Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelHarrojeni Qetsorin, po cmènd njerezít emri i ri qe prítet te hyje...

Harrojeni Qetsorin, po cmènd njerezít emri i ri qe prítet te hyje ne BBV…kùnder Luizít

Yll Limani është padýshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në showbizín shqíptar. E kjo jo më kòt.

Çdo këngë e tij árrín të márrë gjíthë vëmendjen e dùhur dhe të rrèmbejë mènjèherë zèmrat e të gjíthë publíkut. Ylli, me zèrin dhe këngët e tij aq të veçánta ka árrítur që përherë të përçojë tek publíku emocion, çfarëdo mòshe që ata të kenë.

Së fùndmi Yll Limani dhe regjísori i “BBV2”, Eduart Grishaj kanë postuar një foto me njëri-tjetrin, ku Eduarti ka shkrùar një këshillë drejtuar artistit në lídhje me nominimet e kuptohèt mènjèherë që bèhèt fjalë pë “BBV”.

- Advertisement -

Nuk dihèt ende nëse Ylli do të jetë një banor i ri i shtëpisë më të famshme në Shqípëri apo thjesht të dy kanë dashur të ngácmojnë pak ndjèkësit. “Kujdes arsyet e nominimit dùhèt të jenë të fòrta”

Kënga më e re e Yllit “Ulu” në vetëm pak javë ka árrítur një super sukses dùke u rènditur në vendin e parë në Top Awards. The Top List është klasifíkimi i 100 këngëve më të mira të artistëve tuaj të preferùar shqíptarë.

Në Top Albania Radio mùnd të dëgjoni në çdo kohë klasifíkimet muzíkore në Shqípëri dhe kudo në botë.Jo vetëm kaq, por Ylli mbán gjíthashtu fronin e këngëve më të vjetra në klasifíkim.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments