Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel"Ju del llòtaria Amèrikanè...", Mos e besòni, keto 5 shenjat do te...

“Ju del llòtaria Amèrikanè…”, Mos e besòni, keto 5 shenjat do te cmènden fare nga qejfi

Dashi Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill Puna: Planet po ju ecin mirë. Nuk ndjeni aspak lòdhje, pèngesat pothuajse se nuk ekzístojnë, ndërsa optimizmi sa vjen e rritet dita ditës, posaçërisht në gjysmën e dytë të këtij muaji. Ju dùket síkur jeni në gjèndje ta zgjídhni secilin pròblèm që ju rrethon. Ngjarje të rèndësishme mùnd të ndòdhin brènda datave 20-23 janar.

Rreth këtyre datave propozohèt kùjdèsi i mùndshëm ndáj buxhètit. Të hollat ju vijnë në intervale të rregùllta kohore por jo në shumën e prítur. Dashuria: Në dashùri ju qëndron periudhë interesante. Disa personave me këtë shenjë iu ndíhmon kjo periudhë, në shèrímin e plágëve të mëhershme.

Por. Përveç kohës së kalimit të mrekùllueshëm të kohës, ky muaj nuk ofron diçka më shumë. Duhèt t’íkushtoni rèndësi tákimeve që do ndoshin e sidomòs rreth 10 janarut, por sidoqoftë mòs u sfòrconi. Do të keni konflíkte të mùndshme, por nuk ka nèvojë për paníkë.

Këto kèqkuptime dhe konfrontime ndòdhin sidomòs me anëtarët e familjes. Shëndeti: Do të hasni pròblème me këmbët gjatë javës së dytë të janarut. Shkoni në kòntròllë tek mjèku në javën e fùndít të muajit nëse keni pròblème me zèmrën.

Demi Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj Puna: Do të habiteni se si gjërat do t’ju shkòjnë lehtë në anën e biznesit gjatë javës së dytë të janarut, por keni kùjdès, mòs bèni plane afatgjata. Personat nën këtë shenjë nuk janë shumë áktivë dhe nuk e preferojnë shumë lòdhjen dhe dinamíkën e tepërt. Dashuria: Në planin emotiv, personat që janë të martuar gjíthçka iu shkòn ashtu siç dùhèt, ndërs për ata që nuk janë ende në lídhje, padýshim që iu buzèqesh fati, por mòs prisni edhe shumë.

Personi nën shenjën e peshqve i cili ju ka përfituar që në shíkim të parë, e keni vlerësuar gábímisht. Gjatë këtij muaji do të jeni veçánërisht të ndjèshëm ndáj bukùrisë dhe shármit të një personi nën shenjën e vírgjëreshës. Shëndeti: Do të jeni të ndjèshëm, ndoshta ka mùndësi të jeni alergjíkë.

Binjakët Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor Punoni me zell të plòtë për t’i árrítur dëshirat dhe për më tepër keni mirëkuptim dhe mbështètjen bujare të miqve. Deri në javën e parë të janarut, nuk do të shkòjë çdo gjë si dùhèt, mirëpo vazhdimi i muajit do ju garantojë sukses dhe disponim të mirë. Do të keni mòsmárrëveshje lídhùr me investimet e përbáshkëta me një person nën shenjën e bricjapit. Dashuria: Do të jetë një muaj i furishëm kur është në pyetje dashùria.

Meshkùjt nën këtë shenjë, do të kenë tákime dashùrie me shenjën e peshqve gjatë javës së dytë të janarut, ndërsa femrat me këtë shenjë nuk dùhèt të hùmbásín ahengun e një ditëlindjeje ku janë të ftuara. Është një periudhë për disa ndrýshime dhe lèvízje në jetën tuaj.

Periudhë e mirë për të ndrýshuar pamjen tuaj, flokët si dhe mënyrëne veshjes, për më tepër edhe për ndonjë lloj díete nëse është e nèvojshme. Në të njejtën kohë do të pranoni shumë thirrje dhe ftesa për ahengje të ndrýshme dhe nuk do të dini se ku të shkòni përpárá. Shëndeti: Keni kùjdès ndáj alergjíve. Probleme të mùndshme me stòmakun gjatë mesit të muajit.

Gaforrja Të lindur më: 21 Qershor – 22 Janar Ky është një muaj i ngarkuar për gaforret pasi që do të hùmbásín shumë kohë dùke pùnuar. Gjatë pùnë, ritmi përshpèjtohèt, shtohen përgjegjësi të reja dhe nuk keni pothuajse fare kohë të lirë. Ndonjëherë ju ngjan síkur po e tejkaloni limitin e nèrvave dhe síkur jeni në prag të ndonjë konflíkti, por si gjíthmonë, kur vjen pùna për të pùnuar gaforret e realizojnë më së niri dhe pùnojnë deri në përfùndim të detyrave të veta.

Dashuria: Gaforret në martesë janë në prítje të zgjídhjes së pròblèmeve në nivel biznesor me partnerët e tyre, pasi në masë të madhe mvárèn interesat e tyre të përbáshkëta. Meshkùjt nën këtë shenjë do të jenë të tùrpshëm dhe të trembur për të shprèhur simpatinë ndáj personit për të cilin me muaj tèntojnë ta përfitojnë.

Për gaforret femra, gjatë këtij muaji më së miri do të ishte mòs të kríjonin dhe të hynin në një lídhje dashùrie, pasi partneri potencial do të ishte i vrazhdë dhe i bèzdísshëm, gjë të cilën gaforres së ndjèshme kjo nuk i përshtatet. Shëndeti: Nervoza e bèn të veten dhe ju nuk ndjeheni mire psiqíkisht. Ajri i pastër do të ishte zgjídhje ideale për disponimin tuaj.

Luani Të lindur më: 23 Janar – 22 Gusht Puna: Nuk do të mùnd të pushoni deri në mes të janarut. Vështirë që do ta rimèrrni veten, sfída të mëdhá dhe mòsmárrëveshje do të mbizòtërojnë gjatë kësáj periudhe. Në fùnd të gjysmës së dytë të kësáj periudhe, gjèndja do të ndrýshojë krejtësisht. Do të keni udhëtime dhe rezùltatet do të jenë të shkëlqyera.

Datat anësore janë 13, 14, 15 janaru. Meqenëse energjía nuk do t’ju mungojë, kujtohuni që me ngùlm t’i árríni planet e cáktuara. Dashuria: Ju pret një periudhë dinamíke në planin emocional, sidomòs nga mesi i janarut.

Personat nën shenjën e Luanit ndoshta do të pèsojnë kohë pas kohe ndarje me partnerin me qèllim që t’i bëjnë pùshimet vetëm, dhe sipas tyre është gjíthmonë díkush që e mèríton vëmendjen e tyre. Luanët do të magjepsen nga një person në shenjën e Dashít apo Peshorës, por pèrpjèkjet e tyre do të mbèten të pasuksesshme. Shëndeti: Probleme të mùndshme me qárkùllimin e gjákut si dhe pjesën e poshtme të belit.

Vírgjëresha Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator Puna: Vírgjëreshat do të dùhèt të jenë në pozícion për të pranuar ndíhmën nga të tjerët, posaçërisht nga Akrepi dhe Bricjapi. Java e fùndít e janarut do të jetë e favorshme për ecurinë e pùnës dhe është koha e dùhur për inovacione nëse mendoni për më gjatë. Periudhá deri 15 janar është më e mira për përfitim të të hollave. Investimet e vjetra do të dyfishohen, dhe disa prèj Vírgjëreshave do të pranojnë dhùrata nga persona të cáktuar që udhëtojnë jashtë vendit.

Dashuria: Janaru planifíkon surpriza shumë të bukura për ju. Personat nën këtë shenjë do të bèhen partnerë sensualë dhe të apasionuar dhe me pozítivitet të paprítur do t’i befasojnë partnerët e tyre. Vírgjëreshat që nuk janë në lídhje do të jenë në qendër të vëmendjes. Kjo, disave do t’ju konvenojë e disave do t’ju pèngojë, por sidoqoftë do të dine t’ia dalin mbánë situatave.

Marrëdhënie më të mira do të kríjojnë me Peshorèn. Shëndeti: Në përgjíthësi ndjeheni mirë. Keni kùjdès me stòmakun nëse gjatë janarut planifíkoni të shkòni për pùshime. Ndryshimi i klimës dhe mënyra e ndrýshme e të ùshqýerit mùnd të ndíkojë nègátivisht tek ju.

Peshorja Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor Puna: Edhe pse simpatíke dhe të sjellshme, kësáj here Peshoret do të shfaqen ndrýshe gjatë këtij muaji. Ner.vozízmi dhe mòsmárrëveshjet do të jenë pèrditshmëria dhe rutina e tyre gjatë dy javëve të párá të janarut. Disa prèj peshoreve do të shkëputin shumë kontákte dhe márrëdhënie në panin e biznesit dùke menduar se po i shfrytëzojnë.

Qëndroni lárg projekteve të përbáshkëta deri në gjysmën e parë të janarut, ndërsa në gjysmën e dytë të muajit do të jetë mjaft ndrýshe. Gjërat që i llògaritni si esenciale dhe të nèvojshme, do të rregùllohen si dùhèt gjatë kësáj periudhe. Dashuria: Lehtësim i madh për peshoret është atmòsfera e mirë në shtëpinë e prindërve si dhe mbështètja e familjarëve.

E njejta gjë nuk mùnd të prítet nga partneri i cili ka disponim të paqëndrueshëm dhe shtirret me pretendime. Kurseni veten nga mòsmárrëveshjet dhe ndíkimet, këto vetëm do të përkèqësojnë gjèndjen tuaj. Thjeshtë qetësohuni dhe prisni për më të mirën. Peshoret që nuk janv në lídhje këshillohen që mòs të vèndòsín deri kah gjysma e dytë e muajit sepse zgjèdhja do të jetë katastrofíke. Shëndeti: Probleme të mùndshme me infeksionet. Keni kùjdès me këmbët.

Akrepi Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor Puna: Nëse është e mùndur gjërat më të rèndësishme përfùndoni kah fùndi i muajit. Rreth 17 janarut keni kùjdès gjatë ngarjes së mainës, keni kùjdès ndáj dokumenteve si dhe mòs nënshkruani asgjë párá se të mendoheni mirë. Nëse keni ndonjë ofertë për udhëtim, mòs ngurroni ta pranoni. Problemet familjare mùnd t’ju dekoncentrojnë, mirëpo këto janë vetëm periudhá të cáktuara.

Dashuria: Në fùshën e dashùrisë do të jeni vazhdimisht të shqètësuar, pa márrë párásysh nëse jeni të martuar apo thjeshtë në ndonjë lídhje. Partneri juaj për një kohë të gjatë është i brèngosur mirëpo me kokëfòrtësi hesht. Intuita juaj këtë herë nuk do t’ju máshtrojë, por bèhuni të durueshëm pasi së shpèjti çdo gjë do të bèhèt e qártë.

Të gjítha ndòdhitë do t’ju sjellin prítje të ndrýshme, flírt dhe aventura të mùndshme. Është mirë të qëndroni lárg Peshqve dhe Vírgjëreshave. Shëndeti: Do të keni pròblèm të vazhdueshëm me kokëdhèmbjen. Në mënyrë të patjetërsueshme kòntròlloni pasqyrën e gjákut.

Shigjetari Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor Puna: Shumë energjí dhe entuzíazèm do të gjèni gjatë gjysmës së dytë të janarut. Bëhuni i kùjdèsshëm sepse ky muaj mùnd të jetë i pafavorshëm në aspektin e financave. Sukseset fíllestare në mesín e muajit mùnd të kthehen në dështime dhe premtime boshe. Gjatë dhënies së vlerësimeve bèhuni tepër i matur.

Nuk do të ishte kèq nëse do të konsùltoheshít me kolegët të cilët padýshim do t’ju ndíhmojnë. Dashuria: Në planin e dashùrisë do të ndjeheni dinamík deri kah mesi i muajit. Lidhjet që mùnd të fíllojnë, bèhen të përhershme sidomòs nëse ndoshin kah fùndi i muajit. Do të keni situata të pavolitshme në të cilat dùhèt të mèsoheni dhe të pajtoheni.

Shigjetarët të cilët kanë familjë të kríjuar do të hasín pròblème të mùndshme me fèmíjët e tyre, dhe këshillohen që të jenë të matur dhe të kùjdèsshëm gjatë márrjes së situatave në dorë. Shëndeti: Probleme të mùndshme me ijet. Gjatë mesit të muajit, mùnd të hasni në infeksione virusale. Konsumoni më tepër vitamina.

Bricjapi Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar Puna: Qëndroni me disponim të mirë sepse vetëm ashtu mùnd të árríni te párá. Punoni me zell për të árrítur dëshirat. Jeni nën prèsionin e ambicieve që nuk mùnd t’i realizoni. Puna do t’ju lòdhë shumë, e veçánërisht ata persona që mirrèn me tregti, me çështje lígjore apo biznes privat.

Dashuria: Përkùndèr të gjítha detyrimeve dhe obligimeve, prap gjèni kohë në dashùri. Në javën e dytë të muajit janar, do të kríjoni márrëdhënie të mùndshme me Demin e që do t’ju zgjasë për një kohë të gjatë. Personat që nuk janë ende në lídhje do të dùhèt ta përshpèjtojnë procedurën për tu lídhùr sa më parë me dashùritë e tyre.

Përndrýshe fùndi I muajit nuk do të jetë edhe shánsë e mire, nëse e lëshojnë këtv mùndësi, për muajt e ardhshëm do të ndjehen shumë të mërzítshëm dhe monoton. Shëndeti: Janë të mùndshme disa lèndime gjatë udhëtimeve, por keni kùjdès dhe mùnd t’i anashkaloni. Ruani veten nga rrezíqet. ujori

Ujori Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt Puna: Përgatitni sukseset e juaja, sidomòs në fùnd të muajit. Pritjeve së shpèjti do t’ju vie fùndi. Do të keni ndíhmë të madhe nga disa miq, veçánërisht nga ata nën shenjën e Luanit dhe Akrepit. Shkathtësia, shpèjtësia dhe aftësia për të páráshíkuar, këtë muaj do të tejkalojë mesatarèn.

Gjithashtu, edhe logjíka juaj do të jetë në pèrdorim. Dashuria: Nuk do të jeni të motivuar si më herët, mirëpo do të ndjeheni më të relaksuar kur është në pyetje dashùria. Periudhë e volitshme për të kríjuar lídhje. Ujorët të cilët janë veçmë në lídhje do të kenë më shumë kohë për t’ju përkushtuar vetes, meqenëse partneri i tyre është i zènè me pùnë.

Disa do të hasín në ndarje të përkohshme përshkák të distances nga udhëtimet. Ujorët nuk dùhèt lejuar që familja të ndíkojë në márrëdhënien e tyre, kjo vetëm do ta përkèqësonte situatën. Shëndeti: Probleme të mùndshme me fytin dhe gojën.

Peshqít Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars Puna: Komoditeti dhe kokëfòrtësia janë cilësitë që më së miri ju përshkruajnë gjatë kësáj periudhe. Edhepse nuk dëshíròni që të mirrèni me financat, ky do të jetë preokupimi juaj krýesor gjatë tërë muajit janar.

Përveç që dùhèt të shpenzoni párátë e fituara, do ta keni të vèshtírë pë t’i rifituar prap ato. Disa të afërm tuaj mùnd t’ju ndíhmojnë, padýshim edhe shoqëria. Në këtë kontekst, ndíhmë të madhe mùnd t’ju japin personat nën shenjën e Bricjapit, Dashít dhe Luanit. Dashuria: Peshqít që janë ende në kèrkim të dashùrisë, do të jenë të pakënaqur këtë muaj dhe do të ndeshen me situata të pakëndshme, sidomòs Peshqít femra.

Për këtë arsye, tërë muajin janar Peshqít do ta kalojnë në shtëpi dùke pùnuar, sepse kjo është zgjídhja më e mirë për t’i evituar pròblèmet. Peshqít që janë në márrëdhënie, shfaqín më pak nèrvòzízèm. Partneri juaj shfaq tènsíon të madh gjatë páráqítjes së pròblèmeve, por ju nu kárri t’i ndíhmoni nëse ai nuk e pranon një gjë të tillë. Shëndeti: Nëse keni pròblèm me shtimin e kilogramëve të tepërt, keni kùjdès gjatë mënyrës së të ùshqýerit dhe díetave të ndrýshme. Probleme të mùndshme me stòmakun dhe zorrët.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments