Categories
Genel

Parátë po víjnë drejt jush, Kjo mùnd të jetë nga një fítore e vogël e këtyre shènjave

Jo vetem sot por çdo dite e ketij muaji eshte e mbùshur me shume buzeqeshje dhe gèzim pasi njerezit po shíjojne periudhen me te mire te jetes se tyre e cila eshte periudha e ketyre pushimeve verore te cilat nga e èmbelsojne zèmren.

Dashi Sot do të dëgjoni disa lájme të mira për familjen tuaj. Një ditë e mbùshur me lumturi do të jetë kjo e sotmja, pasi do të tákoni një person shumë të dashur për ju që kishít vite pa e parë.

Demi Do të zbùloni diçka për një mík. Në ákt kjo gjíthnjë ju ka vënë në dýshime, por kurrë nuk kishít guximin ta pyesnit. Në bazè të këtij ínfòrmacioni keni për të bërë lèvízjet tuaja.

Binjakët Do të jeni disi të përgjùmur gjatë kësáj dite dhe nuk do t’i shíkoni gjërat me pozítivitet. Në mbrëmje, humori juaj do të ndrýshojë në mënyrë drámatíke.

Gaforrja Nuk do të jetë një ditë e kèqe kjo e sotmja për ju edhe përse me disa impenjime. Gjithsesi në dashùri pak të reja do të ketë për ju. Një kèqkuptim i vogël në dashùri mùnd të sjellë ndonjë kèqkuptim që dùhèt ta kaloni me humor. Në pùnë në ákt gjërat po shkòjnë më mirë. Lajme të reja në sfond për ju.

Luani Puna tashmë ka përfùnduar, ndáj e vetmja gjë që ju pret është shpërblimi i mèrítuar. Nga ana tjetër edhe jeta private nuk dùket aspak kèq, ndonëse oraret mùnd të bèhen pèngesë.

Vírgjèrèsha Partneri do të márrë lájme të mira sa i përket kárrierës dhe kjo do të jetë një arsye tepër e mirë për të festuar. Mos u shqètësoni nëse keni bërë plane dhe shijoni momentin. Mos i líni raste të tilla të shkòjnë dèm, në fùnd njerëzít e dashur janë ata që vlejnë më shumë se çdo gjë.

Peshorja Durimi do të jetë krýefjala e ditës tuaj sot. Do të përballeni më shumë sfída sot dhe nëse nuk do të jeni të durùar mùnd të keni pròblème. Për sa i përket fínancave do të keni gjíthçka nën kòntròll.

Akrepi Një tákim mes miqve do të sjellë ndrýshime surprizuese për ju. Do të keni mùndësínë të shihni disa gjëra në një pozícion më të mirë. Do të árríni të bèni disa márrëveshje në mënyrën e dùhur.

Shigjetari Do të mendoni shumë për pròblèmet që keni pasur gjatë javës dhe planet e parealizuara. Në fùnd të ditës do të gjallëroheni fálë ndèrrimit të ambíentit dhe miqve, të cilët nuk kanë për t’ju lënë vetëm.

Bricjapi Një ditë nègátive për të gjíthë ata që i përkasín kësáj shenje. Në dashùri nuk do mùngojnë kònflíktet për shkák të xhelòzísë. Duhèt të kaloni pak kohë vetëm që të reflektoni. Në pùnë do të keni shumë ngarkesë, por kalojeni me durim sepse gjíthçka do të kalojë.

Ujori Imagjínáta do të jetë në nivele të lárta sot, e ndoshta mùnd të sjellë edhe ide interesante për të cilat mùnd të pùnoni në të ardhmen. Dilni me miqtë dhe trègòjuni atyre çfarë ju ka bërë të ndiheni të tríshtuar apo të mërzítur ditët e fùndít.

Peshqít Një event shoqëror do të bëjë që sot të ritákoni njerëz që kishít kohë pa i parë. Do të kaloni kohë të bukur dhe ndoshta do të mbùsheni edhe me ínfòrmacione interesante.

Categories
Uncategorized

Çfarë prítet të ndòdhë sonte në orën 23:38? Kùjdes, ngríhèt “lajmi” për këtë gjë

Se shpèjti kèmi ardhjèn e Veres se Re qe ndòdh me hýrjen e ketij gushti dhe píkerisht sot ne orèn 23:38 minuta te mbrèmjes. Kjo ngjárje fíllon sot ashtu siç ka fíllùar shekuj e shekuj me páre. Dièlli do jète ne piken zèro te fíllimit ne shenjen e Dáshít.

Me Hènen ne shenjen e Bínjákeve ne tákím me kármèn veriore ne Bínják dhe Marsín ne Binják do kèmi nje energjí te brendshme me shume ide dhe mèndíme. Kùjdès vetem tek pròpòzímet e paqárta te cílat do ta mjègùllojne vèprímin dhe mùnd te sjèllin fríkè dhe pa-sígùri”.

Kjo ngjárje për dáshèt, thòtë se kuk do t’i shmángèni dot reálitetit te pròvòkimève qe do ju nxjèrrín hápùr ne nje ane apo me nje qèndrím te cáktuar sado qe tèndènca eshte te rùáni duálizmin ne márredhènie apo báshkepùnime.

Për dèmat thùhet se dùhet te pèrcáktoni me qárte ne kete períudhe vère ke rruge do ndíqní ne çèshtjet ekònòmike dhe a do udhètoni lárg apo afèr per te arrítur gjerat qe i keni me vònèse edhe ne jeten persònále.

Kjo vere për bínjakët, do jète shume e fùríshme per ju dhe mádje lùftáráke me informacione dhe dèshira por edhe idèològjízma. Mùnd t’ju shùmèfíshohen lèkèt dhe te mirat dhe do ju zhdùken të kèqíjat.

Kèshílla për gáfòrren është se do pèrdòrni shume rrugen e fshèhtè apo strátègjíte per t’i ndrýshùar rrugen fitòres dhe per ta kthýèr ne fávorín tuaj. Kjo do jete shume e vèshtíre pasi nuk do ju shèrbej konkretisht persònálisht dhe mùnd te tèntòni me pas aùto-kátástròfinè.

Të líndùrit në lùan yjet i thònë se nuk èshte koha te bèni Mbrètín por te ditùrin dhe te gjèni shtègùn e dùhur per te márre nje rol me drèjtùes ne çeshtje sòciále apo ne rrèmùjen qe do kríjòhet rreth jush ne shòqèri dhe dashùri.

Një lajm shumë i mbárë për vírgjèreshèn është se nuk ka me lùftè te ftòhtè sádo bùkur qe ta kèni ngrítur kùrthín. Tashme juve ju dùhet nèrv dhe zjárr qe te vèndòsni ne vèndin e dùhur kùndèrshtáret që kèni.

Ata që kanë shènjën e pèshorès, duhet te hápni kráhet me shume se sa i keni pèshùar mùndèsíte tuaja. Nje flùtùrim díku ne nje bote me fílòzòfíke shkèncòre apo nje percáktim i nje mísíoni persònál eshte shume me pèrpáresi.

Për shènjën akrèp, lùfta jùaj do të kete te bèje me te drèjten per te fítuar ekònòmikísht. Kjo e drejte e pùnes dhe e shpèrblímit kishte kohe qe i kíshte mbýllùr portat hèrmètikísht Nje strátegjí e zgjùar do ju sígùròjë fitòren.

Për shígjètárin, kjo mùnd te jete fùndjava e fùndit qe qèndròni ne shtepi te rèhátuar. Çdo dite do fílloj te bèhet lèvízje veprim dhe báshkepùnim. Pèrbálle jush po víjne armátát tùrkè.

Njerèzít e brícjápit, kùjdes ne lídhje me pùnen e perditshme. Ka zjárr ndrýshíme dhe ju duhet nje kùalífíkim i mire qe te arríni nje rezùltat kònkrèt. Ne te kùndèrt jeni ne pòzíte te vèshtíre. Kùjdès shèndètin dhe alèancát e dýfíshta

Ju të ùjòrit, mùnd te jeni shùme pjèllorè dhe te tèrhíqni persona ne dashùri qe káne lídhje dýfíshe. Ju dùhet te mèrrni informacion dhe te bèni strátegjíne tuaj per te fítuar dáshùrine.

Dhe ju të pèshqve, do jètoni ne dy shtèpi ose do ndèrtoni nje baze te re e cila ne fákt do ju hápè pak dèbáte ne lídhje me ecùrine e shpènzímève apo percáktimin tuaj si prèzènce.

Categories
Genel

Dùroni dhe prísni daten 21/ Ka një lájm, ja kur mùnd te aplíkoni per nje vízë per pùnë

E dini qe ne astròlògjí numri 13 u sjèll shume fat atyre qe kane nje besim te madh ne veten e tyre dhe qe deri me sot nuk i kane bere kèq askujt si ne te mire dhe ne te kèqe. Sipas shnjes qe kèni eshte koha qe tani te zbùloni se çfare mágjije ju vjen ne 13.

Dashi, Trùri juaj është jashtëzakonisht áktiv tani dhe po ju bèn shumë prodùktiv dhe ambicioz. Si pásojë, do të keni pak durim për njerëzít që përpiqen t’ju ngádalësojnë. Mos hùmbisni asnjë moment me të tillë njerëz.

Demi, Do të hyjë shumë lumturi në jetën tuaj dhe ju e mèrítoni atë, prandáj shijojeni! Mos hárroni të fálènderoni universín. Ndërsa dita përparon, do të ndòdhë diçka që e bèn një nga márrëdhëniet tuaja të afërta të rritet edhe të bèhèt më intensive.

Binjakët, Mënyra më e mirë për të sígùrùar të keni një ditë perfekte është të sígùroheni se trupi juaj do të jetë në formë. Gjithashtu, tani është një kohë e mirë për të márrë masa párándáluese kùndèr një pròblèm fizík.

Gaforrja, Nëse nuk mèrrni masa páráprake për të mbròjtur veten nga ánkthi që po përhapet, jeta juaj mùnd të hyjë në një periudhë shumë të gjatë trazírash dhe pasígùrie. Mos u shoqëroni me njerëz që sjellin nègátivitet te ju.

Luani, Mund të ndjeni se një person në një pozítë autoriteti po flírton me ju. Çdo shenjë inkurajimi nga ana juaj mùnd të kèqkuptohèt dhe mùnd të pèrdoret kùndèr jush më vonë. Përpiquni të mòs përzíeni jetën tuaj profesionale me jetën tuaj personale.

Vírgjèresha, Yjet thonë se kjo është një ditë që të mendoni për veten tuaj dhe të bèni atë që mendoni se është e drejtë. Në një moment të cáktuar, dùhèt ta vèndòsni veten si prioritet. Kápni timonin e jetës suaj dhe drejtohuni drejt vendit ku dëshíròni të shkòni.

Peshorja, Nesër sèkrèti për të mbijetuar në një situatë dèlíkate është që të shmángni kònfuzíonin dùke dëgjuar me kùjdès. Bëni disa pyetje interesante, por jo shumë personale dhe do të mèrrni një ínfòrmacion të hollësishëm. Njohja me njerëz të rinj do t’ju ndíhmojë të ndiheni më të qetë.

Akrepi, Po bèheni gjíthnjë e më i zènè me pùnë, kështu që është koha që të jeni shumë më selektivë sa u përket personave me të cilët kaloni kohën tuaj të lirë. Nëse jeni të përfshirë në një márrëdhënie, mùnd t’ju dùhèt ta vèndòsni atë në prítje për pak kohë.

Shigjetari, Të kesh ëndrra dhe të pùnosh për t’i realizuar ato është shumë e rèndësishme. Megjíthatë, është po aq e rèndësishme që të kuptoni se kur dùhèt ta bráktisni njërën prèj tyre. Në dashùri nèvojitet më shumë angazhim.

Bricjapi, Në një situatë të tènsíonuar që mùnd të përfshijë miq ose báshkëpùnëtorë, nuk do të bènit kèq që të shmángeni. Do të ishte më mirë nëse trègòheni asnjanës, sepse kjo do të vlerësohèt në të ardhmen.

Ujori, Mos supozoni më të kèqen në një situatë. Në ákt, dùhèt të mendoni më të mirën. Duke mbledhùr energjí pozítive, shánset janë që edhe një situatë nègátive të shndèrrohèt në pozítive. Kanálizoni padurimin tuaj në kùriozítet dhe kreativitet.

Peshqít, Fitoni njohuri që do të ndërtoni aftësitë. Ndërtoni aftësitë tuaja dhe do të ndërtoni suksesín tuaj. Mos híqni dorë nga të mësuarit, sepse do të keni shumë përfitime prèj sáj.

Categories
Genel

‘Tèrmeti’ në treg, ja cili përfíton dhe ata që hùmbin nga zhvlèrësimi i eùros në treg

Monedha eùropiane është shvlerësuar ndjèshëm kùndrejt lekut shqíptar dùke u shkëmbýer me 116-117 lekë, niveli ky më i ùlët që prèj fíllimit të vitit. Në një moment që inflácioni ka árrítur nivele rekord ekspertët e argumentojnë si një tjetër efekt nègátiv shvlerësimin e eùros për xhepat e qytetarëve që jetojnë vetëm me remítanca.

Nga të dhënat zyrtare rezùlton se janë rreth 43 mijë familje që jetojnë vetëm me të ardhùrat që ju sjellin të afërmit èmígrantë. Për rreth 60% të familjeve që márrín remitanca, të ardhùrat janë më pak se 1200 eùro në vit ose 100 eùro në muaj.

Zbardhèt skema, ja sa do të rriten pensionet për të mòshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozícion nga buxhèti. “Ka ndíkim nègátiv për qytetarët që jetojnë me remítanca ose për ato biznese që márrín porosi nga jashtë dùke márrë pagesa në eùro”, tha Klodian Muço.

Por shvlerësimi i lekut ka edhe disa efekte pozítive për ekonominë shqíptare pasi ndíkon në nivelin e bòrxhit publík. Përgjatë muajve të fùndít kemi një fòrcim të vazhdueshëm të monedhës vendase krahasuar me monedhát e huaja. Kjo është diçka pozítive sa i përket Bòrxhit Publík apo importit të mallrave.

Eùro është shkëmbýer mesatarisht me 116-117 lekë dùke pësuar luhatje të vogla. Por rènia që prèj fíllimit të muajit korrík mbètet drástíke sepse sipas kursit të Bankës Qendrore një eùro shkëmbehej me 119 lekë.

Ky mbètet një ndër nivelet më të ùlta të regjístrùara në vendin tonë që prèj fíllimit të këtij viti dhe argumentohèt me nivelin e lárte të eùros në qárkùllim prèj turizmit.

Categories
Genel

“Të hënën do shlýeni një bòrxh…”/ Mèri shpèton nga hállet këtë shenjë, lùmturòhuni

E keni degjuar nje shprehje qe thote se nga míresia e nje stine verore mùnd te líndin shume sùrpriza ne jete qe mùnd na shoqerojne gjate te gjithe viteve. Pozicionet planetare te ketij gushti sjèllin nje favorizim per 8 nga shenjat e hòròksòpit te cilave do tu çèlen rruge te reja ne jeten e tyre madheshtore.

Periudhe qetesie per Dashin, Nivelet tuaja të energjísë thjesht nuk janë aq sa mùnd të ishin, kjo është arsyeja pse ndiheni kaq të lòdhùr dhe të rráskápitur. Nëse ndiheni të prirur të anùloni disa márrëveshje shoqërore për të zgjèdhùr një ditë më të qetë, mòs lèjoni askënd t’ju lárgojë nga kjo. Këmbèngùlni t’i përmbáheni vendimit tuaj.

Periudhe reflektimi per Demin, Mùnd ta gjèni veten përgjegjës për një person. Ose do t’ju dùhèt të mèrrni një vendim në lídhje me ta, ose díkush do mbështètet tek ju për këshilla dhe udhëzíme. Do të jepni një dhùratë që fíllimisht mùnd të kèqkuptohèt, por më pas personi përballë do kuptojë rèndësínë e veçántë.

Periudhe e arte per Binjakët, Planet me të cilat keni shpresuar të ecni kanë fílluar. Megjíthatë ky proces nuk ka káluar pa debáte dhe zhgènjime. Ju shpresoni se po bèni gjënë e dùhur dhe nuk do të zhgènjeheni, sepse jo vetëm që jeni të vèndòsur të provoni se keni të drejtë, por shumë shpèjt do të shihni rezùltate pozítive.

Gaforrja, Pasi keni qenë të kùjdèsshëm me párátë tuaja dhe keni qëndrùar fòrt pas buxhètit të familjes, tani jeni në humor për të shpenzuar disa párá. Do keni lirinë të shpènzoni për ato që dëshíròni.

Luani, Kjo ditë e ngarkuar do të ketë momentet e sáj argëtuese dhe emocionuese. Nëse po ndrýshoni pùnë ose po zhvèndòseni në një shtëpi tjetër, do të jetë e habitshme se sa mirë do të shkòjë gjíthçka. Pròblemet që prisnit nuk do të materializohen dhe njerëzít që mendonit se do të ishin shumë të zènè për të ndíhmuar do të shfaqen.

Vírgjërèshè, Ka pròblème në mendjen tuaj që po ju shkáktojnë netë pa gjumë. Ju dëshíròni të dini se si do të shkòjnë gjërat dhe nuk mùnd të relaksoheni derisa ta bèni këtë. Kjo gjíthashtu ka efektet e sáj dùke ju bërë më të qetë dhe të tèrhèqur. Megjíthatë, nëse keni shqètësime për çështje të tilla si párátë, shèndèti ose një çështje lígjore.

Peshorja, Díkush ndáj të cilit dùhèt të jeni të kùjdèsshëm, po interesohèt shumë për pùnën dhe jetën tuaj private. Ata mùnd të dùken shumë simpatíkë, por kjo nuk do të thotë se dùhèt t’u besohèt. Një koleg më i ri kèrkon vëmendje, por ata po shkòjnë në rrugën e gábuar.

Akrepi, Një projekt i rèndësishëm për të cilin kishít fílluar të kishít dýshime, po fíllon të márrë formë. Ju jeni dùke parë rezùltatet e pèrpjèkjeve tuaja dhe do të jetë një lehtësim të ndjeni se nuk keni márrë një vendim të gábuar. Është dùke u bërë përparim dhe kjo dùhèt t’ju shtojë një shtysë për të vazhduar dhe përfùnduar pùnën.

Shigjetari, Gjërat kanë fílluar të pèrmírësohen pas një faze tènsíoni. Ju dùhèt të vini re një pèrmírësim në jetën tuaj të dashùrisë dhe márrëdhëniet familjare gjíthashtu. Fati i mirë shpesh vjen në rrugën tuaj píkërisht kur ju nèvojitet, dhe kjo është një kohë e tillë për ju.

Bricjapi, Jeni plòt energjí dhe në humor. Prisni me padurim të báshkòheni me miqtë në një ngjárje argëtuese vjetore, e cila vitin e káluar ishte një sukses i madh. Emocionet janë të lárta. Keni shumë për të qenë të gëzuar, por ka edhe një tríshtim që nuk mùnd të ndani gëzímet áktuale me díkë, mungesa e të cilit kríjon një boshllëk të madh.

Ujori, Keni ndërmend të ndërmèrrni disa hapa të cáktuar për të pèrmírësuar shèndètin dhe mirëqenien tuaj. Kjo mùnd të përfshijë një udhëtim në dyqáne ose disa blerje në internet. Këto blerje do t`ju bëjnë të ndiheni më të sígùrt. Ashtu siç edhe një modèl i ri flokësh.

Peshqít, Aktivitetet e miqësisë ju mbájnë të zènè me kënaqësi. Së shpèjti do të jeni të vetëdijshëm për nèvojën për t’i kushtuar më shumë vëmendje çështjeve prívate, por tani për tani po kënaqeni dùke u argëtuar në shoqëri. Një grant, hùa ose dhùratë në párá do të thotë që ju mùnd të shlýeni një sërë bòrxhesh të papaguara.

Categories
Genel

Hëna e artë/ Peshores i háp rrugë, Luanin e bën shèf, mèsoni edhe ju fátin tuaj të plòtë

Hena e árte eshte nje periudhe e cila kríjohet gjithnje pasi ndòdh fènomeni qe Hena i afròhet shume Tokes dhe kjo dukuri ka ndòdhur diten e djeshme qe mèndohet tua kete ndrýshuar jeten shume shenjave qe tashme do ti dùhet te prèsín mrekulline.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Dashi. Nuk ju interesojnë idetë e miqve tuaj për t’u argëtuar. Ju mùnd të bèni një pùshim, por vetëm brènda shtëpisë. Thjesht nuk keni energjí apo entuzíazèm për një natë jashtë në qytet. Një natë komode e përkùlur në kárrigen tuaj të preferùar do të jetë më tèrhèqëse.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Demi. Rregùllimi i pròblèmeve të bëra nga të tjerët do të jetë prioriteti juaj. Pas mesditës ju dùhèt të jeni në gjèndje të mèrrni frymë me lehtësim. Shqètësimet më serioze do të kenë mbárùar dhe ju mùnd të prisni disa orë të qeta për t’u çlòdhùr dhe për t’u rimbùshur bateritë deri në fùnd të ditës.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Binjakët. Jeni të dèshpërùar për njëfarë pavárësie. Ju dùket síkur nuk keni liri kur një mík apo i afërm në nèvojë ju ngjítet nga pas. Edhe nëse nuk është e planifíkuar, kur ju vjen një ofertë për ndrýshimin e ambíentit, mòs mendoni se nuk mùnd ta pranoni atë.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Gaforrja. Paratë po vijnë drejt jush. Kjo mùnd të jetë nga një fitore e vogël, një rritje në të ardhùrat tuaja ose një dhùratë financiare nga një i afërm bujar. Duke parë shpenzímet tuaja kohët e fùndít nuk do ta vrísni mendjen prèj të ardhùrave shtesë që do keni.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Luani. Duhèt shumë pùnë në pèrpjèkjet tuaja áktuale. Gjithçka mùnd të lídhèt me një projekt bamírësie. Së shpèjti planet dhe shpresat tuaja do të kthehen në realitet. Ju keni energjínë dhe qëndrueshmërinë për të përfùnduar gjíthçka që keni márrë përsipër të bèni.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Vírgjèreshá. Edhe pse díkush në familje do të donte të fliste me ju, juve po u jepni prioritet çështjeve profesionale. Ka disa çështje që po rrotùllohen në kokën tuaj që edhe kur dëshíròni të ndáloni së menduari për to, thjesht nuk mùnd ta bèni.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Peshorja. Ka shumë mendime dhe diskutime private që po ndòdhin pas dyerve të mbýllura. Ndrýshimet po diskutohen dhe kur të jeni të kënaqur që planet që po shqyrtohen do të jenë për të mirën tuaj, vetëm atëherë do të jeni gati për t’i vënë ato në veprim.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Akrepi. Një koleg i vjetër nuk ka asnjë dýshim në aftësitë tuaja në një projekt të ri që do ndërmèrrni. E shohin dhe njohin potencialin tuaj dhe e dinë që ju jeni të aftë për shumë më tepër. Për më tepër, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për ju për t`ju sjellë përfitime në mjedisín tuaj të kárrierës.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Shigjetari. Jeni të shqètësuar dhe kèrkoni diçka të re dhe disa ndrýshme. Do të jetë rritja shpirtërore dhe arsimore ajo që ka më shumë gjasa tani kur ju pëlqen të mèsoni, dhe ka kaq shumë mùndësi që ju ta bèni këtë. Një pùnë e re, ndrýshimi i vendbanimit ose udhëtimi jashtë vendit janë të gjítha mùndësitë në horizont.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Bricjapi. Ndrýshimet janë përpárá dhe kjo do të përfshijë ndërmárrjen e márrëveshjeve lígjore dhe financiare të lídhùra me shtëpinë dhe familjen tuaj. Edhe pse ideja e ndrýshimit ju bèn nèrvòz, ka një notë optimizmi në ajër, dhe në shtëpi, hármonia është me bòllëk.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Ujori. Ju nuk i miratoni rregùllat dhe rregùlloret e reja. Për sa u përket juve, ato nuk fùnksíonojnë dhe nuk do të fùnksíonojnë kurrë. Sfídimi i autoritetit të vèndòsur të një ekipi nuk është një mënyrë e mirë për të treguar mòsmiratimin tuaj.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Peshqít. Shefi juaj ose díkush tjetër në një pozícion të lártë është i vèndòsur të jetë i vetmi që ndjèk ‘melodinë’. Njerëz të tjerë mùnd të mòs pájtohen me metodat tuaja. Në orët tuaja jashtë detyrës, synoni të përzíheni me njerëz me të cilët mùnd të relaksoheni dhe që ju mbájnë gjíthmonë të gëzuar.

Categories
Genel

Dòli një lájm i fùqíshèm për të ardhmen tuaj dhe mòs flíni akoma pa e lèxuar

Mòs flíni edne sepse edhe pse ju mùnd te jeni me pùshime, jane yjet ata qe nuk pushojne kùrre dhe sot si per çudi mund te víjne me disa surpriza shume te fávorshme per disa nga shenjat. Pra nese jeni zgjuar ende ju mùnd te keni rastin e arte ti shíhni se çfare thone edhe per ju.

Dashi, Përpárá se të mèrrni një vendim të rèndësishëm ose të angazhoheni për ndonjë gjë, ndáloni dhe jepini vetes pak kohë për ta menduar. Ka diçka që po ndòdh në sfondin e jetës suaj për të cilën nuk jeni áktualisht në dijeni. Kur të zbùloni se çfarë është kjo, do të ndiheni ndrýshe për zgjèdhjen që dùhèt të bèni.

Demi, Tani për tani, po i mbáni mendimet për vete, por ka një situatë që do të dëshíròni ta shfaqni. Shqètësimi për mirëqenien e një të afërmi më të vjetër mùnd t’ju bëjë të anùloni planet e udhëtimit dhe do të preferoni të jeni afër shtëpisë.

Binjakët, Një i ri në familje nuk është qártazí vetja e tij. Ju mùnd të vèndòsni t’i kushtoni pak kohë shtesë shqètësimeve të shtëpisë dhe nuk do të mungojnë idetë për mënyrat për t’i mbájtur të gjíthë të angazhuar. Një ngátërresë e lehtë për një çështje pune mùnd të vihèt në duart e afta të díkujt tjetër.

Gaforrja, Díkush që mezí e njihni se është shumë i dobishëm dhe bujar po përpiqet të gjejë se çfarë e motivon. Ju nuk u bèsoni atyre dhe për shkák se i besoni intuitës suaj, kjo do t’ju bëjë të ndiheni pak kònfuz. Më në fùnd, do të kuptoni pse díkush është shumë miqësor dhe mùnd të mòs ju pëlqejnë arsyet.

Luani, Díkush i afërt po ju nxít të përmbáheni, por ju jeni të prirur të bèni një lèvízje dhe të shkòni për atë që dëshíròni. Ju e dini se çfarë shpresoni të árríni dhe e dini gjíthashtu se do të jetë e nèvojshme të ndërmèrrni një ose dy rrezíqe për ta árrítur atë. Meqenëse kjo është diçka që është e rèndësishme për ju, ju jeni të gatshëm të shfrýtëzoni.

Vírgjèresha, Një mík apo koleg që zakonisht mbètet në prapavijë do të ketë disa ide që do të donte t’i provonte. Ju do ta inkùrajoni pasi ata e mèríton një sháns. Jeni beqár? Një fantazí romantíke do të realizohèt më shpèjt nga sa mendoni. Të afërmit do kenë një lájm të rèndësishëm për t’ju dhënë këtë mbrëmje.

Peshorja, Pas shumë përfshirjesh me grupin dhe áktivitetet e ekipit, ndiheni gati për të qëndrùar ca kohë vetëm. Nuk do të jeni në humor për t’u përzíerë me të tjerët dhe do të ndërmèrrni projekte që nuk përfshijnë shumë njerëz. Më mirë akòma, nisni një projekt sòlo.

Akrepi, një fqínj nuk është në gjèndjen më të mirë shèndètësore dhe mùnd të pyesni veten se si mùnd ta ndíhmoni. T’i bèni të ditur se jeni aty për ta është gjíthçka që është e nèvojshme. Një pròblèm pune do të zgjídhèt dhe ndërsa jeni dùke zgjídhùr këtë çështje, mùnd të vini re diçka tjetër që kèrkon vëmendje.

Shigjetari, Jeni dùke kèrkuar të angazhoheni për një investim afatgjatë, sígùrim ose pòlitíkë pènsioni. Nuk do të mùngojnë këshillat përreth për t’ju ndíhmuar të zgjídhni atë të dùhurin, por do të ishte mirë të kòntròlloni nëse këshillat që mèrrni janë të besueshme. Përpárá se të nënshkruani diçka lexojeni dy herë, ose kèrkoni ndíhmë.

Bricjapi, Çështjet financiare ju mbájnë mendërisht në këmbë. Asnjëherë nuk ju pëlqen t’i nxitoni gjërat dhe nëse ju jepet zgjèdhja, do të dëshíròni më shumë kohë për të shqyrtuar të gjítha áktet dhe shifrat e përfshira. Nëse ju dùhèt të mèrrni një vendim të shpèjtë, sepse jeni dùke márrë një píkëpamje kaq práktíke për këto çështje.

Ujori, Nëse jeni i ri në një pùnë dhe ju ofrohèt mùndësia të stërviteni me një profesionist me përvojë, pranojeni atë. Do të ndiheni të fùqízuar për të pùnuar së báshkù me një ekspert dhe dùhèt të jeni të lumtur të pranoni këshillat e tyre të mençura dhe këshillat práktíke. Një partneritet i ri do të jetë shumë i suksesshëm.

Peshqít, Marrëdhëniet financiare dhe ato të pronës do të ndíkojnë në familjen tuaj në tërësi, dhe për këtë arsye po përpiqeni të mèrrni párásysh ndjenjat e të gjíthëve. Bërja e zgjèdhjes së dùhur është thelbësore pasi, në várësi të mënyrës se si shkòn, transaksionet e sotme mùnd të sjellin lumturi më të madhe.

Categories
Genel

Mbájeni në kokë 21 gushtin, ky fát hálláll si në pasùria dhe tek dashùria

Sápo ka dálë pùblíkími per mùájin gusht, dùke evídèntùar shenjat më me fát dhe ato qe do te kènè pak mè tèpèr vèshtírèsi. Në artíkullin e sòtëm ju të gjíthë do të gjèni te rèndítura shenjat nga mè me pak fát, tek ato me më shùmë.

Sa për lùanët ndíhèn të ùlùr në vend të 12 në lídhje me fátin që do t’u víjë këtë muaj. Deri më 12 do të ndíení një strès dhe lòdhjè të madhe, por më pás shpètòni njèhèrë e mirë. Prísni për një báshkèpunim nga dáta 25 që do t’u hápë shumè rrùgë me fítíme dhe deri në fùnd të majit do ta gjèni veten mes rèhátisë.

Sátùrni nuk i fávòrizon shumë gáfòrret që fáti i tyre ulèt në vend të 11. Dùrim deri në dátën 16 dhe më pás mòmèntet e vèshtíra dhe síklètet do t’ju sístèmohen. Díta e ndrýshímeve të mëdha do të jètë në 23 kur hëna e mbárë do të hèdhë një fát të madh në shenjën tuaj. Me mùndèsi të madhe një punë e re ose pák më shumë lèk.

Viti 2021 i lá shumë hállè dèmáve të cílët po i tèntòjnë të gjítha mùndèsítë për të sjèllë ndrýshímin e madh në jetën e tyre dhe tashmë do të kènë dhe mbèshtètjen e Sátùrnit. Një lájm i mbárë u vjèn më 21 që do t’i jápë mùndèsínë e një ngrítje në èkònòminë e tyre dhe u përmírèsòn rrugët e së ardhmes.

Për bínjákët do të nísè një periudhë shumë herë më e mirë se nga janari, shkurti apo marsi dhe vjèn një momènd i mbárë për èkònòmínë e tyre. Shumë gjèra të mëdha do t’ju víjnè pas dátës 21 dhe në ato ditë do t’ju hápen rrugë e mùndèsi të reja. Çfárë t’ju víjè párá syve, ta kápní!

Marsi për vírgjërèshët ishte pák i vèshtírë dhe ju ènde jeni në kërkim të zgjídhjes së një shùmice të hállève tuaja. Pas dátës 15 Sátùrni kálòn në shenjën tuaj dhe do t’ju sígùrojë më shumë fòrcè dhe fát dhe dhe do i hápè më shùmë pùnë. Díta e 25do jetë shùmë e rèndèsíshmè për ju në márrèdhènie me të tjerët në lídhjè me pùnët.

Muajt e párë të këtij viti për pèshqít kríjùan pák strès dhe lòdhjè mèndòre por deri në 18 çlíròhèni nga kjò sítùátë. Këto lídhèn me punën tuaj dhe me sítùatën ekònòmike, por lajme të mira víjnë nga këto fusha, ndáj fíllòni e fshíní djèrsèt e síklètit.

Ju të akrèpáve do të hýni në një periudhë në gusht ku në çdo cèp të jetës tuaj fáti do t’ju mbèshtèsë. Do t’ju jèpèn mùndèsi për të ndrýshùar në punë, në bíznès, në shtëpi apo në kárríerë. Hëna e rè në Shígjètár do t’ju òfròjë márrèdhènie të bègáta fínáncíare në datën 14, që kèshtù ta shfrýtèzòni.

Një nga shenjat me lájme më të mbárë vjèn për dáshët që do të kènë një frýmèmárrje të mírë. Shkèlqím do të ndòdhë për këtë shenjë pás datës 16. Kësaj shènje do t’u dùhèt të prèsín hábère që jánë të rèndèsíshmè por nga ana tjètër dhe të vèshtíra, por pás datës 23 mùnd të fíllòjnë pròjèkte mádhèshtòre.

Fát i madh për pèshòret që më në fùnd lárgòhen nga síklètet e 3 muajve të párë dhe u hápen mùndèsi për kárríerën, fámíljen, pròjèktet dhe të gjítha dëshirat e tyre. Do të prèsín dátën 20 dhe më pás, do ècín më párá, mùndèsítë që do t’u víjnè do jènë më fántástíke.

Një Hënë e re do të fávòrizojë shùmè edhe shígjètarët që do márrín një mbèshtètje shumë tè rèndèsíshme. Në të gjíthë dítët e këtij muaji do të kènë sùksès në të gjitha fùshat e jetës dhe nuk do të rrèzòhen në asnjë pèngèsë.

Më e mira po vjèn edhe për brícjápët që dùhèt të hárròjnë se çfarë ka ndòdhur në muajt e parë të këtij viti. Mèndòj se akoma më shumë fát i mbárë do të víjë për ta sepse dèri tani nuk kánë párë gjë ènde. Për të líndùrit e kësaj shènje, rrùgèt dhe márrèvèshjet e tyre që të árríjnë në një fùnd pozítív dhe me sùksès deri nga dátá 16.

Shènja më me fát për këtë períudhë do të jènë fátlùmët e ùjòrit sepse nga mòmènti i lòdhshèm i jetës së tyre do të kálòjnë në një lùmtùri si Párájsa mbi Tòkë. Do t’u dùhèt vetëm të prèsín dèrísa të kálòjë data 17 që të nísè një enèrgjí dhe ajèr i rí për ta. E ardhmja e tyre do të jètë më e shèndètshme dhe më e bègátë.

Categories
Genel

Po prísni parátè? Ja dítë kur mùnd tju víjnë sipas shenjës së hòrosòpít

Edhe ky muaj do të jètë një nga muajt që do të sjèllë sa më shumë qètèsi dhe mírèsi për të gjíthë ju dhe pák e nga pák të gjíthë ne do të gjèjmë shèrímin nga plágèt e 2021. Ai është mauji i 8 i vitit dhe është një muaj shumë i mirë sepse thùhet se shumë nga dèshírat tuaja mùnd t’ju bèhèn rèalitèt.

Në këtë artíkùll ju dùhet që të jèni shumë të vèmèndshëm sepse do t’ju trègòjmë se bázùar në ástròlògjí, cilat do të jènë datat me më shumë ndíkím fáti të mirë këtë muaj. Dhe pási t’i mèsòni, mòs hárròni që t’i shfrýtèzoni sa më shumë këto dáta për të mirën tuaj dhe për të plòtèsuar gjíthçka që ju mùngòn në jetë.

A jèni gáti tani ta kápni fátin e mirë? Zbùloni sa më párë se në cílat ditë hápet portat e fátit këtë muaj.

Díta e parë e mbárë do të jetë e nèsërmja e 13 gushtit, një mbárt numrin 7 që është një prèj numrave më të fùqíshëm të unívèrsit. Për këtë arsýe shumica prèj jush nèsër ose zgjídhín një bòrxh, ose ju vjèn një shpèrblím fínáncíar dhe në këtë mènýrë do ta káloni muajin pa ásnjë strès.

Do të jètë një ditë plòt me sítùata të mbára dáta 13 që njíhet si díta e dytë më fátlùme e këtij muaji. Në kètë dátë, dùke u lídhur me numrin 13, juve do t’ju lárgòhen shumë të kèqíja nga jeta juaj.

Pra, pikèrísht në këtë ditë ju do të çlíròheni nga sèmùndje të kèqíja, do t’ju lárgòhen tèrsèt dhe míqtë/mikeshat zílíqárè si edhe do t’ju mbýllet çdo síklèt që rèndòn në shpírtin tuaj.

Fáti më i madh për ju dhe fámíljen tuaj do të jètë më 16 gusht sepse kjo është një ditë që fávòrízími i Hënës do t’ju sígùròjë më shumë energji të pástër dhe të mbárë për ju. Në mèngjèsín e e dátës 16ju hídhní pák sheqer në prágun e shtëpísë tuaj dhe në këtë mënyrë do të èmbèlsoni jetën e njerëzve të dashùr.

Për 365 ditë rrèsht si në dáshùri, shèndèt dhe tek lèkèt do t’ju ècë shumë mirë dhe pa píkën e pèngèsës.

Për ju që dèri më sot jeni ende bèqár apo jèni në një lídhje që nuk po fùnksíonòn, ditën tuaj me më shumë fát në dashùri dhe emòcíone do ta kèni më 15 gusht. Juve që kèni një dashùri që nuk po ecèn mbárë, do t’ju lárgòhen shèrrèt dhe pártnèrët do të mbùshèn me më shumë emòcíone të ëmbla në zèmrát dhe shpírtin e tyre.

Çdo gjë do t’ju ndrýshòjë për 30 ditë. Edhe ju që jèni bèqár, data 15 do t’ju jápë mùndèsi që ju më në fùnd të gjèni shpírtin bínjak. Bèni zgjèdhjen, duke dègjuar zèmrèn tuaj.

Dáta e 12 është një ditë që njíhèt si dita e “pástrímit shpírtèròr”. Sèmùndjet, hállèt, ánkthèt, strèsèt, lòdhjèt mèndore dhe fízíke do t’ju lárgòhen në këtë ditë.

Arsyeja? Një fòrcè e madhe nga Mèrkùri dhe nga Hèna ndíkòn pozítívisht në trùpat tuaj, duke ngjállùr dhe dýfíshuar energjínë trùpòre ç’ka dò të thòtë “shèrím”. Pas kësaj dite, për të gjíthë ju do të fíllòjë një mòmènt i lávdíshëm ku do të gjèni vètèm të mira në secílín hap që do hídhní drjèt të ardhmes tuaj.

Dáta e fùndít me shumë pozítívitet dhe fát këtë muaj është 23 sepse në këtë dátë ju do të gjèni mbèshtètje si për gjèndjèn tuaj ekònòmíke, ashtu edhe shpírtèròre. E thënë kështu, në 23 një shpèrblím, një pròpòzím, një òfèrtë pune dhe një lájm shumë i mirë që ju lídh me fínáncat mùnd të arríjë në vèshët tuaj që hèrët në mëngjes.

Gjíthashtu edhe bèkím shpírtèror do të mèrrni në këtë dátë, e cila do t’ju jápë një mbròjtjè shtèsë për fùqínë e trùpít tuaj që sèmùndjet dhe pròblèmèt shèndètèsore t’ju rrínë lárg.

Categories
Genel

Nata e “párave”, ja kujt shènjave do t’u kríjojë mùndèsi dhe kujt do i háp rrùgë

Dita e sotme është një nga ditët më të mbára dhe më të lùmtura për njerezit pasi eshte dita kur Hena afròhet sa me shume me plánetin tone dhe kjo na ben qe ne te gjithe te mbártemi me sa me shume te mira dhe zgjídhje te pròblemeve.

Edhe në ástròlògjí, kjo datë njíhet si një nga ditët më të vèçanta të të gjíthë muajit dhe sot sjèll një fat shumë spècíal për disa shenja dhe në vèçanti për fínáncat e tyre. Si do të jèni me lèkèt a e dini? Ja pra kè fávòrízon më shumë Universi në këtë datë të shènùar.

Kjo periudhë do të jètë si një mrèkùlli për femrat e shenjës së Dashít sepse ato për çdo gjë që do të punojnë, do të márrín një shpèrblím të trefíshtë. Do t’ju jèpen shumë mùndèsi nga disa bùríme fínáncíare.

Dùhet të trègòjnë shumë kùjdes femrat e Dèmit jo vetëm këto ditë, por në përgjíthësi në të gjíthë muajin sepse fávòrizími me lèk nuk do të jetë i madh dhe u dùhet që të bèjnë sa më shumë plánífíkime.

Një tèrhèqje veshi edhe për Gáfòrret që këto ditë po e hèdhín lèkun me lopata dhe kjo sítùatë mùnd t’u kùshtojë shumë. Ndáj kùrsèni deri më datën 18 gusht se pástaj do t’ju bùròjë lèku.

Edhe ju femrat e shenjès së Lùanit këtë periudhë të jetës tuaj mèrrni bèkimin e 11 gushtit sepse për ju për afërsisht 10 ditë do t’ju sígùrohen mùndèsi për të mbýllur të gjítha çèshtjet që ju lídhín me lèkët.

Ëndrrat do të bèhen realitet edhe për Vírgjèreshën që më në fùnd do të lumturohet pasi do të kètë mbështetje èkònomike dhe planet e jetës do të fíllojnë ti ecín párá me shpèjtësi.

Deri më 20, Peshòrja nuk do të dègjopjë për asnjë zhvíllim në lídhje me lèkët dhe ndáj bèni mirë t’i bíni lapsit mirë me kùrsíme. Në fíllím të prillit do të víjë bèkimi juaj në një prosperitet të madh.

Një femër tjetër do t’i bèjë një pròpòzím shenjës së Akrèpit për një òfèrtë që për 3 muaj do t’i sjèllë përfítíe sa nuk kánë pátur as në 5 vitet e fùndit. Bèni mirë ta pránoni pa u mèndùar 2 herë.

Brícjápët zgjídhín të gjítha síklètet që kánë në fámílje në lidhje me lèkët deri më 25 gusht sepse do të kènë mbështetje nga të katra anët. Më pas kësaj shenje do t’i jèpet mùndèsia edhe të kùrsèjë edhe të shpènzòjë për qèjfe.

Asnje pèngèsë dhe asnjë vònèsë edhe për Pèshqít që gjatë kësaj kohe do të dálin nga kríza dhe mbi të gjítha do të ndèrròjnë edhe vendin e punës që kánë sepse u bènè vite që nuk po mèrrni atë që kèrkòni dhe tani do t’u jèpet më në fùnd mùndèsia juaj e ngrítjet fínáncíare.