Nga 30 JANARI do shpètoni nga Krèditë dhe me 1 pune jashtë, jane vetëm 7 Shenja me fatin e madh

Hòròskòpi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat krýesore që prítet t’i ndòdhin çdo shenje.

Dashi, Dashuria: Do të jetë një javë lájmesh për ju, çiftet do të përpiqen të lënë mënjanë dallimet e tyre për të ndjèkur një projekt shumë më të madh. Beqárët do shpèrthejnë me gëzím nga çdo pore, pasi do të ndjehen të lirë dhe të pavárur. Kjo do t’i bëjë ata të argëtohen dhe të mòs mendojnë shumë për shpirtin binjak i cili , është akòma lárg për të árrítur.

Puna: Ju jeni në ekuilibër për një vendim në lídhje me mùndësitë profesionale. Mùndohuni të përqendroheni në hapësirën tuaj dhe mòs supozoni se ajo që keni planifíkuar kalon. Sidoqoftë, mùnd të ndiqeni nga díkush që di si të vozísë dhe në fùnd do të shihni që do të keni mùndësi të zgjídhni.

Demi Dashuria: Jepùni njerëzve që janë afër jush vëmendjen që mèrítojnë, shpesh nuk e vini re se sa shumë ju duan. Çiftet e sápokríjuara do të vazhdojnë në hapa të vegjël dhe do të jenë në gjèndje të kèrkojnë konfirmime për të treguar veten e tyre. Beqárët do të përfitojnë nga gjèndja e tyre për t’i dhënë vetes gëzímin e dùhur.

Puna: Java do të jetë plòt angazhime dhe vetëm gjatë fùndjavës do të keni mùndësi të gjèni një kohë të lirë për t’u çlòdhùr. Sidoqoftë, ju jeni të kënaqur me atë që keni árrítur dhe mùndësitë që keni shfrytëzuar, të cilat ju kanë dhënë mùndësínë të shprèheni pa rezerva.

Binjakët Dashuria: Ju ndoshta do të dùhèt të kaloni ca kohë për të pástrùar mendjen tuaj dhe të kuptoni se cilat janë ndjenjat tuaja të vërteta. Çiftet do të dùhèt të verifíkojnë nëse prania e partnerit është thelbësore për ta, ose nëse ata mùnd të bëjnë pa atë. Beqárët preferojnë të mòs u japin shumë besim disa njerëzve, pasi dëshirojnë të kèrkojnë ca kohë për veten e tyre.

Puna: Ju keni disa ëndrra për pùnën, dhe këtë javë mùnd të bèni disa. Sidoqoftë, gjíthmonë përpiquni të trègòheni në anën tuaj më të mirë, ku ndjeheni të qetë dhe të lirë për t’u rritur. Edhe nëse ka disa pròblème të vogla, do të dùhèt t’i mèrrni me shumë qetësi dhe t’i zgjídhni pa u drejtuar në ndonjë lloj máshtrimi.

Gaforrja Dashuria: Kaloni më shumë kohë me njerëzít më të afërt me ju, dhe lërini ata të kuptojnë se sa e rèndësishme është që ata të jenë të pranishëm në jetën tuaj. Në miqësi, përkundrazí, fílloni të eliminoni ato miqësi që nuk ju çojnë asgjëkund.

Çiftet do të jenë në gjèndje të përqëndrohen më shumë në të ardhmen, ndërsa beqárët do e bëjnë jetën e vèshtírë për disa njerëz dhe mùnd të jenë të zhgènjyer. Puna: Mùndohuni të mèrrni pak kohë për të kuptuar se cilat zgjèdhje janë më të favorshme për të ardhmen tuaj dhe mòs u fríkësoni për kèrkesat e thjeshta të bëra nga shefi juaj.

Luani Dashuria: Një javë e mbùshur me lájme dhe ndrýshime ju presín. Çiftet do të dùhèt të mbájnë në mend aspiratat e tyre, dhe do të ishte më mirë të flisnim qártë për të shmángur kèqkuptimet. Beqárët do preferojnë të vazhdojnë të ndjèkin disa njohje, por ata do ta bëjnë këtë në një mënyrë argëtuese dhe të pakùjdèsshme. Gjëja e rèndësishme është të mòs gènjesh.

Puna: Këtë javë ju keni zgjèdhùr áktivitete më pak të kèrkuara në mënyrë që të relaksoheni dhe të mòs bèni angazhime të mëtejshme. Sidoqoftë, mùnd të ketë gòditje të vogla që do të kèrkojnë të gjíthë energjínë tuaj. Ju me sígùri i keni të gjítha aftësitë për të përfùnduar çdo pùnë dhe për të árrítur qèllimin e dëshirùar.

Vírgjëresha Dashuria: Java për Vírgjëreshat do të kalojë pa strès dhe edhe ju mùnd të shijoni një pùshim të mèrítuar dùke iu përkushtuar vetes hobit tuaj dhe argëtimit në shoqërinë e të dashùrit tuaj. Çiftet do të dùhèt të kèrkojnë kohë për të qenë báshkë. Beqárët nuk do të dùhèt të shpresojnë shumë në situata që mùnd ta bëjnë díkë tjetër në tèlashe.

Puna: Nëse nuk doni komplíkime, këtë javë do të bènit mirë të mòs ndërmèrrni shumë projekte, do të përfùndonit që të përballonit gjëra të pamùndura. Ndaloni dhe gjèni zgjídhje për të zgjídhùr të gjítha çështjet me të cilat jeni përballur deri tani, dhe në një kohë të shkùrtër.

Peshorja Dashuria: Këtë javë do të ndjeheni të lirë, të lehta si ajri dhe do të kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj dùke u argëtuar. Çiftet do të gjejnë një píkë tákimi në çdo fjalim dhe gjíthçka do të shkòjë mirë. Beqárët nuk do ta kenë asnjë vèshtírësi të kuptojnë se cila është mënyra për të fituar zèmrën e díkujt për të cilin ata interesohen veçánërisht.

Puna: Puna këtë javë mùnd të mòs ju japë kënaqësitë për të cilat po shpresonit, por nuk do të dùhèt ta shfrytëzoni atë personalisht, në ákt, do të dùhèt të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mùndësi që të mòs keni pendim. Kështu që nuk do të árríni të thoni që nuk keni provuar, dhe pak nga pak jeni të sígùrt që do të mblídhni rezùltate. Relaksohuni dhe mendoni sidomòs për veten tuaj.

Akrepi Dashuria: Aktivitetet tuaja të pùnës gjatë kësáj jave mùnd t’ju lárgojnë nga jeta juaj e dashùrisë. Herë pas here dùhèt të hídhni një vështrim se si gjërat po shkòjnë rreth jush, veçánërisht nëse keni një histori dashùrie që po ndòdh. Çiftet mùnd të kenë ndjenja të trazuara, ndërsa beqárët do synojnë të tákojnë díkë interesant.

Puna: Mùndohuni të shfrytëzoni sa më shumë kohën dhe aftësitë tuaja këtë javë. Sidoqoftë, sápo të keni kohë, lini mënjanë pùnën dhe të gjítha përgjegjësitë që vijojnë për të hèdhùr një vështrim në të ardhmen, për të vlerësuar situatën me kùjdès.

Shigjetari Dashuria: Theshtë java e dùhur për të korrigjuar të gjítha dallimet që kanë ndòdhùr në márrëdhënien në çift. Edhe pse mùnd të ketë disa vèshtírësi në rifíllimin dhe planifíkimin e projekteve për të ardhmen, megjíthatë do të jeni në gjèndje të mèrrni më tw mirën fálë ndjenjave. Beqárët do përpiqen të bëjnë diçka të re, gjë që mùnd t’i stimùlojë ata të tákojnë njerëz të rinj.

Puna: Do të keni shumë pùnë për të bërë gjatë javës dhe mùnd të dilni shumë të lòdhùr. Njihuni me njerëzít përreth jush dhe rrèmbeni ato që do t’ju trègòhen korrekt. Mos lejoni që të ndíkoheni nga njerëz ndërhyrës dhe máshtrues.

Bricjapi Dashuria: Nga píkëpamja sentimentale këtë javë nuk ka vèshtírësi, dùhèt të përfitoni nga ajo që keni pranë që e duan njëri-tjetrin dhe të bëjnë të ndjeni të gjíthë afeksionet. Nëse jeni çift, mùnd të shkëmbeni ide dhe mendime me partnerin tuaj pa pròblème. Beqárët do áktivízohen për të kríjuar një rreth miqësish për t’u argëtuar.

Puna: Në pùnë do të jetë e pashmángshme të kríjoni një márrëdhënie të bazuar në respekt dhe ndershmëri me kolegët dhe pùnëdhënësit. Përpjekjet tuaja do të paguhen mjaft dhe madje nëse ka vèshtírësi do të mbështèteni nga një ekip që ju vlerëson dhe ju beson.

Ujori Dashuria: Këtë javë keni vèshtírësi në márrjen e vendimeve për histori emocionuese, veçánërisht nëse jo gjíthmonë ju jepni atyre vlerën e dùhur. Çiftet nuk do të dinë të trájtojnë disa gòditje të vogla, por do të përpiqen t’i rregùllojnë ato sidoqoftë. Beqárët nuk do të dùhèt të gjýkojnë njerëzít pa i njohur ata, por edhe ata dùhèt të hapen për tu vlerësuar për ato që janë.

Puna: Puna në këtë kohë nuk është aq intensive sa keni shpresuar. Ju jeni mjaft të lirë për të trájtuar gjíthçka sipas nèvojave tuaja, kështu që dùhèt ta vlerësoni këtë privilegj dhe ta mèrrni atë si një gjë të mirë. Gjithashtu, përpiqu të mòs fájësosh ata që kanë bërë gábíme të vogla, nuk ka asnjë arsye të nxèhesh shumë për gjëra të vogla.

Peshqít Dashuria: Deri në mes të javës gjíthçka do të vazhdojë pa shumë risi për ata që kanë lindur nga shenja por nga e enjtja e tutje situata do të ndrýshojë. Nëse jeni në çift, do të dùhèt të jeni pak më të qártë për ndjenjat tuaja. Beqárët dùhèt të rishqyrtojnë disa propozíme për tákim. Ju dùhèt të argëtoheni çdo herë pas here, madje dùke i bërë gjërat mènjèherë me personin tjetër.

Puna: Këtë javë do të keni disa vèshtírësi në vendin e pùnës që as ju nuk mùnd të menaxhoni me fitim, prandáj mòs prisni shumë nga të tjerët. Sidoqoftë, dùhèt të përqendroheni nëse doni të rritni të ardhùrat tuaja. Hòròskòpi rekòmandon mbájtjen e márrëdhënieve të qëndrueshme, në mënyrë që gjíthmonë të jap një përshtýpje pozítive për të gjíthë.

Leave a Comment