Monday, October 2, 2023
HomeGenelDashi i pari, Vírgjeresha e fùndít/ Kjo eshte rènditja e shenjave per...

Dashi i pari, Vírgjeresha e fùndít/ Kjo eshte rènditja e shenjave per muajin Dhjetor 2023

Në shumë ditë do ndiheni të ngarkuar dhe aspak mirë emocionalisht, megjíthatë do e shtýni javën. Kohët e fùndít keni pasur goxha debáte me të dashùrin tuaj të zèmrës dhe kjo klimë e tènsíonuar nuk iu pëlqen aspak. Humori i partnerit do ndrýshojë ashtu si edhe klima në çift.

Nëse jeni beqárë dhe tákoni díkë interesant mòs u ngutni për asgjë. Nëse ju dùhèt një këshillë kèrkojuani miqve. Kujdes me financat sepse po nuk e bëtë sot nesër do jetë shumë vonë. Shëndeti do shkòjë mirë dhe ju do jeni dinamíke. Gjithsesi mòs pùnoni shumë sepse do lòdheni. Në pùnë, Jupiteri do iu ndíhmojë të kaloni çdo pèngesë. Do árríni objektivat krýesore që i keni vënë vetes.

Demi Paragjýkime, mërzítje, debáte dhe konflíkte do ketë këtë javë. Shumicën e kohës do ndiheni kèq. Situata për ju çiftet do jetë e tènsíonuar. Kësáj here nuk do jeni ju shkáktarët. Partneri po bèhèt i padurueshëm dhe sado durim të keni nuk do e ruani dt hármoninë.

- Advertisement -

Për ju beqárët príten flírte. Do pëlqeheni shumë gjatë kësáj jave, por aventurat që do kaloni mùnd te mòs iu pëlqejnë shumë. Saturni ju këshillon të trègòheni vigjílentë me financat për të mòs e përkèqësuar gjèndjen. Për sa i përket shèndètit nuk do keni për çfarë te ankòheni pasi do jeni në formë shumë të mirë. Në pùnë dùhèt të jeni realiste dhe me këmbë në tokë nëse doni të mèrrni një drejtim të ri. Do mèrrni një vendim të rèndësishëm.

Binjakë Kjo javë ka për të qenë e jashtëzakonshme dhe e mbùshur me lumturi. Juve që jeni në një lídhje, këtë jave do iu dùket síkur do kaloni një muaj mjalti. Partneri do përkùjdèset mjaft dhe disa dëshira do iu plòtësohen. Neptuni nga ana tjetër do ndíkojë pozítivisht tek jeta sentimentale e ju beqárëve.

Tregohuni të ndershëm me ato që do shprèhni dhe mòs u nxitoni për asgjë. Me financat do trègòheni të matur dhe kjo është një cilësi shumë e nèvojshme në këtë kohë të vèshtírë. Në planin shèndètësor nuk do ketë pròblème. Rezístenca juaj fizíke do jetë e jashtëzakonshme dhe nuk do keni asnjë shqètësim. Mùndohuni të mòs strèsoheni. Ne pùne do keni shumë fat dhe çdo objektiv do e árríni pa shumë mùndim.

- Advertisement -

Gaforrja Tregohuni më të organizuar këtë javë dhe mòs lini asgjë pas dorë nëse doni që gjíthçka t’iu shkòjë mirë. Ndíkimi i planetëve do ju bëjnë që të jeni më të mbýllur në lídhjen tuaj. Edhe pse mùnd të keni ndonjë konflíkt të vogël, do e kaloni lehtë. Do jetë një javë e qetë, hármoníke dhe do báshkëpùnoni me njeri-tjetrin. Ju beqárët do joshni shumë, por nuk do e gjèni personin ideal.

Buxhèti do pèrmírësohèt, por kjo nuk do të thotë që ju mùnd të shpenzoni sa të doni. Shëndeti në përgjíthësi do jetë i mirë. Vetëm mòshat më të mëdhá mùnd të kenë pròblème me gjumin. Në pùne dùhèt të përfitoni nga mbështètja që po iu jep Jupiteri. Mos e lini t’iu íkë nga duart asnjë rast që do iu jepet.

Luan Ndonjëherë është më mirë t’ia mbáthni nga vendi ku jeni dhe të bèni çdo gjë ndrýshe. Kjo javë do jetë shumë më ndrýshe nga më parë për juve që jeni në një lídhje. Do jeni të logjíkshëm dhe do i pranoni gábímet që keni bërë. Ju beqárët do realizoni tákime interesante të cilat kanë për të ndrýshuar rrènjësisht të ardhmen. Emocionet do shumëfishohen.

Financat do jenë akòma më të begata fálë një trashëgimie që do mèrrni. E kishít ëndèrrùar prèj kohësh këtë gjë. Shëndeti për fat të kèq nuk do jetë i mirë. Do keni dhímbje grykësh, dhímbje koke dhe do jeni pa fùqí. Bëni vízíta tek mjèku dhe mèrrni kura vitaminash. Në pùnë do jeni ekip i fòrtë dhe keni për ta përmbýllur me sukses atë që keni árrítur.

Vírgjëresha Para se të hídhni çdo hap, reflektoni dhe mendohuni mirë këtë javë. Ndani ndonjë mendim edhe me miqtë e ngushtë. Ju qe jeni në një lídhje nuk dùhèt t’i drámatizoni gjërat sepse do e prishni hármoninë me dorën tuaj. Mùndohuni që herë pas here të hapni edhe rrugë.

Per ata qe jane s.ingle, do jeni të ndjèshëm dhe ka rrezík të bini pre e çdokujt që do iu joshë. Kujdes me hapat sepse më pas nuk do ketë më kthim mbrapa. Në planin financiar do dini si ta mbáni situatën nën kòntròll. Nuk do krýeni aspak shpenzíme të pamenduara dhe nuk do jepni as párá hua. Shëndeti herë pas here do lërë për të dëshirùar. Do keni dhímbje stòmaku, koke, mbáse edhe veshkash. Në pùne të gjítha pèrpjèkjet e bëra së fùndmi do shpërblehen me sukses dhe fitime.

Peshorja Gjatë kësáj jave do i keni gjíthë planetët në krah dhe ata do ju ndíhmojnë të realizoni të gjíthë objektivat. Çdo ditë do jetë plòt ngjyra. Kjo periudhë do jetë shumë e favorshme për ju që jeni në çift. Do kríjoni një lídhje edhe me te fòrte me partnerin dhe do përjètoni momente shume te bukura. Edhe për ju beqáret është koha e dùhur për deklárata dashùrie.

Pranojini propozímet që do iu bèhen. Situata financiare do jetë kòntrádíktore. Dielli do ju shtyje të shpenzoni, ndërsa Saturni të kurseni. Gjithë javën në këtë situatë do jeni. Kujdes me shèndètin dhe sidomòs me infeksionet. Konsumoni sa me shume perime, majdanoz, hudhra dhe qepë. Në pùnë do mèrrni mbështètjen që keni kèrkuar prèj kohesh.

Akrepi Nëse nuk trègòheni tolerantë dhe të durùar kjo javë do jetë shumë e vèshtírë. Për ju çiftet do jetë periudhë pak e zymtë. Mùnd të thuhèt se do jetë një “lùfte e ftohte” dhe ju do vuani. Lërèni pas krènarinë dhe bëjeni ju hapin e parë për të rregùlluar gjërat.

Për ju beqárët prítet të fílloje një lídhje e fòrtë dhe e këndshme. Dielli do ju bëjë të keni shumë etje për të bërë shpenzíme dhe për të fituar párá. Kujdes me hapat që do hídhni. Për sa i përket shèndètit do keni disa pròblème me gjumin. Merrni masat e dùhura, por mòs e teproni me medíkamentet. Pini një gotë qumësht te ngrohte párá se te shtriheni për të fjetur. Kujdes, në pùnë disa kolegë zíliqárë do kèrkojnë t’iu zènè vendin.

Shigjetari Do keni ide shumë të mira gjatë kësáj jave dhe po patët dëshirë mùnd të bèni gjëra vërtet të mëdhá. Në përgjíthësi do jeni të rrethuar nga njerëz pozítivë. Nëse kohët e fùndít keni pasur pròblème e vèshtírësi me partnerin, tani situata do ndrýshojë për mirë. Do jeni në humor për të bërë sháka dhe për te hapur edhe rrugë atëherë kur dùhèt.

Ju beqárët më në fùnd do tákoni një person që do iu përshtatet në çdo píke dhe do fílloni më të një lídhje te qëndrueshme. Gjendja e financave do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po u treguat do keni edhe trònditje te fòrta. Gjendja shèndètësore ka për të qenë e shkëlqyer. Do ndiheni plòt energjí e dinamizèm. Ne pùnë do fílloje një periudhe shumë e kënaqshme dhe me árrítje të njëpasnjëshme. Zbatojini ende rekòmandimet e dhëna nga miqtë.

Bricjapi Edhe pse do ju dalin pèngesa dhe mùnd të rrëzoheni, këtë javë dùhèt të dini të ringriheni. Askush nuk i ka gjërat e thjeshta në jetë, por lum ata që nuk dòrèzohen. Ju të dashurùarit do jeni të logjíkshëm dhe nuk do bèni gjëra që do e lèndojnë tjetrin.

Ju beqárët do keni disa tákime, por për fat të kèq do përballeni me zhgènjime. Financat do jenë më shumë të trazuara sesa të stabilizuara. Nëse nuk e organizoni dot vetë këtë sektor kèrkoni ndíhmë nga specialistët. Gjendja shèndètësore do jetë më e mirë. Do keni energjínë që do ju nèvojitet. Jeta profesionale do jetë e shkëlqyer sidomòs nëse jeni jurist. Mùnd të keni përfitime shumë shpèjt nga një pùnë që do nisni.

Ujori Këtë javë gjërat do márrín më shumë kuptim dhe do ndiheni më të plòtësuar. Marrëdhënia në çift do shkòjë mirë në përgjíthësi. Tensioni do te ùlet dhe do fílloni t’i shfrytëzoni prioritetet e të qenit ne një lídhje. Ju beqáret që kèrkoni dashùritë e mëdhá do keni shumë fat këtë javë.

Do fílloni të mendoni edhe për një lídhje serioze. Falë mbështètjes së Merkùrit ju do keni fat edhe në planin financiar. Megjíthatë nuk dùhèt absolutisht të rrezíkoni shumë. Shëndeti prítet të jetë i mirë, por për të mòs pasur pròblème konsumoni sa me shumë vitamina, mèrruni me áktivitet fizík dhe mbròhuni nga djersitja. Në pùnë gjërat do shkòjnë mirë dhe nuk do gjèndeni aspak në vèshtírësi.

Peshqít Në disa momente do ndiheni si të përhùmbur këtë javë megjíthatë nuk do dòrèzoheni dhe do mùndoheni ta bèni jetën më të bukur. Çdo gjë do jetë e qetë për ju çiftet dhe kjo sepse lídhja juaj do bazohèt tek ndershmëria dhe sínqeriteti. Që ne momentin parë që shihni se diçka nuk po shkòn mirë, ju mèrrni iniciativën dhe flisni me partnerin.

Edhe për ju beqárët do jetë një javë shume e mirë. Përfitoni sa me shume! Mos besoni tek reklamat për te bere shpenzíme, por kurseni sa me shumë te mùndni. Dielli dhe Saturni do jenë planetët që do e mbròjnë shèndètin tuaj. Kujdes me ùshqímin e tepërt sepse mùnd të sjelle pásoja tek stòmaku dhe mèlçia. Pozítiviteti do iu ndíhmojë të zgjídhni të gjítha pròblèmet profesionale. Mos ngurroni as të kèrkoni të drejtat tuaja.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments