème gjyqësore.  Fusha ekonomíke financiare vijon e stabilizuar. Nga një person i shenjës së  Luanit mud t’ju ofrohèt një biznes i cili do të rezùltojë fitimprurës.

Shigjetari Çështjet ekonomíke nuk janë sipas prítshmërisë tuaj, kùjdès me shpenzímet. Gjithashtu të vemendshëm trègòhuni me dokumentacionet e udhëtimeve. Një propozím për një  pùnë të dytë do t’ju vijë, por trègòhuni të  matur. Edhe pse mùnd të jetë një burim të ardhùrash nuk jeni në kohën e dùhur pasi mùnd të hùmbisni dhe pùnën e pare. Në fùshën shpirtërore lídhjet me Vírgjëreshë dhe sidomòs me Binjak janë mjaft pozítive. Tregohuni pak më të kùjdèsshëm me financat. Lidhjet sentimentale vazhdimësi ideale.

Bricjapi Muajt e fùndít keni qenë pak në dilemë në pùnë.  Është momenti të stabilizoni pùnët tuaja.  Keni gjíthshka në kòntròll, për ju vlen shprèhja “as nuk ka, as  nuk mbárohèt”.  Për Bricjapin kjo periudhë është mjaft e mirë me shumë mùndësi të reja dhe fitim prurëse. Në fùshën sentimentale keni patur pak pròblème, një ndarje dùket se do të ríkuperohèt dhe stabilizohèt.  Lidhjet me Peshore, Dem dhe Shigjetar janë ideale për vazhdimësínë.

Ujori Çështje pròblèmatíke në pùnë, në lídhje kòntrátash, apo në çështje lígjore.  Edhe pse do të jetë një javë e ngarkur çdo gjë do të stabilizohèt në pùnët tuaja, ndáj mòs u shqètësoheni.  Në fùshën shpirtërore lídhjet me Bricjap dhe Akrep janë më intensive, më të kùjdèsshëm në një lídhje me shenjën e Akrepit të 10-ditëshít të tretë.  Ríkuperimi ekonomíko- financiar është në dorën tuaj, pasi momenti ju favorizon.

Peshqít Shumë flitet dhe përflitet për komuníkimin tuaj në pùnë.  Një çështje që ju ka shqètësuar do të márrë zgjídhje gjatë kësáj jave. Një diskutim për një pùnë të pa paguar është momenti për t’a bëre tani dhe për të shkòqur gjërat.  Keni lindur për kárrierë, kjo periudhë ështe ideale për të zgjídhùr çdo gjë deri ditën e Diel. Në fùshën shpirtërore lídhjet me Bricjap dhe Shigjetar janë pozítive.  Stabilizími ekonomík do të vijojë deri në fùnd të Dhjetorit, edhe pse me ndrýshime të cilat do të jenë krýesisht pozítive.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments