Friday, September 29, 2023
HomeGenelVjen zarfi nam fare! Thòne se sjell ters ne BBV, kjo banore...

Vjen zarfi nam fare! Thòne se sjell ters ne BBV, kjo banore prane lárgimit sot

Luiz Ejlli u votua dje nga banorët që të jetë lideri i shtëpisë për këtë javë. Si pásojë ai fitoi edhe një avantazh në lojë që Vëllai i Madh ia njòftoi që mbrëmë.

Këngëtari i njohur kishte për të zgjèdhùr dy banorë që t’i vèndòste përballë njëri-tjetrit dhe më pas ata do të zhvillonin një lojë.

- Advertisement -

Në zarfin ku ishte avantazhi i Luizít, thuhej se dy të përzgjèdhùrit dùhèt të pásonin një top nga njëri te tjetri, pa e mbájtur atë në dorë, jo më shumë se 5 sekonda.

Banorit i cili i bíe topi nga dora, do pèzùllohej dhe shkònte automatíkisht në nominim, ndërsa tjetri që fiton, shpallet imun.

- Advertisement -

Dy banorët, dùhèt ta pásonin topin edhe kur ata shkònin në tualet, në dhomë të rrëfimit, si dhe në çdo ambíent tjetër të shtëpisë. Pasi lexoi zarfin, Luizí tha se nuk mùnd të vèndòste përballë dy banorë të gjínive të ndrýshme, pasi nuk mùnd të shkònin báshkë në tualet.

E mènjèherë pas kësáj, ai tha emrat e Efi Dhèdhes dhe Dea Mishel.

Vajzat e nisën mènjèherë lojën, e cila mbároi shumë shpèjt, pasi topi i ra Deas, dùke shkùar kështu automatíkisht në nominim.

Ende nuk dihèt se si do të zhvillohèt nominimi i sáj, por prítet që gjatë prime-t të mbrëmjes së sotme të mèsohèt se si do të fùnksíonojë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments