Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDashi me kòntráte pùne, nje lòtari per Demin/ Ketyre shenjave tani do...

Dashi me kòntráte pùne, nje lòtari per Demin/ Ketyre shenjave tani do u hapen portat e fatit

Do ketë pèrmírësime këtë jave ne jetën tuaj ne çift. Do i zgjídhni shume shpèjt te gjítha mòsmárrëveshjet dhe do kèrkoni edhe fálje me mënyra te ndrýshme. Beqáret do mùndohen shume qe ta bëjnë për vete një person, por díkush tjetër do trègòhèt me i zòti dhe do ua rrèmbejë nga duart ne momentin e fùndít.

Ne planin financiar do keni plòt te paprítura dhe gjèndja nuk do jete aspak e përshtatshme për te krýer shpenzíme. Shëndeti nuk do jete aspak i mire. Te afërmit do ju ngjísín gripin dhe nuk do ndiheni te qetë. Ne pùne do jeni gjíthë kohës te shpërqendrùar. Do nèglízhoni disa detaje qe ne ákt janë thelbësore. Me familjaret do jeni tolerante.

Pr Demin, Gjate kësáj jave situata ne jetën tuaj ne çift mùnd edhe te dale jashtë kòntròllit. Si ju ashtu edhe ai e keni ne krah do doni te jeni “shefa” dhe tjetri te beje atë qe ju kèrkoni. Ne këtë mënyrë nuk keni për te shkùar shume lárg. Beqáret pas kaq kohesh prítje do mùnd te realizojnë një nga tákimet me mbresëlënëse. Te ardhùrat do vijnë dùke u konsoliduar, por mòs prisni qe te pasuroheni mènjèherë.

- Advertisement -

Shëndeti here do jete dèlíkat dhe here mùnd te ketë disa trònditje te vogla. Me kùjdès me përkùjdèsje do mùnd t’ia dilni. Ne pùne vërtet do lòdheni pak, por do mùnd t’i árríni te gjítha objektivat qe i kishít vene vetes. Ne familje gjerat do ecin mjaft mire.

Per Binjaket, Do kaloni momente shume te këndshme këtë jave pranë partnerit tuaj. Ai do ju këshillojë, do ju dashuroje dhe do ju surprizoje ne çdo çást. Beqáret, te nxitur nga Plutoni, do jene ne kèrkim te personave te pjekur me te cilët te kríjojnë lídhje serioze.

Mùndësitë me te mia do jene nga mesi i javës. Financat nuk do jene te këqíja sepse do mbròhen nga yjet. Gjithsesi investimet e mëdhá lërini për ne një kohe me te përshtatshme. Shëndeti do jete dèlíkat dhe me disa shqètësime ditët e párá, por dalëngádalë do e rifitoni energjínë. Ne pùne dùhèt te mèrrni te gjítha masat e dùhura ne mënyrë qe projekti t’iu ece sipas planeve. Jeta familjare do ketë turbùllira te vogla.

- Advertisement -

Per gaforen, Gjate kësáj jave do dialogoni gjere e gjate me partnerin tuaj dhe me pas do mèrrni vendime te rèndësishme. Disa surpriza te tij mùnd t’iu bëjnë te zgjídhni gjera te cilat nuk i kishít menduar. Beqáret do fíksohen pas personave te pashëm dùke mòs menduar aspak se çfarë kárákteri apo si mùnd te jene ata nga anët e tjera.

Ne planin financiar dùhèt vetëm te mendoni te bèni ekonomi ne mënyrë qe e nesërmja te jete me e sígùrte. Shëndeti do jete me i mire. Do shèròheni pas një periudhe te gjate me pròblème dhe do ndiheni ne forme. Ne pùne askush nuk do ju ndíhmoje te árríni qèllimin. Do e keni te vèshtírë, por me pak sákrífica do ja dilni mbánë.

Per Luanet, Do keni dýshime te shumta këtë jave për partnerin tuaj dhe ne çdo moment qe te mùndeni do e kòntròlloni. Kjo ne ákt është gjë e gabuar. Me mire flisni haur dhe vèndòsíni sa me pare píkat mbi “i”. Beqáret as vete nuk do e dine çfarë do duan. Here do kèrkojnë dashùrinë e here do preferojnë te qëndrojnë vetëm dùke rèfùzuar ftesat.

Financat do i menaxhoni me më shume mençuri se kurrë me pare. Situata do ketë edhe pèrmírësime. Shëndeti do kaloje disa momente dèlíkate, megjíthatë fále perkùjdèsit te familjareve do e rimèrrni veten. Ne pùne do ndërmèrrni sfída, do rrezíkoni, do kaloni vèshtírësi, por ne fùnd do árríni atje ku e kishít planifíkuar. Marrëdhënia ne çift do jete e ngrohte.

Per Vir.gjereshen, Nen ndíkimin e madh te Venusit, këtë jave do jeni me te gatshëm te bèni lëshime ndáj partnerit. Marrëdhënia ne çift do ketë pèrmírësime te ndjèshme. Beqáret do njihen me një person i cili pa e kuptuar do behèt i pazèvendësueshëm për ta. Shume gjera do fíllojnë te ndrýshojnë dhe do e shihni jetën me një sy tjetër.

Gjendja e financave nuk do jete ashtu si e kishít menduar. Vetëm me ndíhmën e miqve apo dhe specialisteve do mùnd te dilni nga situata e rènduar. Shëndeti gjíthashtu do ketë pròblème te cilat nuk dùhen nèglízhuar. Ne pùne do jeni te zòtet. Do i bindni lehtësisht te tjerët dhe do mèrrni atë qe dëshíròni. Jeta familjare do jete pròblèmatíke.

Per Peshoren, Jave e animuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lídhje. Priten surpriza te njëpasnjëshme dhe propozíme qe do ju lënë pa fjale. Partneri do ketë sy vetëm për ju. Beqáret do jene te pavëmendshëm ndáj njerëzve qe do iu vijnë rreth e rrotùll dhe do hùmbásín mùndësi te mira për te ndrýshuar statusín. Financat do vijnë dalëngádalë dùke u pèrmírësuar.

Do ecni ne baze te strategjíve stríkte. Shëndeti ne përgjíthësi do jete goxha i mire. Edhe ata qe kane qene te sèmùrë do e rigjejne energjínë. Ne pùne dùhèt te trègòhuni te durùar ne mënyrë qe te árríni objektivat. Nxitimi mùnd t’iu çoje ne rrugën e gabuar. Me familjaret do keni zènka te vogla.

Per Akrepin, Gjate kësáj jave do ríkthehèt gjallëria dhe entuzíazmi ne jetën tuaj ne çift. Si ju ashtu edhe partneri do mendoni për surpriza te mëdhá. Beqáret dùhèt te përfitojnë sa te mùndin nga klima e favorshme yjore për te gjetur partnerin ideal dhe për te fílluar një histori dashùrie te qëndruese. Ne planin financiar do keni shume fat.

Do i shlyeni edhe bòrxhèt dhe do e mbáni edhe te ekuilibrùar buxhètin. Shëndeti do ketë shqètësime. I ftohti do beje te vetin dhe mùnd te prèkeni nga virozat. Ne pùne do keni pranë Neptunin dhe do árríni shume shpèjt suksesín. Mos ua vini veshin fjalëve te kolegeve sepse ju kane zíli. Atmòsfera familjare do jete e turbùllt.

Per Shi.gjetaret, Jave tejet e tènsíonuar kjo për ata qe janë ne një lídhje. Ditët e párá do jene me dèlíkatet nga te gjítha prandáj dùhèt te bèni shume kùjdès. Beqáret do kenë pa fùnd propozíme dhe do e ndrýshojnë statusín mènjèherë. Historisë e dashùrisë do jene afatgjata dhe tejet emocionuese. Ne planin financiar dùhèt te trègòheni vigjílente dhe shume te kùjdèsshëm.

Veten kështu gjèndja do jete e qëndrueshme. Shëndeti nuk do ketë as pròblèmin me te vogël. Do jeni mjaft te kùjdèsshëm. Ne pùne mòs ju besoni atyre qe do ju thonë koleget, por reflektoni me kùjdès dhe bèni atë qe do ju dùket e drejte. Jeta familjare do jete e mbùshur me risi.

Per Bricjapin, Këtë jave do mèrrèni vesh me se miri me partnerin tuaj dhe gjerat do ju ecin për mrekùlli. Edhe ata qe kane pasur mòsmárrëveshje do i sqárojnë dhe do i kuptojnë gábímet e krýera. Beqáret do lòdhen paksa se kèrkuari princin e kaltër, por ne fùnd do márrín atë qe duan. Financat do jene dèlíkate. Beni kùjdès nga Hëna e cila do ju nxite te shpenzoni shuma márramendëse.

Për një shèndèt sa me te mire, mòs hárroni te konsumoni perime dje mish. Do ju dùhen ne këtë periudhe. Ditën e mërkurë do jeni paksa nèrvòze dhe do ju dùhèt qetësi. Ne pùne do ndërmèrrni iniciativa dhe do keni árrítje te mëdhá. Jeni mjaft këmbèngùlës. Familja pa pròblème.

Per Ujorin, Çiftet do márrín bekimin e yjeve gjate gjíthë kësáj jave. Do kaloni çáste te këndshme pranë partnerin tuaj dhe emocione do jene te njëpasnjëshme. Çdo dite do jete e veçánte. Beqáret jo vetëm qe do realizojnë tákime, por do mùndte fíllojnë edhe histori dashùrie te zjárrta dhe pasionante.

Financat do jene te qëndrueshme. Kjo do ju shtyje te bèni edhe ndonjë shpenzím me tepër se zakonisht. Marsi do ju mbështesë fòrt ne sektorin shèndètësor. Do jeni te kùjdèsshëm me ùshqímin dhe nuk do e teproni me lòdhjen. Kujdes edhe me te ftohtin. Ne pùne do nënshkruani kòntráta te reja dhe mjaft afatgjata e fitimprurëse. Jeta ne çift do ketë plòt konflíkte.

Per Peshqit,  Jave me pozítive dhe me e qëndrueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lídhje. Do ndiheni edhe me te dashurùar pas partnerit ndërkohë qe shihni se ai përkùjdèsen për çdo detaj qe t’iu beje te ndiheni sa me rehat.

Beqáret do jene te paqárte me veten e tyre dhe nuk do dini si te sillen kur t’iu bèhen propozíme. Ne planin financiar do keni me tepër fat se kurrë me pare. Pa u lòdhùr shume gjèndja do stabilizohèt. Edhe shèndèti do jete i mire. Nuk do keni aspak shqètësime apo pròblème. Ne pùne do ju dùhèt te lùftoni fòrt dhe te bèni sákrífica qe ne fùnd te árríni atje ku keni menduar. Ne familje vetëm me dialog mùnd t’i zgjídhni tèlashèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments