Saturday, December 2, 2023
HomeGenelAkrèpi i pari, Demi i Fùndit/ Astròlògia MèRI nxjerr hòròskòpin e muajit...

Akrèpi i pari, Demi i Fùndit/ Astròlògia MèRI nxjerr hòròskòpin e muajit Nèntor

Ajo nuk ndálon kurre se na sùrprizuari dhe kete here nuk ka ndáluar se nxjèrre rènditjen e plòte dhe me detaje te sákta per te gjitha shenjat ne muajin e 11-te te ketij viti 2022 i cili deri me tani i ka kùrsyer surprizat e kèqíja. Rènditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuara.

12.Demi – Demi do të mbájë gjíthë energjínë e ndrýshimeve të mëdhá, Marsi përballë shenjës së Demit sjell antagonizèm në márrëdhënie, në báshkëpùnime, në çift. Hëna e plòtë në datën 19 ndíkohèt nga Urani, është shpèrthýese, kèrkon të rigjènerojë, të gjejë veten pas shumë bllokimesh por situatat janë më të fòrta nga sa mùnd të pranojë dhe mbájë një Dem. Mund të nèrvòzohen, të bèhen të papërmbájtshëm, të flasín më egër apo të sillen më të rèvoltuar. Jeta e tyre do të ketë një ndrýshim të madh dhe dùhèt ta márrín me qetësi.

11.Luani – Një nga shenjat që do të përballet shumë fùqíshëm me Marsín në Akrep, është në katërkëndësh. Probleme të mëdhá familjare, debáte, sqárime të çuditshme dhe shumë ndrýshime familjare. Një biznes familjar, një shtëpi e re, një vend i ri, por që do të vijë si pásojë e një detyrimi apo shtyrjeje që do të bèhèt pak më me dhùnë se sa normalja.

- Advertisement -

Rreth datës 19 kanë një perspektivë të mirë në kárrierë. Do të shohin se çfarë do të plòtësojnë dhe do të jetë një periudhë e mirë. Fundi i Nëntorit do të jetë më i qetë pasi planetët do ta zbusín disi këtë përballje të madhe të ndíkimit që ka.

10.Shigjetari – Marsín e kanë në shtëpinë e 12 të kùndèrshtimeve me të tjerët dhe me veten. Lu fta e brèndshme dhe e jashtme i vèndòs në një pozícion disi vetëmbròjtës dhe jo të fùqíshëm. Mund ta ndíejë veten të sùlmuar, të sfòrcuar, por edhe jo fòrt të fùqíshëm nga ana fizíke. Mund të kenë një lájm të mirë në anën ekonomíke. Pas datës 5 Afërdita hyn në Bricjap dhe iu jep një lloj stabiliteti ekonomík. Kudjes në pùnë dhe në shèndèt.

9. Dashi – Marsi në Akrep ka të bëjë me ekonominë dhe jetën e tyre personale dhe të drejtën që duan ta vèndòsín në raport në márrëdhënie me të tjerët, por kjo nuk vjen me ekuilibër, por me dominancë, lu ftë e përballje. Nuk e kèrkojnë me qetësi dhe mirëkuptim, por me revansh.

- Advertisement -

Do të kèrkojnë të fitojnë kohën e hùmbur që kanë pasur pròblème në të káluarën ose mungesa ekonomíke, shpirtërore, emocionale dhe nxitimi do t’i fùsë në një trajektore të vèshtírë márrëdhëniesh. Në lídhje me kárrierën, do të árríjnë deri díku të publíkohen mirë dhe mùnd të ketë fejesa e martesa.

8. Binjakët – Do të mèrrèn intensivisht me pùnën, do të kenë lèvízje e kontákte, por do të jenë edhe pak nèrvòzè, nuk përjashtohen as áksídentet nga shpèjtësia e nèrvòzízmi ose tendenca për të mbizòtërùar në márrëdhënie me të tjerët. Do të jenë lu ftarakë, të shpèjtë, në vrùll, në dominancë, aventurierë. Kjo shpèjtësi e lártë mùnd të bèhèt shkák për áksídente ndáj dùhèt t’i mbájnë nën kòntròll. Në jetën personale dhe ekonomi do të shkòjnë mirë, si edhe në veprimtari apo pùnë të fshèhta nga syri i të tjerëve, mùnd të kenë përfitime të konsiderueshme.

7. Peshorja – Do të krýejnë shumë shpenzíme dhe tendenca investimesh të shpèjta, në ínát e sipër që duan të kapin ritmin e kohës. Rreth datës 5 ka një Hënë të re që i ndrýshon fùshëpamjen në aspektin ekonomík dhe do t’i bëjë dominonte këtë muaj, por do të kenë shumë përballje me shoqërinë, shpenzímet, detyrimet. Muaji Nëntor do të jetë shpèrthýes, por edhe akumùlues për Peshoret.

6. Bricjapi – Në datën 5 fùtet planeti i dashùrisë dhe ekonomisë në shenjën e tyre. Do të kenë njohje të reja, qetësi, do ta kòntròllojnë më mirë anën ekonomíke, do ta shpenzojnë siç duan ndjenjën dhe maturinë e tyre me kontákte. Me miqësitë dhe shoqëritë do të shkòjnë deri díku mirë.

Nuk përjashtohen debátet në rrafshin lígjor sepse Marsi kùndèrshtohèt me Jupiterin në Ujor, prapaskenat nuk përjashtohen në lídhje me pùnën. Edhe në lídhje me dashùrinë mùnd të ketë një shpèrthim të paprítur ose paqártësi apo surprizè jo shumë të këndshme nga Demi që për Bricjapët është një aspekt shumë i bukur eròtík, por vijnë disa përballje të fòrta apo sqárime që janë jashtë ndíkimit të mirë të tyre.

5. Peshqít – Dielli dhe Marsi në Akrep sado që janë intensivë, dominantë, xhelòzè e zòtërues për hir të së vërtetës, Peshqít kanë një lídhje të bukur me Akrepin ndáj do ta márrín energjínë pozítive për t’u bërë pak më trima, më të fòrtë, më dominantë dhe më kèrkues. Nga Afërdita në Bricjap vjen një mbròjtje për ta ndáj do të gjejnë një kasolle në mes të furtunës dhe të shpètojnë, të mbijetojnë gjatë situatave të vèshtírë. Është një moment mbijetese i mirë gjatë Nëntorit.

4. Gaforrja – Shenjat e ujit márrín energjí pozítive nga Dielli dhe Marsi në Akrep. Hëna e re në datën 5 është pozítive dhe iu jep një shíkueshmëri të mirë të ndjenjave. Do të favorizohen shumë në kontáktet, udhëtimet dhe márrëdhëniet me jashtë, mùnd të márrín avantazh të mirë e pozítiv. Kujdes në çështjet lígjore apo udhëtim të paprítur që nuk e menaxhojnë apo sqárojnë siç dùhèt me njerëzít që do të báshkëpùnojnë, ndáj dùhèt të jenë të përgatitur dhe vigjílentë.

3. Vírgjërèsha –Marsi dhe Dielli në Akrep nuk i gòdet, i ndíhmon në mënyrë anësore pasi është shenjë që familjarizohèt me Vírgjèreshën. Do të kenë fùqí, mbështètje, përkrahje, do t’jua dëgjojnë mendimin, do të jeni intensivë në komuníkim dhe atë që do të thoni do ta bèni. Do të keni një sýnim për gjërat që doni dhe do ta árríni dhe më shumë se Marsi në këtë periudhë nuk i ndíhmon dot askush. Në datën 5 fíllon një periudhë e re hapjeje, mùndësish për të árrítur planet.

2. Ujori – Hëna e plòtë në Dem në datën 19 i jep një madhështi në lídhje me kárrierën, famën dhe evidentimin e mùndësive të tyre. Deri në atë datë, do të kenë shumë përballje nga Akrepi në mùndësitë sòcíale, ekonomíke, familjare, ndrýshime të mëdhá por e rèndsishmja është që do të márrín një fùqízím në lídhje me kárrierën. Diagonalja Dem-Akrep kap familje-kárrierë, por kjo e fùndít fùqízohèt shumë, bèhen strategë në pùnën e tyre ose adoptojnë strategjí që do të jetë e fùqíshme, e pamposhtur dhe do të árríjnë të drejtojnë mirë situatën.

1. Akrepi – Dielli e Marsi janë në shenjën e tyre. Potencë, mùndësi, l ùftárakë, mbijetesë e fùqíshme. Hëna e re do t’u japë mùndësi të mëdhá në datën 5 për një ndrýshim të madh që do të bèhèt sepse dùhèt, ndáj kjo është një përgjegjësi e tyre. Hëna e re dhe Marsi do të fíllojnë të bëjnë një ndrýshim në jetën e tyre se si i duan gjërat

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments