Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel7 shenjat qe fati do u sjelle MILIONAT/ Hòròskopi i plote per...

7 shenjat qe fati do u sjelle MILIONAT/ Hòròskopi i plote per Pasurine dhe Dashurine

Dashi Edhe pse Plutoni do ju shtyjë herë pas here të ndërmèrrni rrezíqe, ju sërish do ja dilni mbánë në çdo moment. Këmbèngùlja do jetë píka më e fòrtë. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë mjaft e qëndrueshme kjo e sotmja.

Do keni një báshkëpùnim dhe një komuníkim për t’u pasur zíli. Ju beqárët do bèni mirë t’i dëgjoni këshillat e të afërmve dhe miqve sepse në të kùndèrt do bèni gábíme me pásoja të rènda. Në pùnë nuk do pranoni asnjë kritíkë që do ju bèhèt sepse për të árrítur deri këtu jeni mùnduar shumë. Në planin financiar situata do jetë e jashtëzakonshme për shkák të një shume të majme që do mèrrni nga një pùnë e mbárùar me sukses.

Demi Gjatë kësáj dite do i vini vetes disa qèllime, por asnjëri nuk do jetë i lehtë për t’u árrítur. Do ju dalin sfída e pèngesa të njëpasnjëshme. Ju të dashurùarit do përballeni me vèshtírësi të njëpasnjëshme dhe në disa momente do preferoni të qëndroni vetëm. Ju beqárët do nxirrni pretekste të njëpasnjëshme për të mòs dalë neper tákime, por më vonë keni për t’u pènduár.

Në pùnë mùndohuni të pèrdorni gjíthë njohjet që keni për të márrë atë që dëshíròni. Nga ana tjetër kolegëve zíliqárë mòs ju besoni asgjë. Sipas Dritare.net, buxhètin do e menaxhoni me shumë përkùjdès dhe gjèndja ka për të qenë më e mirë. Përfitoni për të bërë edhe ndonjë investim.

Binjakët Gjatë kësáj dite të gjíthë do flasín për ju dhe për árrítjet tuaja kështu që do ndiheni më së miri. Ju të dashurùarit do ja kaloni mjaft mirë pranë atij që keni në krah dhe nuk do kèrkoni asgjë më tepër. Ndjenjat do  shprèhen pafùnd nga të dy palët.

Ju beqárët do fílloni një histori të bukur dashùrie e cila do ua ndrýshojë jetën përgjíthmonë. Në pùnë do i kaloni pa pròblèm që të gjítha pèngesat dhe do e shihni me optimizèm të ardhmen. Sado që të mùndohen, askush nuk do ja dalë t’iu ndálojë. Në planin financiar do i kaloni një e nga një të gjítha vèshtírësitë dhe do jeni shumë të arsyeshëm me çdo shpenzím që do krýeni.

Gaforrja Dielli do ju bëjë edhe më të ndjèshëm sot dhe më të përkùjdèsur gjíthashtu. Do mùndoheni të ndiheni mirë dhe t’i bèni të tjerët të ndihen po njësoj. Ju që keni një lídhje do jeni të sjellshëm dhe do e respektoni mjaft partnerin tuaj. Marrëdhënia në çift ka për të qenë e jashtëzakonshme. Ju beqárët dùhèt të njiheni me sa më shumë persona e më pas të vèndòsni se çfarë zgjèdhjeje do bèni.

Në pùnë do i keni të qárta qèllimet dhe nuk do hezítoni të hídhni edhe hapa. Kolegët do ju gjènden përherë pranë. Buxhèti do mbètet i qëndrueshëm në çdo moment. Shfrytëzojeni rastin për të krýer disa investime të vogla dhe të domòsdoshme.

Luan Do e bèni çdo gjë në mënyrë të paprítur gjatë kësáj dite dhe shumë nuk do i kuptojnë qèllimet që do keni. Për ju të dashurùarit do ketë shumë momente të mbùshura me mister. Nuk do i kuptoni ato që do bëjë partneri dhe komuníkimi do lërë për të dëshirùar.

Ju beqárët do pëlqeni mjaft disa persona, por do ndiheni si të bllokuar párá tyre aq sa nuk do ja shprèhin dot këtë pëlqím. Në pùnë fjalët i mèrr era, veprat janë ato që ngelen. Përqendrohuni më tepër tek gjërat që dùhen bërë dhe mòs u dòrèzoni për asnjë lloj arsyeje. Edhe financat do jenë tej mase të paqëndrueshme. Bëni shumë kùjdès nëse nuk doni të keni pròblème serioze.

Vírgjëresha Do jeni në humor të shkëlqyer gjatë kësáj dite dhe do i shprèhni idetë dhe mendimet më lirshëm. As që nuk do ju interesojë aspak mendimi i të tjerëve. Ndíkimi i Diellit tek sektori i dashùrisë do jetë shumë i mirë. Ju që keni një lídhje do kaloni momente sensuale dhe në çdo kohë do mbizòtërojë báshkëpùnimi dhe ngrohtësia.

Ju beqárët nuk do dini çfarë hapash të bèni për të ndrýshuar statusín dhe ka rrezík të mbèten ashtu si jeni. Në pùnë konkurrènca do jetë e fòrtë, megjíthatë kjo nuk dùhèt të jetë arsye që ju të dòrèzoheni. Me argumentet e dùhura mùnd të mèrrni atë që dëshíròni. Për fat buxhètin do dini si ta mbáni gjíthë kohës nën kòntròll dhe nuk do ketë aspak pròblème në këtë sektor.

Peshorja Dita e sotme mùnd të jetë pak e ndërlíkuar sot. Mirë është të bèni kùjdès dhe t’i menaxhoni gjërat me kùjdès. Nëse keni një lídhje, dùhèt të bèni ndrýshime në jetën tuaj në mënyrë që të mòs ju pùshtojë rutina vrasëse. Flisni me partnerin dhe mèrrini vendimet së báshkù.

Për ju beqárët do favorizohen tej mase tákimet. Do jetë në dorën tuaj sesa do përfitoni. Në pùnë do jeni më autonomë. Vërtet do lòdheni pak më shumë se zakonisht, por ama do árríni atje ku keni dëshirùar. Sipas dritare.net, përgjegjësitë do shtohen. Në planin financiar do ketë një ndrýshim pozítiv të situatës. Do ndiheni vërtet mjaft mirë dhe të kënaqur.

Akrepi Nuk dùhèt të fíksoheni gjatë kësáj dite dhe të kèrkoni gjëra që nuk mùnd të árríhen dot. Tregohuni më realistë. Nëse keni një lídhje, mòs kèrkoni me fòrcë ta mbáni pas vetes partnerin tuaj, por gjèni mënyra për ta joshur si më pare atë. Kujdes me fjalët dhe veprimet.

Ju beqárët nuk dùhèt ta lini t’iu íke nga duart një rast që do iu jepet sepse më vonë do pendoheni, por nuk do mùnd të ktheheni dot pas. Në pùnë do keni shumë gjëra për të rregùlluar, prandáj dùhèt të zgjídhni metodat më të mira. Në planin financiar trègòhuni të kùjdèsshëm dhe mòs blini gjëra të shtrènjta vetëm për t’ia plòtësuar qejfin vetes.

Shigjetari Shfrytëzojeni sa më shumë ditën e sotme për të káluar kohë me të afërmit dhe për t’u argëtuar pafùnd. Për ju të dashurùarit ndòdh ndonjëherë edhe që të mbýllni sytë për të mòs pasur zènka e debáte në çift, por sot nuk do jetë kështu. Do i kèrkoni llògari partnerit për sjelljen e kohëve të fùndít dhe do sqároheni me qetësi. Ju beqárët nuk do ndiheni ende gati të sakrifíkoni lirinë dhe pavárësínë për të kríjuar një lídhje.

Në pùnë do jeni shumë të zòtët dhe cdo gjë që do árríni do vlerësohèt nga shefat. Vazhdoni kështu dhe shumë shpèjt do iu jepet një pozícion i ri. Në planin financiar do i hídhni hapat me maturi dhe nuk do keni asnjë pròblèm.

Bricjapi Jupiteri do ju bëjë më optimistë se më parë gjatë kësáj dite dhe do jeni shumë më shprèhës. Ju të dashurùarit do i përkushtoheni edhe më tepër jetës tuaj në çift dhe dita ka për të qenë e jashtëzakonshme. Emocionet nuk do kenë të ndálur asnjë moment. Ju beqárët nuk do árríni dot të gjèni persona aq interesantë sa për të fílluar një lídhje dhe do vazhdoni të mbèteni vetëm.

Në pùnë askush nuk do ju frènojë dot synimet që keni. Do jeni edhe mjaft të motivuar dhe të vëmendshëm me gjíthçka. Ka mùndësi të mèrrni edhe shpërblime për árrítjet. Të ardhùrat dùhèt t’i mbáni gjíthë kohës nën kòntròll që të mòs keni të paprítura të pakëndshme.

Ujori Do jeni shumë të zgjuar gjatë kësáj dite dhe do i mèrrni gjërat shtrùar. Për asnjë moment nuk do ju ndòdhin të paprítura të pakëndshme sepse gjíthçka e keni programuar me kùjdès. Ju të dashurùarit do keni ndrýshime të mëdhá në jetën tuaj dhe asgjë nuk ka për të ecur kèq me atë që keni në krah. Të gjíthë do ju kenë zíli për rehatinë, hármoninë dhe lumturinë që reflektoni.

Ju beqárët më mirë të qëndroni vetëm edhe pak kohë dhe të reflektoni sepse dita e sotme nuk do ketë ndonjë tákim mbresëlënës. Në pùnë do të zgjídhen që të gjítha pròblèmet që keni pasur dhe me anë të argumenteve do bindni edhe personat më skeptíkë. Në planin financiar do jeni me fat dhe gjèndja do pèrmírësohèt.

Peshqít Gjatë kësáj dite do i jepni rèndësi gjíthckaje dhe nuk do lini asnjë gjë pas dore. Ju të dashurùarit do jeni më të përqendrùar tek jeta juaj dhe do bèni të pamùndurën që ta ndrýshoni për mirë lídhjen. Edhe ju beqárët do jeni me fat në dashùri.

Shármi që zòtëroni dhe buzèqeshja mahnitëse do tèrhèqë vëmendjen e të gjíthëve. Në pùnë mùnd të gjèndeni edhe nën prèsion disa çáste, madje do ínátoseni, por gjíthçka do kalojë. Fjalët e disa kolegëve të vjetër do ju mbájnë nën kòntròll. Financat mùnd të kenë edhe disa trònditje, por me pak më tepër kùjdès mùnd të árríni ta mbáni nën kòntròll situatën.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments