DO KAPNI LEK per VITIN E RI… Mèri do i Çmènde nga Gezími Keto 4 Shenja

Në páráshíkimin e javës për emisionin “Rudina”, Meri Shehu thotë se një peshë të madhe do ta ketë pùna.

Lëvízja e díellit në Shigjetar do të bëjë që shenjat të duan të shprèhin veten, por Saturni në Peshk do t’i kufizojë disi e mùnd të sjellë edhe pròblème ligjore.

Shenjat më të favorizuara të javës sipas yjeve të astrologes janë Gaforrja dhe Akrepi. Situata më e vèshtírë páráqítet për Peshorèn dhe Bricjapin të cilët kanë vetëm nga një yll.

Dashi – 2 yje

Dielli fùtet në Shigjetar, i jep gjëra të mira kësáj jave por përballet me Saturnin në Peshk dhe do ndíejë një proces psíkologjík disi të vèshtírë, sidomòs në çështjet ligjore, kontáktet me jashtë ose në udhëtime. Kështu dùhèt të ketë kùjdès mòs të márrë më shumë furi se sa dùhèt gjatë kësáj jave.

Demi – 3 yje

Janë në një pozícion pak më komod sepse do mèrrèn shumë me pùnën, díelli në Shigjetar i jep shumë avantazh. Do kenë shuëm kùjdès në shoqëri dhe në aleanca sepse nuk do gjejnë mbështètjen që kèrkonin dhe disa njerëz do i lënë pas dore premtimet ndáj tyre. Megjíthatë ata që janë miq do të ngelen miq dhe do dùhèt të mbështèten te miqtë që kanë dhënë prova në kohë dhe në vite.

Binjakët – 2 yje

Shumë planetë do fùten në Shigjetar dhe do përballen me Binjakët. Kjo javë do jetë intensive me përballje, antagonizma, luftë në çift, báshkëpùnime të vèshtíra por edhe ndonjë skandál i vogël aty-këtu. Duhèt të kenë kùjdès nga një epror ose një njeri i fùqíshëm i ligjít që mùnd t’iu bëjë një prapaskenë ose t’iu thotë jo pùnës së tyre.

Gaforrja – 4 yje

Do fitojë distancën e lárgësisë, do udhëtoj,ë do komuníkojë, do ketë pùnë me të huaj, me kontákte me jashtë. Do ecë edhe anash, párá por edhe do fluturojë por vetëm kùjdès nga Saturni në Peshk nuk do ta shohin me sy të mirë këtë çlirim të Gaforres, të papritur. Ka çështje ligjore në disa raste.

Luani – 2 yje

Presupozohèt që me shumë planetë në Shigjetar të márrín hov në çështjet erotíke por direkt do përballen me Saturnin në Peshk dhe këtu do kenë pròblème psíkologjíke e ekonomíke dhe nuk do kenë hapësirë që të shijojnë dimensionin erotík, të luajnë e të qeshin. Kujdes shèndètin.

Virgjëresha – 3 yje

Futet díelli në Shigjetar, do mèrrèn shumë me pùnë, me shèndètin, gjëra të mira dhe ata që do i pèngojnë, do kenë ndíhmë Virgjëreshat nga Saturni në Peshk dhe nuk do lejojnë që shumë njerëz t’iu japin më shumë detyra se sa dùhèt. Kujdes nga ana shèndètësore këtë javë, të páktën ditët e párá sa të kalojë kjo periudhë pak e vèshtírë, pak me sy të kèq i kanë márrë dhe do ta shíkojmë që gjërat do shkòjnë mirë.

Peshorja – 1 yll

Janë ato që e bëjnë fatin vetë sepse e kanë Afërditën në shenjën e tyre. Përballjet e pùnët e të tjerëve do i lënë pèzùll. E kèqja nuk iu vjen nga vetja por nga aleatët, lájmet e rreme që mùnd t’i bëjnë të strukura díku dhe do kenë fríkë të lèvízín e të márrín iniciativë.

Akrepi – 4 yje

Sa të kalojnë ditët e párá sepse díelli në Shigjetar ushtron pak prèsion në çështjet ekonomíke në kùndèrshtim me Saturnin në Peshk, por do gjejnë një dashùri shumëvjèçáre, të mirë që do premtojë shumë në vitet në vazhdim. Ata që janë në kèrkim do gjejnë dashùrinë e jetës së tyre.

Shigjetari – 2 yje

Hyn díelli në Shigjetar, Marsi e Mërkùri dhe do kenë një javë shumë të mirë. Një çështje personale nuk do jetë shumë e qetë dhe e lezetshme në fíllim të javës sepse Saturni në Peshk, sidomòs në çështjet familjare iu vë një pèngesë. Sa të kalojë dhe kjo pèngesë, do flasim shumë për ta në këtë periudhë.

Bricjapi – 1 yll

Shumë planetë në Shigjetar nuk janë në pozícion të mirë për Bricjapin sepse e mbýll në vetvete dhe energjía, idetë, e pasionet nuk tríùmfojnë akoma. Do vijë momenti i një trádhtie në jetën emocionale.

Ujori – 3 yje

Shumë planetë në Shigjetar i japin një garanci Ujorëve. Mund të kenë shumë burime për të përfituar, qoftë në ekonomi, kárrierë apo pùnë. Kujdes një shpenzím këto dy ditët e párá që vjen papritur dhe një ndarje në çift për ata që kanë pròblème.

Peshqít – 2 yje

Saturni në shenjën e tyre përballet me díellin në Shigjetar, një çështje kárriere, me eprorët, një antagonizèm ose një pròblèm në çift kthehèt dhe bèhèt pak i lòdhshëm në këtë periudhë. Kujdes në tre ditët e párá të javës.

Leave a Reply