Saturday, December 2, 2023
HomeGenelPara, pára dhe vetëm pára për disa shenja/ Ja cilin e perqafon...

Para, pára dhe vetëm pára për disa shenja/ Ja cilin e perqafon Llòtaria e ketij Fùndviti

Ka rr ezík per ju Dash që gjatë ditës së sotme të përballeni me disa të paprítura që do ju stresojnë pafùnd. Asgjë nuk do ju ec ashtu si keni dashur. Nëse jeni në një lídhje dhe keni planifíkuar çdo gjë ka mùndësi që gjíthçka të rrëzohèt dhe të fíllojnë pròblèmet mes jush dhe partnerit.

Shpesh do ndiheni të pafùqíshëm për ta ndrýshuar situatën. Ju beqárët do preferoni një márrëdhënie hármoníke dhe pa të meta, çka nuk do mùnd t’iu realizohèt sot. Në pùnë mùnd të acároheni me disa kolegë të cilët i keni pasur gjíthmonë ínát. Për çdo gjë ata do ju shkòjnë kùndèr. Me financat dùhèt të bèni më shumë ekonomi dhe të mèrrni masa.

Demi Për kënaqësitë tuaj më të madhe Venusi do ua bëjë ditën të jashtëzakonshme sot. Marrëdhënia me të tjerët do jetë e ngrohtë dhe ju do ndiheni mjaft optimistë për të ardhmen. Nëse keni një lídhje do árríni t’i shprèhni akòma më shumë ndjenjat dhe d ndiheni në çdo moment shumë të lumtur.

- Advertisement -

Buzèqeshja do jetë mbizòtëruese dhe do ju zbukurojë akòma më shumë. Ju beqárët do jeni ende të paqártë në mendime dhe nuk do besoni plòtësisht tek dashùria. Kjo do jetë arsyeja pse nuk do ndiheni gati të hídhni hapa. Në pùnë më në fùnd do ju aprovohèt një projekt i rèndësishëm. Edhe financat do mbèten të mira.

Binjakët Si në planin sentimental ashtu edhe në atë miqësor sot do përballeni me luftëra egosh që do ua prishin márrëdhëniet Nëse keni një lídhje nuk do mèrrni aq dashùri e ngrohtësi sa keni menduar kështu që shumicën e kohës do ndiheni të brèngosur.

Do keni edhe më shumë dýshim nëse do doni të hídhni hapa më tej apo jo. Ju beqárët do keni vetëm mùndësi për aventura kalimtarë prandáj dùhèt të mendohen mirë nëse do hèdhin hapa apo jo. Në pùnë nuk do e keni shumë të lehtë të vazhdoni pèrpjèkjet ndërkohë që të tjerët rrinë, por ky është fati juaj. Në planin financiar dùhèt të reflektoni párá se të shpenzoni.

- Advertisement -

Gaforre sot do keni ide shumë të mira, por nuk do árríni dot t’i vini në zbatim sidomòs në pùnë. Në mbrëmje príten edhe konflíkte me njerëzít që keni pranë. Nëse keni një lídhje sugjeroni sa më shumë që të mùndeni sepse partneri ka mùndësi t’ua plòtësojë shumicën prèj tyre.

Bëni vetëm kùjdès mòs trègòni sèkrètet tuaja tek të tjerët sepse kjo do ju sjellë debáte të fòrta. Ju beqárët nuk do lini mùndësi t’iu íkë nga duart dhe ka gjasa ta plòtësojnë zemrën. Në pùnë mùnd të keni goxha debáte e kòntrádíkta me eprorët dhe do shpërqendroheni tërësisht. Me párátë trègòhuni sa më vigjílentë dhe nuk do keni pròblème.

Luan Venusi do ua turbùllojë disi ditën sot. Duhèt ta pranoni më në fùnd se në dashùri asgjë nuk mùnd të matet dhe dùhèt të keni më shumë besim tek ai që keni në krah. Jeta juaj në çift do fíllojnë të zbukurohèt dhe të ecë drejt gjërave akòma më serioze. Do keni ide brilante edhe si ta surprizoni tjetrin. Nëse jeni beqárë pèrdorni algoritmin që njihni për të gjetur dashùrinë sepse ai nuk do gabojë. Në pùnë do jeni shumë të paqártë në mëngjes, por në ákt është dita kur dùhèt te mèrrni disa vendime.

Vir.gjëresh.a Sot do e urrèni që díkush t’iu drejtojë dhe t’iu thotë çfarë të bèni. Më mirë shprèheni hapur këtë gjë dhe nuk do keni pròblème. Nëse jeni në një lídhje do gríndeni me partnerin sepse ai do kèrkojë t’iu mbájë gjíthë kohës pas vetes.

Pavárësisht se ai do e bëjë nga dashùria konflíktet kanë për të qenë të fòrta. Ju beqárët nuk do mendoni se është momenti për të ndrýshuar statusín dhe do qëndroni në qetësi. Në pùnë mòs ja hídhni gjíthë fájin vetes për pròblèmet që do ju dalin sepse nuk do jetë ashtu. Buxhètin dùhèt ta mbáni akòma më shumë nën kòntròll për të mòs pasur vèshtírësi.

Peshorja Mërkùri do ju bëjë shumë të matur gjatë kësáj dite dhe gjíthashtu mjaft reflektues. Nuk do hídhni hapa pa qenë plòtësisht të bindur për rezùltatet. Nëse keni një lídhje flisni sa më qártë me partnerin dhe pyeteni për disa çështje që nuk jeni të qártë.

Vetëm kështu do shmángen pròblèmet dhe mòsmárrëveshjet. Ju beqárët nuk do keni dëshirë të bèni gábímet e së shkùarës dhe do jeni shume të matur me hapat. Për çdo propozím do mendoheni gjatë párá se të thoni fjalën e fùndít. Në pùnë çdo gjë ka për t’iu ecur mirë dhe në qetësi të plòtë. Financat mùndet edhe të trònditen pak, por ju do mèrrni mènjèherë masat e dùhura.

Akrep Sot do jeni lu ftarakë dhe do përballeni me këdo që do ju dalë përpárá. Në ákt ashtu si do veproni keni për të pasur edhe pròblème. Nëse keni një lídhje mòs bèni gábím të hárroni data të rèndësishme sepse partneri do mërzítet tej mase. Kuptojini sínjalet që do iu japë ai.

Nëse ende jeni vetëm nuk do keni as sot fat për ta gjetur dashùrinë, por kohën e lirë më mirë kalojeni dùke lexuar. Në pùnë do keni temperament të fòrtë dhe nuk do ndáleni përballë pròblèmeve apo sfídave. Meqë buxhèti do jetë më i mirë bèhuni gati të shlyeni disa fatura.

Shigjetar Sot gjërat do ju ecin goxha mirë dhe do mèrrni aprovimin për të fílluar një projekt të rèndësishëm. Nëse keni një lídhje do mèrrni ftesa interesante nga partneri dhe në mbrëmje do kaloni momente shumë te bukura. Një darkë e menduar me kùjdès, muzíkë në sfond dhe ze mra do rráhë shumë fòrt.

Ju beqárët do mbështèteni shumë nga miqtë dhe do mùnd ta gjèni personin tuaj të ëndrrave. Sytë do ju shkëlqejnë sápo ta shihni atë, ndërkohë që zemra d e dijë se është ai i dùhuri. Në pùnë do ndiheni paksa të lòdhùr, por nuk do e lëshoni veten. Kjo është gjeja më e mirë që do bèni. Financat vèshtírë se do i mbáni të stabilizuara.

Bricjape Sot do kaloni një ditë tejet intensive dhe përgjíthësisht pozítive, por nuk do mungojnë as momentet stresuese. Nëse jeni në një lídhje dùhèt t’i kushtoni më shumë vëmendje jetës në çift pasi po e latë pas dorë për jetën profesionale keni për t’u pènduár rèndë.

Nëse jeni vetëm do keni më shumë mùndës për të realizuar tákime nëse i dëgjoni miqtë dhe pranoni të dilni me personat që do ju njohin ata. Në pùnë do keni diskutime serioze me shefat dhe për ju do fíllojë një etapë shumë më e begatë. Shpenzímet krýejini me sa më shumë maturi që të mùndeni sepse po e lëshuar dorën do ju fíllojnë pròblèmet.

Ujor Dita e sotme dùket goxha e mirë që në orët e párá të mëngjesit. Ju do ndiheni më optimistë për të ardhmen dhe nuk do mendoni aspak gjëra të këqíja. Nëse keni një lídhje si ju ashtu edhe partneri do bèni të pamùndurën për të árrítur lumturinë.

Do keni imagjínátë të zhvilluar dhe durim të paimágjínueshëm. Ju beqárëve do ju plòtësohen disa nga ëndrrat më të bukura dhe zemra do ju rráhë akòma më fòrt. Në pùnë do reagoni atëherë kur askush nuk do e presë dhe do árríni majat në gjíthçka. As financat nuk do jenë të këqíja, pavárësisht se mùnd të bèni shpenzíme më tepër.

Peshqe te dashur Mërkùri dhe Saturni do bèhen báshkë gjatë kësáj dite prandáj do i shihni gjërat me më shumë optimizèm. Do ndiheni rehat dhe do i rregùlloni edhe mòsmárrëveshjet familjare. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni t’i kushtoni më tepër kohë dhe vëmendje partnerit tuaj pasi në të kùndèrt ai do fíllojë të lárgohèt dhe do ndiheni akòma më kèq nga më parë.

Për ju beqárët, disa pjesëtarë të familjes do kenë ndíkim shumë të madh dhe do ju kríjojnë kushtèt e dùhura për të fílluar një lídhje. Në pùnë do i bèni gjërat me përtesë, por deri në fùnd të ditës do i realizoni objektivat. Në planin financiar do bèni të pamùndurën ta pèrmírësoni situatën.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments