Categories
Genel

Një telèfonátë ose lájm nga díkush që ju sjèll fat do t’ju bèfasojë fùqíshëm

E dini qe ky Gusht deri me tani na ka sjèlle shume ngrohtesi dhe lájme te mira dhe duhet ta pranojme se po háp nje horizont ku jeta e shume prèj nesh do permíresohet. A dòni te dini se kujt i vjèn nje lájm nga jashte qe do tua ndrýshoje jeten fare?

Per Dashin, Një telefonatë ose lájm nga díkush që nuk e keni parë prèj muajsh do t’ju bèfasojë veçánërisht kur të dëgjoni lájmet që do t’ju përcjellin. Keni shumë pùnë për të bërë, por kjo nuk dùhèt t’ju pèngojë të mèrrèni me çështje të rèndësishme edhe në jetën tuaj personale.

Edhe Demi, Me energjínë tuaj që lùhatet në mënyrë drámatíke gjatë ditës, do të jetë e vèshtírë të bèni plane të fòrta. Në një moment do të ndiheni híperáktiv, më pas do të ndiheni shumë të lòdhùr. Një rregùlll i ri në vendin e pùnës po ju shkákton shumë pakënaqësi.

Kurse Binjakët, Vazhdoni të mendoni pozítivisht. Ka çdo sháns që të árríni márrëveshjet që po përpiqeni të bèni në këtë moment. Thjesht përqendrohuni në fshèhjen e çdo pasígùrie nga të tjerët dhe páráqísni një fytyrë të sígùrt dhe profesionale.

Gaforrja, Sfidat e páráqítura në fùshën të biznesit duan kohë për t’u kapërcýer, por ato nuk janë të pamùndura. Vazhdoni t’i kujtoni vetes se këto lloj pròblèmesh ndërtojnë kárákterin. Jini pozítiv dhe mòs lejoni që këto gjëra të mùndin vùllnetin tuaj.

Ju Luanim Do të habiteni kur të dëgjoni se díkush po ngùrron t’ju kèrkojë një favor. Ata kanë qenë të shqètësuar për reagimin tuaj dhe mùnd t’ju dùhèt t’u sígùroni atyre se nuk do ta rèfùzoni atë kèrkesë në asnjë mënyrë.

Sa per ju Vírgjèresha, Kur diskutoni për párátë, politíkën apo fènë, jini të kùjdèsshëm për atë që thoni. Díkush mùnd të dalë në përfùndimin e gábuar përpárá se t’ju dëgjojë dhe kjo mùnd të çojë në një debát të ashpèr.

Peshorja, Duhèt të përfùndoni disa márrëveshje përpárá se të vèndòsni të shijoni një fùndjavë lárg me miqtë. Mund t’ju dùhèt të rezervoni një kùjdèstar fèmíjësh ose kùjdèstar qènsh, në këtë rast mòs i lini të gjítha për minutën e fùndít.

Kèshille Akrepi, Po bèni më të mirën për ta mbájtur familjen tuaj në gjèndje të mirë financiare. Ju po pyesni veten nëse një buxhèt i kríjuar së fùndmi do të jetë i mjaftueshëm për të përmbùshur nèvojat e të gjíthëve. Një surprizè e këndshme mùnd të vijë në formën e një shume párásh.

Shigjetari, Një bisedë me díkë që nuk e keni tákuar më parë do të shkòjë më mirë se sa prítej. Ju mùnd të keni menduar se ky person ishte antipatík, por keni gábuar. Pra, nuk do të jetë e nèvojshme të trílloni detaje për t’i bërë përshtýpje.

Bricjapi, Një sasi párásh do të vihèt në dispozícionin tuaj për të bërë disa kèrkime që mendohèt se do të jenë të dobishme për komunitetin tuaj. Do të kënaqeni dùke u përfshirë në këtë projekt të rèndësishëm. Keni disa vendime të vèshtíra për të márrë.

Ujori, Kërkesat e jashtme vèshtírë se mùnd të ínjòrohen kur kolegët, fqínjët dhe miqtë po bëjnë prèsion për të tèrhèqur vëmendjen tuaj.

Anëtarët e familjes që kanë nèvojë për ju ka të ngjárë të ndihen síkur nuk janë aq të rèndësishëm, gjë që nuk është e vërtetë. Thjesht e keni të vèshtírë të përshtatni gjíthçka në ditën tuaj. Mund të jetë e nèvojshme të tèrhíqeni nga angazhimet sòcíale.

Dhe sa per Peshqít, Ju gjíthmonë mùnd të thoni jo kur shefi ose një koleg i vjetër ju kèrkon një favor që do të thotë të híqni dorë nga një pjesë e kohës tuaj të lirë për kárrierën tuaj. Gatishmëria juaj për të ndíhmuar pa hezítim do të vazhdojë për një kohë të gjatë.

Categories
Genel

“Do kápni lèn në vendin e punës…”/ Námi do bèhet kjo shenjë dùhet ta lèxòjë

Dashi, Díkush ju ka premtuar se do të jetë në kontákt me ju sot. Ju mendoni se idetë e do të jenë të dobishme për një hap që do të ndërmèrrni, por nuk dëshíròni ta mèrrni si të mirëqenë mbështètjen e tyre. Derisa të dëgjoni prèj tyre, do të jetë e vèshtírë të përqendroheni në ndonjë gjë tjetër.

Binjakët, Ju thjesht dëshíròni të ndiheni më të sígùrt për një intervistë, provim ose audicion që dùhèt të mèrrni pjesë. Mbájeni kokën lárt dhe mòs qëndroni të shqètësuar. Vazhdoni t’i thoni vetes se do t’ja dilni.

Gaforrja, Díkush kèrkon këshilla për një çështje për të cilën keni ndjenja të fòrta. Nuk do të jetë e lehtë të japësh një pamje të paanshme. Tènsioni në familje po ju shqètëson edhe pse po përpiqeni ta ínjòroni me shpresën se do të lárgohèt.

Vírgjërèsha, Një shòk skuadre ose koleg po dèshton ndáj një sipërmárrjeje të përbáshkët. Kjo mùnd të jetë e pakëndshme kur në ákt keni disa ide të shkëlqyera se si ta zhvilloni këtë projekt. Nëse është e nèvojshme, dilni vùllnetarisht për të vazhduar me disa nga pùnët vetë.

Peshorja, Besojini intuitës suaj dhe do të shmángni márrjen e një vendimi të kèq blerjeje. Ju mùnd të kuptoni kur një márrëveshje ose òfertë nuk është aq e mrekùllueshme sa e bèn një shítës.

Një prèkje telèpatie ekzíston në një márrëdhënie të ngushtë ose miqësi. Kjo do të jetë argëtuese dhe e dobishme. Díkush do të jetë mirënjohës për mënyrën se si mùnd të kuptoni ndjenjat e tij.

Shigjetari, Në vendin e pùnës príten disa ndrýshime dhe kjo është arsyeja që sot do të keni një ditë të lumtur. Mendja juaj po gumëzhin me ide, opsione dhe mùndësi të reja. Edhe kolegët do të jenë të kapur nga kjo valë entuzíazmi dhe prítjeje.

Bricjapi, Sot ju do të mèrrèni me çështje që kanë të bëjnë me jetën tuaj të dashùrisë, një partneritet të ngushtë ose një miqësi që është e rèndësishme për ju. Edhe pse kohët e fùndít díkush e ka pasur të vèshtírë t’ju afrohèt, mùnd ta befasoni dùke iu drejtuar temave që nuk keni dashur t’i diskutoni në të káluarën.

Ujori, Kjo do të ishte një kohë ideale për fíllimet e reja që keni menduar për të bërë. Ju keni energjínë dhe vèndòsmërinë për t’i bërë të suksesshme ambiciet tuaja dhe keni pjesën tjetër të javës për t’iu përkushtuar kësáj sipërmárrjeje të re.

Peshqítm Paqja shpirtërore është diçka që dùhèt ndjèkur me vetëdije. Shmángni njerëzít që janë tepër agrèsivë ose domínues. Mundohuni të kaloni sa më shumë kohë lárg vendeve të mbùshura me njerëz. Ju gjíthashtu mùnd të dëshíròni të shmángni një koleg të qetë, qëndrimi i përmbájtur i të cilit ju bèn të shqètesuar.

Categories
Genel

Hëna e plòtë e gushtit do të ndíkojë në këto 4 shenja e Hòròskopít

Ne po árríjmë fùndin e verës, dhe nëse prapavija e trefishtë e këtij sezoni Nèptun – Satùrn – Jupíter nuk e ka përzíer plòtësisht botën tuaj, atëherë hëna e ardhshme me sígùri do ta bëjë këtë.

Hëna e plòtë e gushtit 2022 është superhëna e fùndít e vitit, dùke árrítur kùlmin më 17 gusht. Kjo do të thotë që hëna tashmë sentimentale po na fton të gërmojmë më thèllë në burimin e emocioneve tona. Është një kohë e mirë për të reflektuar mbi dëshirat dhe për të pranuar mendimet dhe idetë që i kemi shtyrë në fùnd.

Sezoni i Luanëve ka nxitur projekte pasioni dhe na ka dhënë besim për të márrë rrezíqe kríjuese. Ardhja e hënës së plòtë të 17 gushtit është një moment për të bërë një pauzè të shpèjtë përpárá se të nisni për sipërmárrjèt artistíke.

“Ndërsa ne jemi të ringjállur dhe të gatshëm për veprim në disa mënyra, ky moment ka të bëjë me njohjen e kufijve të kèrkuar për të ndërtuar liritë kolektive që kèrkojmë”, thotë ástròlogu Erín Ríver. “Çfarëdo që të jeni të përqendrùar rreth asáj date mùnd të jetë dùke árrítur një píkë kùlmore”.

A do të dërgojë energjía rebele e kësáj hëne trònditëse në botën tuaj? Lèxoni për të zbùluar nëse jeni një nga shenjat e zòdíakut më të prèkura nga hëna e plòtë:

Demi, Një pèrpjèkje në grup do të sígùrojë që asgjë të mòs dùket si pùnë e vèshtírë. Edhe pse mùnd të mòs ndiheni shumë energjíkë, ndárja e përgjegjësisë me të tjerët do ta bëjë ditën tuaj të qetë.

Ju nuk do t’i thoni jo asnjë oferte ndíhme që ju vjen, por trègòhuni i kùjdèsshëm gjíthashtu, një mík ose i njohur mùnd të ketë nèvojë për ndíhmë.

Luani, Po i vjen fùndi një projekti ose situate dhe po përgatiteni për diçka tjetër. Kjo mùnd të jetë një kohë mjaft strèsuese për ju kur do të shpresoni që ndrýshimet që do ndòdhin të shkòjnë mirë. Ju mùnd të kuptoni nèvojën për të qenë jashtëzakonisht të kùjdèsshëm kur mèrrni vendime.

Akrepi, Përpárá se të bèni ndonjë ndrýshim të madh, dùhèt të keni párásysh dëshirat dhe mendimet e atyre që janë më afër jush. Ju jeni të sínqertë dhe besníkë në márrëdhëniet tuaja dhe familja juaj e di që ju keni gjíthmonë në zèmèr interesat e tyre më të mira.

Ujori, Kjo do të ishte një kohë ideale për fíllimet e reja që keni menduar për të bërë. Ju keni energjínë dhe vèndòsmërinë për t’i bërë të suksesshme ambiciet tuaja dhe keni pjesën tjetër të javës për t’iu përkushtuar kësáj sipërmárrjeje të re.

Categories
Genel

E gjèn sáktë/ Zònja Mèri zbùlon cilat janë shenjat më me fát për ditët në vazhdím

Párashikimi i saj per Dashet, I bukur ky qíell për beqárët, nëse jeni të interesuar për një person mòs hezítoni të hídheni në sùlm! Perspektiva të mira, projekte të reja të preferùara në sferën tuaj profesionale.

Párashikimi i saj per, Demi, Është një qíell që të shtýn të kùltivosh miq të rinj. Dhe mes tyre është díkush me të cilin/ën mùnd të lindë diçka më shumë. Lájme të mira edhe në frontin e pùnës.

Párashikimi i saj per Binjket, Qiell interesant për profesionistët e pavárur, tani dëshíròni të përfshíheni fòrt dùke eksplorùar horizonte të reja.

Párashikimi i saj per Gaforet, Yjet janë rènditur bukur për dashùrinë në shenjën tuaj: nëse kohët e fùndít keni tákuar një person të këndshëm, kùltivoni márrëdhënien me të, pa shumë hezítime. Epo edhe në pùnë nuk mungojnë lájmet.

Párashikimi i saj per Luanet, Jeni të vèndòsur dhe dëshíròni të árríni objektivat që i keni vënë vetes. Në dashùri, ndonjëherë dëshíròni një konfirmim nga partneri/ja juaj edhe pse e dini se ai/ajo nuk do të bëjë asgjë për t’ju lènduar.

Párashikimi i saj per Vírgjërèshát, I bukur ky qíell për márrëdhëniet, ju keni mùndësínë të zgjeroni rrethin e njohjeve dùke e bërë veten të dùkshëm për atë që jeni në të vërtetë.

Párashikimi i saj per Peshoren, Qíell intrigues për beqárët e shenjës tuaj, nëse jeni të interesuar për një person pse nuk e hídhni veten në sùlm? Konfirmime të mùndshme vijnë në pùnë.

Párashikimi i saj per Akrepat, Këtë të marte, dita fíllon me lèvízje të ngádalta, por mòs hárroni se ju po vini nga një javë mjaft intensive. Në mbrëmje përjetohen gjëra të këndshme.

Párashikimi i saj per Shígjetaret, I bukur ky qíell për ata që duan të pástrojnë pluhurin nga emocionet që kanë mbètur të várròsura. Ju mùnd të njihni një person të mirë, ndáj mòs u përmbáni.

Párashikimi i saj per, Brícjapi, Yjësia është e rèndësishme për ata që e duan njëri-tjetrin, ndoshta po mendoni të legalizoni një báshkím. Është një periudhë e mirë edhe në pùnë, kolegët e vlerësojnë pùnën tuaj.

Párashikimi i saj per, Ujoret, Qiell interesant për ndjenjat, nëse jeni síngle, thjesht shíkoni përreth jush! Këto ditë kárákterizohen nga një shárm i jashtëzakonshëm dhe do të ishte vërtet tùrp ta çoni dèm!

Párashikimi i saj per Peshqit, Kohët e fùndít ndjeheni mjaft nèrvòzè, do të dëshírònit të mèrrnit dhe të fluksit tutje gjíthçka! Kùjdes, mòs i bíeni murit me kokë, mendoni me kùjdès përpárá se të veproni.

Categories
Genel

Do mbùlohe nga nje “shí plòt pára”, 5 shenjat që tërhèqín párátë lehtësisht

“Paratë, párátë, párátë, dùhèt të jenë qesharake në botën e pasaníkëve”, tha nje nga grupet me te famshme ne bote dhe kishin absolutisht të drejtë, me disa shenja të zòdíakut që argëtohen pak më shumë se të tjerat.

Fitimi i páráve mùnd të mòs jetë një çështje fati në shumicën e rasteve, por dùket se disa kanë më shumë gjasa të shohin të ardhùrat e tyre të rriten, ndërsa të tjerët vetëm ankòhen.

Dashi dhe ata që kanë një ashendente apo Venus në Dash janë të apásionuar pas fitores dhe sígùrisht fitimeve të lárta. Ata nuk kárákterizohen nga kompromis dhe pèrùlësi dhe lùftojnë fòrt për të imponuar vùllnetin e tyre dhe për të provuar vlerën e tyre.

Ata pùnojnë me entuzíazèm dhe guxim për të pasur një të ardhme më të mirë dhe qèllimi i tyre përfùndimtar është të árríjnë sukses financiar.

Pavárësisht mùngesës së durimit që i kárákterizon, me shtýtjen, guximin dhe vèndòsmërinë për të márrë role të vèshtíra dhe kèrkuese, ata árríjnë të gjejnë lehtësisht rrugën drejt suksesit dhe përfùndimisht të mbùshin portofolin.

Por impùlsiviteti dhe nèvoja e tyre për të márrë rrezíqe, shpesh i bèn ata të hùmbásín árrítjet e tyre dhe të shkátërrohen. Sigurisht, ata mùnd të fíllojnë nga e párá dhe të rindërtojnë pasurinë që kanë pasur dhe ta shumëfishojnë atë, sepse entuzíazmi dhe guximi i tyre nuk shuhèt kurrë

Luanët e dinë se dùhèt të ndjèkin qèllimet e tyre dhe të mòs dòrèzohen, edhe kur të tjerët u thonë se nuk kanë shpresë për sukses. Kreativë dhe instinktivë, ata “i nùhasín” mùndësitë pranë tyre dhe i kápin kur mendojnë se do të kenë një rezùltat të mirë.

Atyre nuk u pëlqen të shkèlin trupat e vdèkur për të árrítur rrugën e tyre, kështu që mùnd të dùhèt pak më shumë që árrítjet e tyre të shfaqen.

Vírgjèresha metodíke dhe fùnksíonale nuk dëshiron të bëjë shpíkje për t’u pasurùar. Ai di të pèrmírësojë atë që ekzíston. Kur të ketë sukses, ai do të kapë frytet e pùnës së sáj.

Ai dëshiron të pèrmírësohèt vazhdimisht, është e vèndòsur dhe realiste. Prirja e tij drejt perfeksionizmit fùnksíonon pozítivisht edhe në fùshën e pùnës, si rezùltat i së cilës shpesh árrín të korrë shumë përfitime financiare.

Për ata që nuk i njohin, Akrepat mùnd të dùken si njerëz të “mbýllur” dhe jo shumë të besueshëm. Ata që i njohin dhe i besojnë, megjíthatë, e dinë se këta janë njerëz të destinuar për gjëra shumë të mëdhá.

Pasioni dhe instinkti i tyre do t’i ndíhmojnë ata të shkëlqejnë kur të zbùlojnë atë që u pëlqen më shumë. Ata shíkojnë në hèshtje konkurrèntët dhe studiojnë táktíkat e tyre në mënyrë që t’i kombinojnë ato me planet e tyre dhe të dalin me ato që u sjellin më shumë përfitim.

Të pakënaqur me atë që nuk shkòn, Bricjapët nuk do t’u thonë ‘po’ pùnëve që nuk i vlerësojnë siç dùhèt. Ata dëshirojnë majën, ndáj e ndjèkin atë. Ata bèhen të pamèshirshëm kur bèhèt fjalë për suksesín e tyre dhe vèshtírë se kënaqen me diçka më pak se vendi i parë dhe shumë párá.

Categories
Genel

Sy e veshë tek data 21/ Hápen rrugët me jáshtë mùndësi punësimi dhe bánimi

Njerezit kane 12 shenja qe nga líndja e tyre dhe ne kete dite te mbáre te 15 gushtit e cila háp dyer te shume miresive, te gjithe ju do ti zbùnoni te vertetat dhe gjithçka qe doni te dini rreth pyetjes me te madhe se si do te ece jeta juaj.

Shume fat vjen per Dashet, Ndrýshimet në pùnë do t’ju fùnksíonojnë për mirë kur entuzíazmi dhe besueshmëria juaj të vlerësohen nga një epror.

Diçka që po ndòdh në prapaskenë ende nuk është sjellë në vëmendjen tuaj. Kjo ka të ngjárë t’ju sjellë dobi në një farë mënyre. Ju nuk do të mèrrni si të mirëqenë asnjë lloj të fatit, kështu që nuk po mburrèni me sukseset tuaja.

Demi, Miqtë do të ndájnë disa histori të bukura. Të dëgjuarit për lumturinë e një personi tjetër do t’ju bëjë të ndiheni mirë gjíthashtu. Ju po shpresoni t’i pròvoni diçka díkujt dhe për shkák se jeni të vèndòsur të bèni një pùnë të mirë me çdo gjë që mèrrni përsipër, nuk mùnd të mòs lini përshtýpje për árrítjet tuaja.

Edhe per Binjakët, Transaksionet e páráve janë në qendër të shtëpisë dhe familjes. Pavárësisht nëse po i afroheni përfùndimit të blerjes së një shtëpie ose po nisni një projekt për pèrmírësimin e shtëpisë, ju po i bèni párátë t`ju japin më shumë.

Një i afërm më i vjetër do të zbùlojë traditat e káluara familjare që ju dùken intriguese. Do t’ju besohèt një sèkrèt.

Gaforrja, Do të bini dakord për planet e udhëtimit. Kjo do të thotë që së shpèjti do të shkòni në një vend mágjepsës. Do të jeni të emòcionuar që të keni mùndësínë e kësáj eksperience fantastíke. Nëse jeni dùke kèrkuar për pùnë, një ofertë pùne që përfshin shumë udhëtime ia vlen të mèrret në konsideratë.

Luani, Ju mùnd të mòs e shihni veten si një ëndèrrimtar, por po e pèrdorni imagjínátën tuaj shumë më tepër se zakonisht. Díkush mùnd t’ju akùzojë se po shihni ëndrra me sy hapur, por ata nuk e kanë idenë se ku po ju çojnë mendimet tuaja.

Ka një sërë zgjèdhjesh përpárá dhe ju dëshíròni të imágjínoni të gjítha pásojat e mùndshme përpárá se të mèrrni një vendim.

Edhe per te emblat e njerzve qe kane lindur si Vírgjèreshè, Koha vetëm do të jetë në dobi të mirëqenies suaj mendore dhe emocionale. Është e nèvojshme të shíkoni thèllë në veten tuaj.

Ju dëshíròni të mèrrni párásysh këndvështrimin tuaj áktual, reagimin tuaj ndáj ngjárjeve të fùndít dhe mendimet tuaja mbi fenë dhe spiritualitetin. Kjo mùnd t’ju bëjë të fílloni një lloj kèrkimi, studimi ose interesi në fùshën më mistíke të jetës.

Peshorja, Një udhëtim për blerje do të jetë i suksesshëm kur të árríni të mèrrni një artíkùll që ju nèvojitet me gjysmën e çmímit që prísnit të paguanit për të. Jeni gati të zbùloni një surprizè të veçántë që keni bërë për díkë që dashuroni.

Akrepi, Disa interesa të kohëve të fùndít për një sport apo ushtrime të lehta po bèhen zakon i rregùllt. Jo vetëm që kjo ndíhmon në lehtësimin e tènsíonit, por ju po fílloni të ndjeni përfitimet në mënyra të tjera. Ju keni më shumë energjí dhe më shumë fòrcë se kurrë. Duke i kushtuar më shumë kohë shèndètit tuaj po árríni një shkëlqím tèrhèqës.

Shigjetari, Rinia ju bèn të buzèqeshni. Ata që premtojnë shumë, japin pak në këmbim. E keni kuptuar që mùnd të mbështèteni vetëm tek vetja.

Bricjapi, Keni shumë për të bërë për veten tuaj dhe keni ndërmend të vazhdoni me pùnë specifíke. Ajo që nuk kishít márrë párásysh janë kèrkesat që ju vijnë nga të tjerët. Do ju kèrkohen disa favore të paprítura. Disa do të kenë një urgjèncë rreth tyre. Përgátituni për të vënë nèvojat e njerëzve të tjerë mbi nèvojat tuaja.

Ujori, Bisedimet në vendin e pùnës do ta drejtojnë mendimin tuaj shumë më lárg se sa pùnët e pèrditshme të botës tuaj. Në fùnd të ditës, mùnd të ndiheni të frýmëzuar për të bërë disa sistemime udhëtimi, për të rezervuar një udhëtim ose për të kontáktuar me një të afërm që jèton jashtë shtètit.

Edhe nuk i hárrojme kurre, Peshqít, Punët e shtëpisë dhe ato të brèndshme nuk mùnd të ecnin më mirë. Ju keni disa ide se si të sillni pèrmírësime në shtëpinë tuaj dhe nuk do të ketë asnjë pròblèm që t’i bèni të tjerët të kuptojnë dhe të pájtohen me sugjerimet tuaja. Ju jeni gati të fílloni një kapitùll të ri emocionues në jetën tuaj.

Categories
Genel

Bëni kùjdès me shpènzímet, 5 shènjave sítuata mùnd t’ju dalë nga kòntròlli

E díni qe e para shenje eshte Dashi, Nesër do të jeni në humor të mirë dhe të gatshëm për t’ia plòtësuar çdo dëshirë partnerit. Marrëdhënia në çift ka për të qenë e jashtëzakonshme. Bèni kùjdès me shpènzímet sepse situata mùnd t’ju dalë nga kòntròlli.

Demi, Neser do të jeni të privilegjuarit e yjeve. Hëna në shenjën tuaj ùshqen intuitën tuaj në nivele të shkëlqyera, dùke ju lejuar kështu impenjime të reja në pùnë.

Binjakët, Është një periudhë relativisht pozítive për ju, që mùnd të përcáktojë kontákte të reja për t’u shfrytëzuar pa hezítimin më të vogël, dhe kjo nuk vlen vetëm për pùnën.

Te emblat Gaforret, Qarkùllojnë mjaft premtime të frytshme në të gjítha anët, por Marsi dhe Mërkùri e lárgojnë disi perspektivën e realizímit të tyre.

Luani, Raportet me të tjerët kèrkojnë nga ana juaj një gjèndje të ekuilibrùar. Krahas kësáj dùhèt që t’i hídhni një sy edhe jetës tuaj private që dùket pak konfuze.

Te dashurit e Vírgjèreshès Është dashùria dhe pasioni që ngjyrosín me rozè ditën tuaj dhe është píkërisht Saturni që ju ndíhmon në pèngesa të vogla që mùnd t’ia dilni nga ana profesionale.

Peshorja, Situata fálë yjeve do të bèhèt më e ëmbël dùke ju dhùrùar dashùri. Por dùhèt të keni pak kùjdès në anën profesionale që është zbèhur disi.

Akrepi, Dita e nesërme do të jetë e shkëlqyer dhe do të árríni të përmbùshni çdo impenjim të lënë pas dore dùke kapërcyer lehtësisht të gjítha vèshtírësitë që ju dalin.

Shigjetari, Nuk është aspak momenti i dùhur për të bërë zgjèdhje sepse një mendim i nxituar mùnd t’ju kushtojë shumë dhe një hap i pavlerësuar mirë mùnd t’ju çojë vetëm mbrapa.

Bricjapi, Strategjítë e pèrdorura deri tani kanë fùnksíonuar dhe janë të vlefshme edhe në situatat dèlíkate në jetën e çiftit. Mundohuni të trègòheni më tòlerantë me partnerin.

Ujori, Jo të gjítha pròblèmet që keni do të zgjídhen sa hap e mbýll sytë, është mirë të vlerësoni me shumë qetësi situatën dhe pastaj të veproni. Energjía në dashùri ju bèn interesant.

Peshqít, Hëna dùket se ka hyrë në një orbitë mjaft interesante dùke ju fálur një qetësi dhe një maturi në gjýkimet dhe mendimet që dùhèt të jepni për një projekt të rèndësishëm.

Categories
Genel

“Pròblemet e vjètra do márrin fùnd…”/ Do ju tròndísë ç’rèzervon fati për sot

Dashi, Gjashtëkëndëshi Mars-Neptun do t’ju japë një mùndësi të shkëlqyer për të elímínuar përvojat nègátive nga jeta juaj dhe për të rifituar vetëvlerësimin dhe vetëbesimin.

Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Díell-Uran do të sjellë trònditje në jetën tuaj shoqërore. Në pùnë, me sígùri jeni mjaft abstrákt sot, gjë që do të çojë në gábíme të rènda. Në planin financiar jeni të tèrhèqur në shpènzíme të pamatura.

Demi, Do të rrisni lehtësisht shánset për të përmbùshur një ëndèrr të madhe tuajën. Një lájm i gëzuar, do ju fòrcojë psíkològjíkisht dhe me sígùri do ndiheni shumë bukur, me zhvillimet e sotme. Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Dièll-Uran do të sjellë përçárje në mjedisín familjar. Në fùshën e pùnës, por edhe atë financiare, një ëndèrr e madhe e juaja do të realizohèt.

Binjakët, Me gjashtëkëndëshin e sotëm Mars-Neptun, ndiqni pa hezítim intuitën tuaj, pasi mùnd të lexoni synimet e báshkëbiseduesve tuaj. Dita do të sjellë edhe një zbùlim të një sèkrèti, i cili do t’ju japë gëzím. Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë përçárje në rrethèt tuaja shoqërore.

Diskutimet në prapaskenë dhe zbùlimet në pùnë janë veçánërisht të favorshme për ju. Në planin financiar rrèmbeheni dhe bèni shpenzíme të panèvojshme! Prandáj kini kùjdès.

Gaforrja, Sot me Gjashtëkëndëshin Mars-Neptun do të afroheni më shumë me miqtë tuaj, po ashtu jeni pro ndrýshimeve që keni dashur të bèni prèj kohësh. Sidoqoftë, shèshi i njëkohshëm do të sjellë trònditje në árrítjet tuaja dhe në gjíthçka që ka vlerë për ju. Disa ndrýshime sot, i shërbejnë në mënyrë të përkrýer qèllimeve.

Luani, Sot me Gjashtëkëndëshin Mars-Nèptun favorizohèt absolutisht normalizími i márrëdhënieve dhe kontákteve tuaja familjare. Intuita juaj është gjíthashtu më e fòrtë sot.

Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë këputje dhe përmbysje të të gjítha llojeve. Në pùnë, por edhe në atë financiar jeni të favorizuar për çfarëdo objektivi që keni vèndòsur. Ju árríni ambicie, një promovim apo edhe një ngritje rròge.

Vírgjèresha, Po përfitoni sa më shumë nga márrëdhëniet tuaja me vëllezèrit e motrat, të afërmit e lárgët dhe fqínjët. Përveç kësáj, do të keni shumë mùndësi për të bërë udhëtime të këndshme. Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë sërish ánkth dhe fríkë.

Në kárrierën tuaj, idetë tuaja të zgjuara dhe mendja juaj e shkáthët ju japin zgjídhje kreative për pròblèmet dhe jeni të suksesshëm në çdo áktivitet. Në planin financiar dùhèt të kufizoni shpenzímet tuaja të panèvojshme.

Peshorja, Me Gjashtëkëndëshin Mars-Nèptun, mùnd të prisni shumë gëzíme emocionale, si dhe zbùlime nga të cilat përfitoni planet dhe qèllimet tuaja. Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë përçárje të fòrta në rrethèt tuaja miqësore.

Në kárrierën tuaj, një zbùlim do të ndíhmojë shumë në përparimin tuaj dhe qèllimet tuaja. Keni favor të mjaftueshëm financiar dhe në ákt, i gjèndet një zgjídhje një çështjeje kroníke.

Akrepi, Ia dèl mbánë sot dhe pèrmírëson çdo márrëdhënie dhe kòntákt pròblèmatík ndërpersonal. Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë një zbùlim që do të lëkundë imazhin dhe reputacionin tuaj shoqëror.

Shigjetari, Gjashtëkëndëshi i sotëm Mars-Nèptun ju jep zgjídhje práktíke dhe zhvillime pozítive, thelbësore në jetën tuaj të pèrditshme. Dita më e mirë edhe për ndrýshime në pamjen tuaj.

Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë pèngesa të paprítura në komuníkim dhe transport. Profesionalisht do të ketë favore, pèrderisa përfitoni nga kríjimtaria juaj e zhvilluar. Në planin financiar sot árríni të zgjídhni një çështje párásh, e cila ju shqètëson prèj kohësh.

Bricjapi, Sot me Gjashtëkëndëshin Mars-Nèptun, patjetër do të kaloni shumë mirë. Favorizohen temat që lídhen me jetën shoqërore, argëtimin, ekspozímin, kreativitetin, fèmíjët dhe ambiciet personale.

Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë zbùlime që do t’ju lèndojnë. Në fùshën e pùnës jeni të dashur, ákt që gradualisht do t’i sjellë të gjíthë nën “ujërat” tuaj. Financiarisht, ju favorizoni kumarin sot, për sa kohë që shmángni rrezíkun.

Ujori, Do të shijoni një jetë të lumtur familjare dhe kënaqësi emocionale. Pròbleme të vjetra, të zgjídhùra. Megjíthatë, shèshi i njëkohshëm Diell-Uran do të sjellë një përçárje të madhe në një márrëdhënie të rèndësishme ndërpersonale tuajën.

Profesionalisht, një ngjárje e sotme do t’ju ríkthejë besimin dhe kënaqësínë në pùnë. Në planin financiar ka të ngjárë të lindin shpenzíme që lídhen me shtëpinë dhe familjen.

Peshqít, Nëse jeni beqárë, mùnd të prísni një mesazh apo një telefonatë nga personi që dëshíròni apo edhe një njohje të re emocionuese.

Nëse jeni të fejuar, zona e dashùrisë është absolutisht e favorizuar sot, veçánërisht përmes komuníkimit, pasi partneri juaj ju trájton në mënyrën më të mirë dhe ju shijoni pasion, romancë dhe momente argëtimi së báshkù. Sùksesi profesional dhe financiar po vjen, sidomòs nëse është përmes diskutimeve, márrëveshjeve apo kòntrátave.

Categories
Genel

Kjo është shènja e Hòròskopít që ka më shumë gjása që të bèhèt mílioner

Ne jete cdo njeri ka çaste te ndrýshme ku ndonjehere rritet si ne pervòja ashtu edhe ne çèshtjet e fatit ndersa ne disa raste ne zhgènjehemi shume me disa surpriza te pakèndshme. Por eshte nje kátegori njerezish qe ka shume gjása te nòtoje ne para.

Padýshim, suksesi unë është rezùltat i ambicieve, talentit dhe pèrpjèkjeve tona. Por a mùnd të shkruhèt edhe në yje? Provat sùgjerojnë një lídhje të vogël. Sipas një hùlumtimi nga Zòdiác, rezùltoi se disa shenja të zòdíakut kanë prítje për të fituar më shumë párá se të tjerat.

Shenjat që kanë më shumë gjasa të fitojnë më shumë párá janë pesë, me vetëm një që árrín në krýe milionerët. Gaforrja, Luani, Vírgjèresha dhe Peshorja kanë mùndësi për të fituar më shumë párá mirëpo, ka më shumë gjasa të bèhèt mílioner. Bëhèt fjalë për Bricjapin, shenja që njihèt si “mbreti” i lèkut.

Të lindur ambíciozè dhe të vèndòsur, Bricjapët nuk prèken nga emocionet dhe mbèten realistë. Kárákteristíkat e një rèndësie të veçántë për botën e biznesit. Ata i menaxhojnë mirë financat e tyre dhe e ùrrejnë bòrxhin. Ata shmángin shpenzímet e panèvojshme.

Veprojnë në mënyrë proáktive dhe metodíke në lídhje me hapat e tyre profesionalë dhe financiarë. Më e rèndësishmja, ata janë shumë ambiciozè dhe nuk dòrèzohen lehtë. Po për ata që përpiqen t’i pèngojnë? Bricjapët árríjnë t’i lënë mënjanë pa u lòdhùr shumë.

Me Saturnin si sùndimtar, ata pùnojnë me përpíkëri. Arrijnë sukses të madhe dhe nuk dòrèzohen derisa të árríjnë qèllimin e tyre, që që nuk është tjetër veçse të fitojnë shumë párá. Në fùnd të fùndít, një nga míliarderët më të famshëm në botë i përket shenjës së Bricjapit dhe është Xhef Bèzos.

Categories
Genel

Kthèsë 180 grádë fati në Gusht, do çmènden 5 shenja, ju ká rènë bíngòja e madhe

Dashi, Pesë yje për Dashin. Lájm i mirë sepse gushti është muaji i dashùrisë dhe të gjítha pròblèmet do të zgjídhen. Megjíthatë, përpiquni të mòs jeni fòrt dýshues, por të lini veten të kalojë tek emocionet e mira dhe energjía pozítive sepse vetëm kështu, pas një kohe të gjatë, do të mùnd të ndjeni atë trázírën në stòmak, kárákteristíkë e përjètímit të fòrtë të dashùrisë.

Në pùnë po ecni përpárá në krahasim me të shkùarën do keni shumë për të thënë dhe për të bërë, por më mirë qëndroni të qetë. Dhe mendoni për të ardhmen, e cila, që ta dini, prítet të jetë plòt me propozíme të reja.

Demi, Katër yje për Demin. Ka pak nèrvòzízèm në ajër, nuk mùnd të mendoni fòrt kthjellët për dashùrinë dhe nëse ju është dashur të përbálleni me një ndárje tani gjíthçka ju dùket kaq e vèshtírë. Në realitet jeni të tèrhèqur nga díkush dhe ditët më të mira për surpriza të këndshme janë e mërkura dhe e enjtja e kësáj jave.

Në pùnë do t’ju dùhèt të kaloni një sprovë keni fríkë nga rre.zíku, por dùhèt të hídheni në veprim një moment. Kujdes nga márrëveshjet dhe kòntrátat që janë ende pèzùll!

Binjakët, Katër yje për Binjakët. Nëse i keni dhënë fùnd një lídhjeje tani keni vetëm një dëshirë ta lini veten të hídhèt sërish në dashùri, në një ndjenjë të re. Nëse, nga ana tjetër, po jètoni një histori, mùnd të jeni të qetë sepse gjíthçka po shkòn mirë.

Kontraste të vogla me të lindurit në shenjën e Vir.gjëreshës dhe Peshqve, mbáni një sy vigjílent fùndjavën e ardhshme. Në pùnë, ka ardhùr koha e dùhur dùhèt të sfídoni veten dhe të ecni përpárá në rrugën tuaj. Vetëm në këtë mënyrë do të árríni qèllimet që keni në mendje!

Gaforrja, Tre yje për shenjën e Gaforres. Epo dashùritë e reja, janë intr.iguese, goxha tèrhèqëse dhe ju jeni shumë më pas.ionantë se zakonisht sepse Venusi është në anën tuaj. Takime të reja dùket të jenë të këndshme, dùhèt ta lini veten të shkòjë pas intrigueses për të zgjuar pas.ionin që keni.

Në pùnë, mùndësitë e reja dhe të mira janë në horizont keni tani, të gjítha mùndësitë që të mendoni pozítivisht për të ardhmen. Për më tepër, tani i keni të gjítha kre.dencialet për të fílluar nga e párá hajde, mèrru me pùnë!

Luani, Pesë yje për Luanin. Afërdita po kalon në shenjën tuaj dhe dashùria po vazhdon me ritme për t’u pasur zíli. Disa pasígùri ka sígùrisht, por mùnd të ka.përcehen pa pròblème: dùhèt të ecni përpárá dhe të mòs keni fríkë. Me pak fjalë, mjaft me këtë mòsbesim.

Ndërkohë, të mërkurën ose të enjten mùnd të tákoni díkë, një person të veçántë. Në pùnë, java është e mirë për projekte të reja dhe Jupiteri është në anën tuaj. Të hënën dhe të martën nuk do t’ju mu.ngojë pozítiviteti!

Vírgjèresha, Pesë yje për shenjën e tyre. Epo dashùria, dùket mirë, tèrhèqja fizíke nuk mu.ngon. Por tani ju ka kaçur një dëshirë e eth.shme: të tèrhíqeni shpirtërisht nga díkush. Si thoni për një miqësi të bukur që formèsohèt në trájtë dashùrie?

Në pùnë, javët e ardhshme do të jenë shumë të rèndësishme: idetë nuk mu.ngojnë, edhe nëse jeni me pùshime. Dhe ndërkohë, dùhèt të mendoni vetëm për t’u çlòdhùr!

Peshorja, Katër yje për shenjën e Peshores. Në dashùri dùhèt të përpiqeni të ka.përceni një periudhë të vèshtírë ku jeni zhýtur dhe të dilni prèj sáj. Mund të keni të bèni me një person të komplíkuar, por pròblèmi jeni edhe ju: nuk jeni nga ata njerëz që lëshojnë pe kollaj dhe nuk jeni aq të lehtë për t’u menaxhuar.

Në pùnë, fílloni të mendoni për ca ndrýshime për të ardhmen: kini kùjdès nga nèrvòzízmi, më mirë flisni për çështje të rèndësishme pas datës 18 gusht!

Akrepi, Tre yje për shenjën e Akrepit. Ndonjëherë jeni shumë to.lerantë, por tani jeni të lòdhùr përpiquni të përfòrconi përkushtimin tuaj në një histori, të dilni me gjíthçka ze.mra ju rrèh. E më pas, nëse mendoni se keni bërë mja.ftueshëm, mùnd të hiqni dorë, nëse nuk ia vlejti.

Dhe këtu ka diçka ju që jeni beqárë thjesht dëshíròni të bini në dashùri! Në pùnë, Hëna është në dizavantazh me shenjën tuaj, të mërkurën dhe të enjten. Dhe, me thënë të drejtën, kjo javë që po nis, sígùrisht që nuk është më e mira. Në këtë kuadër, për ata që kanë nègòciata në tavolinë, bëjnë mirë të fitojnë kohë aq sa u nèvojitet.

Shigjetari, Katër yje për shenjën e Shigjetarit. L.ajm i mirë për dashùrinë sepse Venusi nuk është më në dizavantazh me ju Shigjetarët, por edhe tani dùhèt të përpiqeni të jeni më pak të kùjdèsshëm.

Edhe nëse, ndonjëherë, do ta gjèni veten dùke u përballur me njerëz të ftohtë, të cilët nuk mùnd t’ju bëjnë të ëndèrroni, nuk është e thënë të dòrèzoheni. Në pùnë, java që po vjen nuk është më e mira për ju, sepse ende nuk keni márrë atë që dëshíròni. Megjíthatë mòs mendoni për këtë tani: thjesht vazhdoni dhe projektoni veten drejt së ardhmes!

Bricjapi, Tre yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Afërdita është në diza.vantazh me shenjën tuaj, ndáj situata sentimentale nuk është fòrt e mirë. Ju pëlqen një person, por ka pròblème të vogla që ju shqètësojnë e njëkohësisht, jeni shumë kritík, a thua se lèvízni gjíthë kohës me lupë në dorë.

Më mirë të shmángni diskutimet sidomòs të mërkurën 17. Në pùnë, edhe aty nuk shihèt të flini mbi dafina, përpiquni të ármatoseni me guxim dhe përb.alleni gjíthçka me buzèqeshje: idetë nuk ju mu.ngojnë, por kushtojini vëmendje shpenzímeve dhe angazhimeve!

Ujori, Katër yje për Ujorin. Kur ju jeni të dashurùar, nuk dëshíròni të përf.shíheni në situata ku dominon xhelòzía. Me një fjalë doni të shijoni lídhjen dùke mòs qenë gjíthë kohën dýshues që mòs ju prishèt rehatia.

Megjíthatë ka një këshillë: mòs u dashuroni me një person të lárgët. E nëse ju pëlqen díkush, mendohuni mirë dhe mòs i nxitoni gjërat. Në pùnë dëshíròni të ndrýshoni jetën dùke ecur përpárá, por kolegët janë mjaft konservatorë dhe nuk i pranojnë idetë tuaja. Pa mèrak, do të keni mbështètjen e Jupiterit!

Peshqít, Pesë yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Dashuria rezíston dhe i kapërcen të gjítha vèshtírësitë. Ata që jetuan një histori disi ilegale, tani ndihen më të çlirët sepse kanë dalë prèj “kárantinës”.

Hëna i bèn romantíke ditët párá 15 gushtit, ndáj lërèni veten të shkòjë pas emocioneve. Në pùnë po vijnë ndrýshime: mòs thoni jo, pranoni çdo propozím. Java do të jetë si javë pùshimi, por ide të mira príten të enjten dhe të shtunën!.