“Kush e pèsoi, e pèsoi”! Alfrèd Cako nxjerr lájmin Nám, trègon per pasojat qe do vijne

Sido që të jetë gjèndja e jetën tuaj DASH, sot do jeni më të haur dhe të gatshëm për t’u mirëkuptuar më të gjíthë. Nëse keni një lídhje të dy me partnerin do bèni çmòs që ta pèrmírësoni situatën në çift. Edhe pse do keni shumë për të bërë, Venusi do ua lehtësojë paksa gjërat.

Nëse jeni ende beqárë, do jeni me ëndèrrimtarë se kurrë dhe do e presín princin e kaltër t’iu bjerë nga qíelli. Ky do jetë një gábím i madh. Po nuk kèrkuat vetë nuk keni për ta gjetur asnjëherë. Në pùnë dùhèt të mèrrni iniciativa për t’i káluar të gjítha pèngesat që do ju dalin párá. Ju mùnd t’ia dilni mbánë. Për sektorin financiar nuk do keni nèvojë të shqètësoheni sepse ai do jetë i mirë. Gjithsesi trègòhuni te matur me shpenzímet.

DEMI, Përgatituni shpirtërisht për një ditë shumë ndrýshe sot dhe të mbùshur me caste fantastíke. Neptuni, ai që kùjdèset më shumë për ndjenjat dhe planeti i romantizmit, do iu bëjë më euforíkë ju të dashurùarve. Mos hezítoni as të bèni ndonjë projekt për të ardhmen sepse gjíthçka do privilegjohèt.

Nëse jeni vetëm, paprítur, në një moment që nuk e prisnit, do gjèni shpirtin binjak. Mos i thoni jo nëse ai iu kèrkon një tákim. Sipas Hòròskòpi.vip në pùnë nuk do ju mungojë aspak motivimi për të ecur përpárá. Në planin financiar do keni shumë fat. Menaxhojeni mirë buxhètin dhe e nesërmja ka për të qenë akòma më e mirë.

BINJAKËT Sot do i kushtoni rèndësi të madhe jetës tuaj sòcíale dhe aspak profesionale. Nëse keni një lídhje Hòròskòpi.vip páráshíkon një ditë të këndshme, por pa ndonjë pasion të jashtëzakonshëm. Të páktën nuk do keni debáte dhe pròblème serioze.

Ju beqárët dùhèt të mèrrni kurajën dhe t’i shprèhni ndjenjat párá se díkush tjetër t’ua kalojë. Mos e lini t’iu íkë nga duart personi që pëlqeni. Në pùnë do keni zhvillime shumë të rèndësishme dhe kjo do jetë një arsye për të pranuar edhe një propozím që iu është bërë më parë. Në planin financiar dùhèt të mùndoheni thjesht të mbáni ekuilibrin, jo të keni pèrmírësime.

GAFORRJA Venusi do ju ndíhmojë ta shíkoni jetën me optimizèm sot. Do jeni në humor dhe do e keni më të lehtë komuníkimin me të tjerët. Nëse jeni në një lídhje do trègòheni shumë të vëmendshëm dhe të përkùjdèsur me partnerin.

Marrëdhënia juaj do jetë e shkëlqyer dhe do ju mbùshë me optimizèm. Ju beqárët do e adhùroni lirinë dhe pavárësínë që keni prandáj nuk do bèni asgjë hap për ta ndrýshuar. Në pùnë sjellja e disa báshkëpùnëtorëve do ju acárojë, por dùhèt të duroni. Vetëm ashtu keni për të árrítur atë që doni. Financat do jenë shumë më të mira se më parë.

LUANI Sot dùhèt thjesht ta kòntròlloni më shumë veten në mënyrë që gjërat t’iu ecin mirë. Hëna do të nxitë instinktin e pronësisë në çift. Do kèrkoni të drejtat tuaja në planin sentimental dhe do jeni edhe shumë xhelòzè. Kujdes mòs e teproni.

Për ju beqárët nuk prítet asgjë e veçántë gjatë kësáj dite. Bëni durim sepse përndrýshe vetëm sa do mërzítni veten. Në pùne do keni shumë ambicie, por do ju dùhèt më shumë këmbèngùlje dhe pa nxitje nga të tjerët. Financat do Jenë të ekuilibrùara. Nuk do fitoni në ndonjë lòtari, por edhe nuk do rrezíkoni asgjë. Kujdes vetëm nga Plutoni i cili do iu shtyjë te shpenzoni më shumë.

VIR GJËRESHA Sot do bèni të pamùndurën për të kríjuar një ditë sa më hármoníke dhe nuk do ju mbáni më mëri as atyre që ju kanë bërë kèq. Jeta juaj në çift prítet të jetë shumë e bukur. Gëzími juaj do të reflektohèt kudo. Mos hárroni se dashùria është si një lùle e brishtë për të cilën dùhèt të kùjdèseni me dèlíkatese.

Për ju beqárët do të fíllojë lumturia. Ju pret një tákim shumë i bukur gjatë të cilit do tákoni shpirtin tuaj binjak. Në pùnë dùhèt të jeni të durùar sepse po u nxituat keni për të pasur pròblème shumë më të mëdhá nga më parë. Financat do mbròhen mjaft nga planetët. Disa prèj jush mùnd të kenë edhe shtim të të ardhùrave.

PESHORJA Mërkùri dhe Plutoni do kùndèrshtojnë njëri-tjetrin sot dhe mùnd t’iu bëjnë edhe ju të paqártë. Nëse keni një lídhje, ndjenjat do jenë të thèlla, por një dýshim që keni mbi partnerin nuk do kalojë pa ua prishur ditën. Bëni kùjdès sepse ai po kèrkon thjesht t’iu bëjë pak xhelòzè.

Sipas Hòròskòp,, ju beqárët dùhèt të ndrýshoni paksa mënyrën tuaj të joshjes dhe dùhèt të trègòheni here herë edhe indiferènte. Do keni më shumë sukses në këtë mënyrë. Në pùnë do jeni të papërqendrùar dhe nuk do dini çfarë të bèni. Kujdes sepse po vazhduat kështu do përballeni me pròblème. Ditë plòt díell edhe për sektorin financiar. Bëni ato shpenzíme që kishít planifíkuar pa u strèsuar.

AKREPI Marsi nuk do ndíkojë shumë pozítivisht tek jeta juaj gjatë kësáj dite dhe mùnd t’iu nxitë të fùteni edhe nëpër debáte. Reflektoni dhe mùndohuni ta kòmandoni veten sepse gjërat mùnd t’iu ndërlíkohen. Nëse jeni në çift dùhèt të bèni kùjdès nga ndrýshimet e humorit.

Kjo mùnd të ndíkojë tek lídhja juaj. Mùndohuni edhe të mòs provokoni xhelòzínë e partnerit. Ju beqárët do tèrhíqeni shumë pas díkujt sot dhe do shpenzoni shumë lek për të qëndrùar pranë tij apo për t’i tèrhèqur vëmendjen. Në pùnë do keni ide shumë të mira dhe do ia dilni mbánë të realizoni disa nga projektet që keni bërë më herët. Me financat do keni fat, por gjíthsesi mòs ndërmèrrni më shumë rrezíqe sesa dùhèt.

SHIGJETARI Nëse kohët e fùndít jeni përballur me zhgènjime, sot situata do jetë e njëjtë dhe do jeni të mërzítur. Nëse jeni në një lídhje, jeta juaj do jetë e tènsíonuar. Do mùndoheni të impononi mendimet tuaja për gjíthçka dhe kjo nuk do i pëlqejë partnerit tuaj.

Ndr.yshoni táktíke sepse do keni pròblème më të mëdhá. Ju beqárët do jeni shumë joshës, por përsëri nuk do keni më shumë sesa një aventurë. Edhe në planin profesional do jetë një dite e zakonshme. Po nuk u treguat më lùftarake do mbèteni shumë mbrapa. Për sa iu përket financave, nuk dùhèt të mèrrni sot asnjë vendim të rèndësishëm. Qëndroni më vigjílentë se më pare dhe keni për ta parë që gjèndja do mbètet e mirë.

BRICJAPI sot do reflektoni gjatë dhe do vèndòsni të bèni disa ndrýshime të ecurisë së jetës vetëm që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Dashuria do shkòje për mrekùlli. Nëse keni një lídhje jeta juaj do jetë e qetë dhe sensuale, ndërsa ju beqárët do keni një tákim shumë të këndshëm.

Ku.jdes nga Jupiteri dhe Saturni të cilët mùnd t’iu bëjnë më naívë dhe më tepër romantíkë sesa dùhèt. Mos ëndèrroni shumë, por trègòhuni realistë. Në pùnë dùhèt të báshkëpùnoni me shumë me të tjerët që t’ia dilni. Edhe síkur disa të jenë mendjemëdhenj, mòs ua vini shumë veshin, por ecni përpárá. Në planin financiar nuk do keni pròblème. Tregohuni pak më të matur dhe çdo gjë do shkòjë për mrekùlli.

UJORI Hëna do jetë në të njëjtën linjë me Saturnin sot dhe do ju bëjë edhe më të mençur dhe më të matur. Nëse jeni në një lídhje gjërat do fíllojnë të bèhen edhe më serioze e do fílloni të mendoni për fejesa, martesa, báshkëjetesa ose fèmíjë.

Çdo moment do jetë i bukur. Ju beqárët do lárgoheni nga disa persona që keni pëlqyer díkur dhe do fílloni të kèrkoni një njeri me vlera dhe të sínqertë. Po bëtë shumë pèrpjèkje mùndet edhe të keni rezùltatet e párá. Në pùnë do gjèni zgjídhje për të gjítha pròblèmet dhe do ndiheni edhe më krènarë për veten. Shpenzímet do i krýeni me më shumë vrùll dhe kjo do ju rrezíkojë.

PESHQIT Hëna do ju ndíhmojë mjaft me projektet që do keni nëpër duar, do jeni më në humor dhe gjíthçka do ju fùnksíonoje si dùhèt. Venusi, dùke kùndèrshtuar edhe gjíthë planetët e tjerë, do iu sjellë më shumë báshkëpùnim në çift. Për pásojë dita prítet të jetë shumë e bukur dhe e ngrohtë. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mùndeni.

Për ju beqárët, dashùriçkat do jenë më të shumta se çdo herë tjetër. Edhe pse nuk do fílloni një lídhje serioze kënaqësia do jetë e madhe. Puna do ecë goxha përpárá dhe do sjellë përfitime në të ardhùra. Do ndiheni mirë për árrítjet. Paratë do jenë goxha më të mira dhe do mùnd të bèni edhe ndonjë shpenzím më tepër pa e vrárë shumë mendjen.

Leave a Comment